EnveloBank startuje we wrześniu

envelobank

EnveloBank czyli internetowy bank Poczty Polskiej

EnveloBank  miał już mieć premierę kilka razy. Jednak za każdym razem przesuwano datę. Przedstawiciele Poczty Polskiej zapewniają jednak tym razem, że wrzesień będzie tym miesiącem, kiedy debiut stanie się faktem.  Świadczyć może o tym fakt, że od tygodni możemy się natknąć na reklamy EnevloBank na takich portalach społecznościowych jak Facebook czy  Instagram. Hasło przewodnie to Finanse w porządku. Bank swoją strategię marketingową oparł na przekonaniu klientów, że uporządkuje finanse swoich klientów, by ci mogli zająć się tym co lubią.  Potencjalnymi klientami mają być młodzi ludzie, którzy nie mieli jeszcze rachunku bankowego jak również Ci, którzy nie mają czasu na zarządzanie swoimi finansami.

Oferta EnveloBanku

Podstawowym rachunkiem  oferowanym przez bank będzie bezpłatne EnveloKonto. Do konta będzie można zamówić kartę debetową Visa. Jak w większości banków za kartę trzeba będzie zapłacić 5 zł miesięcznie chyba, że wykonamy co najmniej jedną transakcję miesięcznie, a wpływy na nasz rachunek nie będą mniejsze niż 1000 zł.  Poczta Polska poszła również za konkurencją przy ustalaniu opłat za przelewy. Wszystkie transakcje internetowe będą darmowe z wyjątkiem przelewów natychmiastowych, za które zapłacimy 5 zł.  Jeśli jednak  przelewu ekspresowego dokonamy poprzez aplikację bankową wówczas opłata będzie o połowę niższa – 2,5 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych będą za darmo.

Ciekawostką jaką wprowadza bank jest moduł do faktur. Będzie pozwalał  ładować faktury do systemu bankowości internetowej. Pliki będzie też można kierować bezpośrednio z e-maila na wskazany przez klienta adres.  Dzięki funkcji przekierowania/ przesłania dalej trafią automatycznie do systemu bankowości internetowej i zostaną przekonwertowane do formatki przelewu.  Bajer całkiem niezły, zwłaszcza dla osób, którzy operują dużą ilością dokumentów. Jeśli jednak nie będziemy mieli wersji elektronicznej faktury  to zawsze będziemy mogli skorzystać z aparatu w naszym smartfonie. Dzięki aplikacji banku przy pomocy smartfona zeskanujemy ją i umieścimy w systemie.

EnveloBank nie zapomniał także o swoich klientach, którzy będą korzystali z usług pocztowych. Oferuje moneyback do 200 zł rocznie za kupno usług przez Internet.

Mimo, że oferta Envelobank nie powala pod względem ilości produktów – na razie mamy do czynienia tylko z rachunkami oszczędnościowo rozliczeniowymi to na pewno nie sposób mu odmówić innowacyjności. Ciekawe rozwiązania na pewno przyciągną wielu klientów.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz