Nieruchomości nad morzem – płać i płacz

Nieruchomości nad morzem są coraz droższe

Czyste powietrze, cisza i spokój czyli uroki mieszkania nad morzem. Od jakiegoś czasu można zaobserwować rosnące zainteresowanie nieruchomościami nad morzem. Ludzie z całej Polski ciągną nad Bałtyk aby nie tylko odpoczywać, ale też żyć. Coraz więcej osób prowadzać interesy pracuje z domu. Nie ma zatem różnicy czy robi to nad morzem czy na Śląsku. Nieruchomości nad morzem są atrakcyjne nie tylko ze względu na ich położenie ale i na mikroklimat panujący tutaj. To także dobra inwestycja. Tutaj zawsze znajdą się chętni na wynajem. Szczególnie popularne są apartamenty inwestycyjne, które wynajmowane są krótkoterminowo dla turystów. Jeśli ktoś dysponuje dużą gotówką warto pomyśleć nad zakupem takiej nieruchomości. Stopa zwrotu na pewno dużo lepsza niż na lokacie czy za obligacje skarbowe.

Jest to efektem tego, że obecnie zarabianie na wynajmie krótkoterminowym jest znacznie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z pomocą przyszedł Internet i platformy noclegowe dostępne na całym świecie. W szybki sposób można dotrzeć ze swoją ofertą do milionów ludzi z całego świata, a następnie łatwo i prosto pobrać zapłatę przy pomocy karty kredytowej.

Niestety jest jeden duży minus – ceny nieruchomości nad morzem.

Ceny nieruchomości nad morzem

Rosną jak na drożdżach.  W szaleństwie cenowym przoduje Półwysep Helski i Trójmiasto. Przykładowo za małą działkę budowlaną (500 m2) w Jastarni musimy wyłożyć co najmniej 800 tys. zł! Ceny w Sopocie czy Gdańsku również dużo nie odbiegają. Za działkę budowlaną w dobrej lokalizacji Gdańska (800-1000 m2) musimy liczyć od 700 tys. zł do nawet miliona lub więcej.

Nie każdy jednak chce posiadać swoją willę nad morzem. Wielu zadowoli się apartamentem w prestiżowej lokalizacji  z garażem podziemnym. Deweloperzy już zacierają ręce. Inwestycje powstają w najlepszych lokalizacjach, wyrastając jak grzyby po deszczu.

Tu znowu posłużymy się przykładem Trójmiasta i Półwyspu Helskiego. Jeśli zastanawiacie się ile trzeba mieć, aby kupić sobie 28 metrowy „apartament” w Juracie to przygotujcie 476 tys. zł. Cena za metr kwadratowy to 17 tys. zł. Za tą cenę dostaniemy inwestycję wykończoną pod klucz. Nie myślcie jednak, że to drożyzna. Ceny najdroższych apartamentów w Juracie sięgają 28 tys. zł za metr kwadratowy!

Jeśli chcielibyście coś nieco tańszego to warto pomyśleć o nieruchomości w Trójmieście. Tu za mieszkanie inwestycyjne musimy zapłacić od 10 tys. za niewykończoną nieruchomość i od 12 tys. zł za apartament wykończony pod klucz.

30/04/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Jak negocjować warunki kredytu albo pożyczki?

Negocjowanie zawsze w cenie Wraz z rozwojem rynku pożyczek i kredytów zmieniły się również zasady ich udzielania. Firmy pożyczkowe zaczęły mocno konkurować z bankami. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby negocjować warunki kredytu czy pożyczki. Obecnie jesteśmy przyczajeni, że możemy się targować dosłownie o wszystko.

Czy wynajem mieszkania to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania czy lokata bankowa Wiele osób, które zgromadziły sporą ilość gotówki zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy. Wysokość zysku jak zawsze zależy od poziomu ryzyka jakie chcemy ponieść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *