BGŻ BNP Paribas – kody SWIFT, IBAN oraz adres banku

BGŻ

IBAN – Jest międzynarodowym numerem konta bankowego, który służy do międzynarodowych transferów pieniężnych. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju oraz pełnego rachunku bankowego. W przypadku polski przed numerem konta należy wpisać PL.

SWIFT lub BIC – skrót pochodzi od angielskiego stowarzyszenia o nazwie Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication.  Zostało one założone w 1973 roku przez prawie 240 banków z 15 krajów. Z kolei kod BIC jest przypisywany nie tylko bankom ale również instytucjom pozabankowym takim jak np.  giełdy wymiany walut.  W 2007 roku instytucja zrzeszała 8332 firm z 208 krajów całego świata

BGŻ BNP Paribas kod SWIFT, IBAN, adres

  • SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX
  • IBAN: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
  • Adres do przelewu:

BGŻ BNP Paribas S.A.

ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Sprawdź również:

Informacje

BNP Paribas Bank Polska SA – bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będący Bank częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas.

Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz kredyty. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Klienci Banku mogą korzystać z usług doradztwa inwestycyjnego i bankowości prywatnej. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych.

Bank powstał poprzez fuzję Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z BNP Paribas Bankiem Polska S.A. Po III kwartale 2017 roku był on 7. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów. Od października 2017 r. pracami Zarządu Banku kieruje Przemysław Gdański, powołany na stanowisko wiceprezesa. 30 marca 2019 roku Bank powrócił do firmy BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna. Oferuje konta osobiste, firmowe, pożyczki online oraz kredyty.