Alior Bank – kody SWIFT, IBAN oraz adres banku

aliorbank

IBAN – Jest międzynarodowym numerem konta bankowego, który służy do międzynarodowych transferów pieniężnych. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju oraz pełnego rachunku bankowego. W przypadku polski przed numerem konta należy wpisać PL.

SWIFT lub BIC – skrót pochodzi od angielskiego stowarzyszenia o nazwie Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication.  Zostało one założone w 1973 roku przez prawie 240 banków z 15 krajów. Z kolei kod BIC jest przypisywany nie tylko bankom ale również instytucjom pozabankowym takim jak np.  giełdy wymiany walut.  W 2007 roku instytucja zrzeszała 8332 firm z 208 krajów całego świata

Alior kod SWIFT, IBAN, adres

  • SWIFT/BIC: ALBPPLPWXXX
  • IBAN: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
  • Adres do przelewu:

Alior Bank S A

ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Sprawdź również:

 

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył pierwszy w Polsce w pełni internetowy bank i internetowy kantor walutowy. Jest też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Dziś sięga po najnowsze technologie m.in. blockchain, robodoradztwo czy sztuczną inteligencję. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji. Oferuje konta osobiste, firmowe, pożyczki online oraz kredyty.