Bank Millennium – kody SWIFT, IBAN oraz adres

millennium

IBAN – Jest międzynarodowym numerem konta bankowego, który służy do międzynarodowych transferów pieniężnych. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju oraz pełnego rachunku bankowego. W przypadku polski przed numerem konta należy wpisać PL.

SWIFT lub BIC – skrót pochodzi od angielskiego stowarzyszenia o nazwie Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication.  Zostało one założone w 1973 roku przez prawie 240 banków z 15 krajów. Z kolei kod BIC jest przypisywany nie tylko bankom ale również instytucjom pozabankowym takim jak np.  giełdy wymiany walut.  W 2007 roku instytucja zrzeszała 8332 firm z 208 krajów całego świata

Bank Millennium – kody SWIFT, IBAN oraz adres

  • SWIFT/BIC: BIGBPLPW
  • IBAN: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
  • Adres banku:

Bank Millennium S A

ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Sprawdź również:

Informacje

Bank Millennium jest komercyjnym bankiem z siedzibą w Warszawie. Jest jednym z 10 największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Bank Millenium swoje korzenie wywodzi z Banku Gdańskiego, który w  1998 został przejęty przez portugalski Banco Comercial Portugues, który obecnie posiada 50,1% akcji Banku Millennium. Oferuje konta osobiste, firmowe, pożyczki online oraz kredyty.

Bank obsługuje klientów poprzez sieć ponad 360 placówek, bankowość internetową, telefoniczną i mobilną. Posiada ofertę dla klientów indywidualnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, a także małych, średnich i dużych firm. Bank posiadał w roku 2018 ponad 1,8 miliona aktywnych Klientów indywidualnych oraz 13 tysięcy Klientów korporacyjnych. Millenium w swojej strategii rozwoju stawia na nowoczesne kanały obsługi. Liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej przekroczyła w 2018 roku 1,5 miliona.