Citi Handlowy – kody SWIFT, IBAN oraz adres banku

citi

IBAN – Jest międzynarodowym numerem konta bankowego, który służy do międzynarodowych transferów pieniężnych. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju oraz pełnego rachunku bankowego. W przypadku polski przed numerem konta należy wpisać PL.

SWIFT lub BIC – skrót pochodzi od angielskiego stowarzyszenia o nazwie Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication.  Zostało one założone w 1973 roku przez prawie 240 banków z 15 krajów. Z kolei kod BIC jest przypisywany nie tylko bankom ale również instytucjom pozabankowym takim jak np.  giełdy wymiany walut.  W 2007 roku instytucja zrzeszała 8332 firm z 208 krajów całego świata.

Citi Handlowy – kody SWIFT, IBAN oraz adres

  • SWIFT/BIC: CITIPLPX
  • IBAN: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
  • Adres do przelewu:

Bank Handlowy w Warszawie S A

Senatorska 16
00-923 Warszawa

Sprawdź również:

Informacje

Citibank zaliczany jest do największych na świecie banków obsługujących klientów indywidualnych. Jest częścią dostawcy usług finansowych Citigroup. Swoją siedzibę ma w Nowym Jorku. Polski oddział Citi Banku powstał na fundamentach Banku Handlowego w Warszawie SA (BHW).  Jest 10 największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 18. pod względem liczby placówek. Obecnie Citi Bank Handlowy specjalizuje się głównie w sprzedaży i obsłudze kart kredytowych.