Jak dostać pieniądze od Państwa?

O pieniądze można wnioskować nie tylko z 500+

Nie wiele osób wie, że oprócz głośnych rządowych programów 500+ czy Mieszkanie Plus można się starać o dodatkowe pieniądze od Państwa. Mowa tu o zasiłku celowym, który jest jednorazowym świadczeniem wypłacanym na konkretny cel i musi być przeznaczony na zaspokojenie ściśle określonych potrzeb. Aby otrzymać taki zasiłek musimy spełniać odpowiednie kryteria dochodowe. Są jednak wyjątki, kiedy to możemy się starać o jego przyznanie w nadzwyczajnych sytuacjach. Kwota zasiłku jest zróżnicowana i ustalana jest na podstawie indywidualnej decyzji ośrodka pomocy społecznej. Jeśli decyzja będzie pozytywna możemy liczyć na kwoty od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jak dostać pieniądze od Państwa? O tym w dzisiejszym wpisie.

Jak dostać pieniądze od Państwa?

Zasiłek o którym mowa dla osób o niskich dochodach może być przyznany np. na zakup pralki, czy wymianę dziurawego okna. Co ważne dotyczy to sytuacji w których straciliśmy okno czy właśnie pralkę w nadzwyczajnej sytuacji czyli z przyczyn losowych, w wyniku wypadku lub klęski żywiołowej. Pamiętajmy jednak, że zasiłek celowy ma charakter uznaniowy i nawet jeśli spełnimy wszystkie kryteria to nie oznacza, że go otrzymamy. Aby w ogóle się o niego ubiegać musimy spełnić określone kryteria dochodowe.

Do końca września 2018 jest to 634 zł dla osoby prowadzącej jednoosobowe gospodarstwo domowe. 514 zł dla osoby w rodzinie, której dochód na jedną osobę nie przekracza wspomnianych 514 zł.

Od 1 października 2018 r. wchodzą nowe kryteria dochodowe, które podwyższają progi dochodowe przy których będzie można się ubiegać o zasiłek. 701 zł dla jednoosobowych gospodarstw domowych oraz 528 zł dla wieloosobowych.

Kiedy należy się zasiłek celowy mimo przekroczenia dochodów?

Jak dostać pieniądze od Państwa jeśli mój dochód jest większy niż ten wskazany? W sytuacjach nadzwyczajnych i wynikających z przyczyn losowych można ubiegać się o zasiłek. Dotyczy to sytuacji które spowodowały, że nasze życie zostało „wywrócone do góry nogami” Mowa tu przede wszystkim o stratach w wyniku klęski żywiołowej. Wówczas można się ubiegać o zasiłek celowy na pokrycie wydatków związanych właśnie z klęską żywiołową lub ekologiczną.

Jeśli chcecie złożyć wniosek o przyznanie zasiłku to musicie się udać do ośrodka pomocy społecznej dla Waszego miejsca zamieszkania. Aby złożyć wniosek konieczny będzie dokument potwierdzający tożsamość, a w niektórych przypadkach także dokumenty potwierdzające trudną sytuację finansową, zdrowotną lub życiową. Teraz już wiecie jak dostać pieniądze od Państwa!

20/07/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki na 500 plus

Pożyczki na 500 plus Wraz z pojawieniem się tego świadczenia zaczęły się rozwijać pożyczki na 500 plus. Firmy pożyczkowe już dawno wyprzedziły banki w szybkości rozpatrywania wniosków oraz warunków udzielania pożyczek. Nie ma znaczenia czy wolimy pożyczkę chwilówkę czy pożyczkę na raty. Firmy pożyczkowe są na tyle elastyczne, że akceptują różne źródła dochodu.

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Ile dostanę kredytu gotówkowego?

Wiele osób zastanawia się – ile dostanę kredytu? Postanowiliśmy to sprawdzić i policzyć, abyście zawczasu wiedzieli na ile pieniędzy możecie liczyć. Oczywiście każda decyzja kredytowa jest podejmowana indywidualnie, więc podane informacje mają charakter poglądowy.