Jak dostać pieniądze od Państwa?

O pieniądze można wnioskować nie tylko z 500+

Nie wiele osób wie, że oprócz głośnych rządowych programów 500+ czy Mieszkanie Plus można się starać o dodatkowe pieniądze od Państwa. Mowa tu o zasiłku celowym, który jest jednorazowym świadczeniem wypłacanym na konkretny cel i musi być przeznaczony na zaspokojenie ściśle określonych potrzeb. Aby otrzymać taki zasiłek musimy spełniać odpowiednie kryteria dochodowe. Są jednak wyjątki, kiedy to możemy się starać o jego przyznanie w nadzwyczajnych sytuacjach. Kwota zasiłku jest zróżnicowana i ustalana jest na podstawie indywidualnej decyzji ośrodka pomocy społecznej. Jeśli decyzja będzie pozytywna możemy liczyć na kwoty od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jak dostać pieniądze od Państwa? O tym w dzisiejszym wpisie.

pożyczki online

Jak dostać pieniądze od Państwa?

Zasiłek o którym mowa dla osób o niskich dochodach może być przyznany np. na zakup pralki, czy wymianę dziurawego okna. Co ważne dotyczy to sytuacji w których straciliśmy okno czy właśnie pralkę w nadzwyczajnej sytuacji czyli z przyczyn losowych, w wyniku wypadku lub klęski żywiołowej. Pamiętajmy jednak, że zasiłek celowy ma charakter uznaniowy i nawet jeśli spełnimy wszystkie kryteria to nie oznacza, że go otrzymamy. Aby w ogóle się o niego ubiegać musimy spełnić określone kryteria dochodowe.

Do końca września 2018 jest to 634 zł dla osoby prowadzącej jednoosobowe gospodarstwo domowe. 514 zł dla osoby w rodzinie, której dochód na jedną osobę nie przekracza wspomnianych 514 zł.

Od 1 października 2018 r. wchodzą nowe kryteria dochodowe, które podwyższają progi dochodowe przy których będzie można się ubiegać o zasiłek. 701 zł dla jednoosobowych gospodarstw domowych oraz 528 zł dla wieloosobowych.

Hapi Pożyczki wniosek

Kiedy należy się zasiłek celowy mimo przekroczenia dochodów?

Jak dostać pieniądze od Państwa jeśli mój dochód jest większy niż ten wskazany? W sytuacjach nadzwyczajnych i wynikających z przyczyn losowych można ubiegać się o zasiłek. Dotyczy to sytuacji które spowodowały, że nasze życie zostało „wywrócone do góry nogami” Mowa tu przede wszystkim o stratach w wyniku klęski żywiołowej. Wówczas można się ubiegać o zasiłek celowy na pokrycie wydatków związanych właśnie z klęską żywiołową lub ekologiczną.

Jeśli chcecie złożyć wniosek o przyznanie zasiłku to musicie się udać do ośrodka pomocy społecznej dla Waszego miejsca zamieszkania. Aby złożyć wniosek konieczny będzie dokument potwierdzający tożsamość, a w niektórych przypadkach także dokumenty potwierdzające trudną sytuację finansową, zdrowotną lub życiową. Teraz już wiecie jak dostać pieniądze od Państwa!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *