Mieszkanie plus – co powinieneś wiedzieć

Mieszkanie Plus główne założenia programu

Mieszkanie Plus to rządowy program, który został przyjęty wraz z uchwałą dotyczącą Narodowego Programu Mieszkaniowego dnia 27 września 2016 roku. Skierowany jest do wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach. Program zakłada budowę mieszkań na zasadach rynkowych z tzw. długoterminowym wynajmem. Docelowo ma być możliwość wykupienia mieszkań na własność. Mieszkanie Plus nie ma określonego limitu liczby mieszkań ani środków finansowych, jakie mają być zainwestowane. Wynika to z faktu, że program nie ma wyznaczonych ram czasowych w których miałby się zakończyć.

Wg najnowszych danych w Polsce brakuje około miliona mieszkań i jest to problem, który w pierwszym rzędzie dotyka rodzin wielodzietnych. Stąd na początkowym etapie realizacji programu Mieszkanie Plus , gdy liczba dostępnych mieszkań będzie ograniczona, istotnym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci.  Rząd wyraźnie zaznacza, że dla rodzin, które jeszcze ich nie mają, ale planują potomstwo, ważna jest więc perspektywa stałego rozwoju programu Mieszkanie Plus. Warto podkreślić, że program nie zakłada wielu form kontroli najemców po zawarciu umowy. Ministerstwo jednak zakłada, że z uwagi na to iż umowy zawierane będą na czas określony, będzie istniała możliwość jej nieprzedłużenia, m.in. ze względu na istotne polepszenie sytuacji materialnej najemców.

Dużą zaletą programu jest możliwość prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w najmowanej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny czy wynajem?

Jak i gdzie ubiegać się o mieszkanie plus?

Na konferencji prasowej z początku tego roku poświęconej rządowemu projektowi zapowiadano, że w połowie tego roku będzie można składać pierwsze wnioski. Termin został dochowany i już w wybranych urzędach miast i gmin można składać wnioski. Przykładowy wniosek możesz pobrać tutaj.  Jak widać Rząd mocno pracuje nad tym programem gdyż wszelkie formalności między Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości a właściwymi samorządami zostały przeprocesowane błyskawicznie. Należy podkreślić również, że daty składania wniosków w różnych częściach Polski będą się od siebie różniły. Jak wspomniałem wyżej organami, które zostaną upoważnione do przyjmowania wniosków będą lokalne samorządy. Właśnie one wyznaczą podstawowe kryteria, według których będzie tworzona lista osób zakwalifikowanych do otrzymania lokalu z programu Mieszkanie Plus

Lista miast gdzie planowane są inwestycje mieszkanie plus

Mieszkanie w Białej Podlaskiej
Mieszkanie w Gdyni
Mieszkanie w Jarocinie
Mieszkanie w Łodzi
Mieszkanie w Łowiczu
Mieszkanie w Nysie
Mieszkanie w Pelplinie
Mieszkanie w Pruszkowie
Mieszkanie w Radomiu
Mieszkanie w Sianowie
Mieszkanie w Skawinie
Mieszkanie w Sochaczewie
Mieszkanie w Starogardzie Gdańskim
Mieszkanie w Toruniu
Mieszkanie w Wałbrzychu
Mieszkanie w Warszawie
Mieszkanie w Wieluniu
Mieszkanie w Witnicy
Mieszkanie w Zamościu

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Pożyczka gotówkowa bez tajemnic

Pożyczka gotówkowa to jeden z najbardziej popularnych produktów na jakie decydują się Polacy. Postanowiliśmy więc przekazać Wam garść niezbędnych informacji jakie powinniście znać. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz znajomości zasad działania tych produktów wskażemy jak najlepiej korzystać z pożyczki gotówkowej.

Jak uniknąć komornika?

Na pytanie jak uniknąć komornika odpowiedź jest prosta. Nie brać pożyczek, chwilówek ani kredytów. Opłacać rachunki, czynsze i inne zobowiązania. Są jednak chwile w naszym życiu, kiedy zwyczajnie coś nie wychodzi. Popadamy w chorobę czy tracimy bliską osobę a posiadamy zadłużenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *