Kredyt odnawialny – najważniejsze informacje

Co to jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny albo limit w rachunku bieżącym to jeden z najstarszych produktów oferowanych przez polskie banki. Jest alternatywą dla kart kredytowych, jednak w porównaniu z popularnymi kredytówkami jest droższy. Jeśli jednorazowo wykorzystamy np. 500 zł z linii kredytowej w naszym rachunku bieżącym to za pożyczoną kwotę odsetki będziemy płacić już od pierwszego dnia, kiedy skorzystaliśmy z limitu. W przypadku kart kredytowych mamy dostępny okres bez odsetkowy. Zazwyczaj wynosi on 60 dni. Jeśli zatem skorzystamy z karty kredytowej to mamy 60 dni na oddanie pożyczonej kwoty i nie zapłacimy ani złotówki z tytułu odsetek!

Kredyt odnawialny udzielany jest na krótkie okresy czasu, zwykle umowy zawierane są na 12 miesięcy. W przypadku kart kredytowych jest to okres kilku lat.

Jeśli chodzi o limity o jakie możemy wnioskować to są one zależne od naszej zdolności kredytowej. Limitem jest wysokość udzielonego kredytu w rachunku bieżącym. Korzystając z limitu w koncie nie musimy wskazywać na jaki cel zostały wykorzystane pieniądze. Możemy nimi według własnego uznania, tak samo jak w przypadku karty kredytowej.

Czy debet w koncie się opłaca?

Kredyt odnawialny to produkt zarezerwowany dla banków. Firmy pożyczkowe nie chcą jednak być gorsze i niektóre już zaczęły proponować pożyczki odnawialne.  W przypadku kredytów odnawialnych udzielanych przez banki warunki przyznania i koszty są inne w każdej instytucji.  Istnieje kilka istotnych kryteriów, jakie muszą spełnić klienci, by móc liczyć na przyznanie kredytu odnawialnego. Banki wymagają przede wszystkim dobrej zdolności kredytowej. Większość wymaga również aby wnioskujący był zatrudniony na terenie Polski lub posiadał polskie stypendium lub emeryturę.

W przypadku pożyczek odnawialnych ich przyznawalność jest dużo większa. Dzieje się tak z powodu dużo mniej restrykcyjnych warunków jakie należy spełnić. Jeśli miałeś problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań i chciałbyś mieć możliwość korzystania z dodatkowych pieniędzy tylko czasami to linia pożyczkowa powinna się sprawdzić.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy lepiej skorzystać z debetu, karty kredytowej czy pożyczki odnawialnej to w naszej opinii najlepsza jest karta kredytowa. W drugiej kolejności pożyczka odnawialna, zaś na samym końcu kredyt odnawialny. Nasza ocena wynika przede wszystkim z oceny kosztów poszczególnych produktów oraz łatwości skorzystania z danego produktu.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Jaka pożyczka na remont?

Wiosna jest dobrym momentem na remont Wielu Polaków wykorzystuje część swojego urlopu na remont lub modernizację swojego domu czy mieszkania. Wiosna jest szczególnie dobrym momentem – dłuższe dni i wysokie temperatury na zewnątrz ułatwiają pracę. Jeśli zatem kupiłeś nowe mieszkanie bądź remontujesz stare musisz liczyć się z wydatkami.

Pożyczka na oświadczenie przez Internet

Pożyczka na oświadczenie przez Internet - oferta i opinie. Pożyczki chwilówki oraz pożyczki na raty, bez weryfikacji baz i zaświadczeń o dochodach

Ile dostanę kredytu gotówkowego?

Wiele osób zastanawia się – ile dostanę kredytu? Postanowiliśmy to sprawdzić i policzyć, abyście zawczasu wiedzieli na ile pieniędzy możecie liczyć. Oczywiście każda decyzja kredytowa jest podejmowana indywidualnie, więc podane informacje mają charakter poglądowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *