Agregator kont w Alior Banku

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowy, że 28 maja 2020 roku instytucja udostępniła swoim Klientom agregator kont. Oznacza to, że w bankowości elektronicznej Alior Banku Klienci Klienci będą mogli sprawdzać rachunku osobiste posiadane w innych bankach.

Agregator kont coraz popularniejszy wśród polskich banków

Wprowadzenie takiego rozwiązania daje PSD2 (ang. Payment Services Directive) czyli unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych, do której musiały dostosować się wszystkie kraje Uunii Europejskiej. To właśnie dzięki tym regulacjom możemy korzystać właśnie z otwartej bankowości.

Mocną stroną Alior Banku jest szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Nowe technologie, w tym wykorzystanie możliwości otwartej bankowości, pozwolą nam osiągnąć ambitne cele strategii „Więcej niż bank”. Chodzi o wsparcie naszych klientów w codziennych, także pozafinansowych działaniach. 

powiedziała cytowana w komunikacie Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku.

Czytaj także: pożyczki na dowód przez Internet

aliorbank1

Agregator w Alior Banku

Nowa funkcja jaką wdrożył Alior to nic innego jak podgląd w czasie rzeczywistym naszych rachunków bankowych z innych banków. Agregator w Alior online jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, jak i praktycznym.

Otwarta bankowość daje nam szansę oferowania klientom nowych usług odpowiadających na ich codzienne potrzeby. Agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i transakcji z wielu banków w jednym miejscu. Klient decyduje, które rachunki z innych banków chce dodać lub usunąć z pulpitu bankowości online Alior Banku

poinformował Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Bank, który jest odpowiedzialny za segment klienta indywidualnego, oraz realizację strategii otwartej bankowości.

Na dzień dzisiejszy Klienci Alior banku korzystający z bankowości elektronicznej mają dostęp do podglądu swoich kont w następujących instytucjach:

  • Bank Millenium,
  • ING Banku Śląski,
  • mBank,
  • Pekao SA,
  • PKO BP,
  • Santander Bank Polska.

W przyszłości do bankowości otwartej dołączą kolejne instytucje.

Alior Bank Informacja

Alior Bank SA – to uniwersalny Polski bank, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Bank stworzył pierwszy w Polsce w pełni internetowy bank i internetowy kantor walutowy. Jest też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Dziś sięga po najnowsze technologie m.in. blockchain, robodoradztwo czy sztuczną inteligencję. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji. Oferuje konta osobiste, firmowe, pożyczki online oraz kredyty.

29/05/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki na telefon

Szybki sposób na gotówkę nawet w 15 minut? Pożyczki na telefon - konsultant pomoże w formalnościach i zadba o szybki przelew pieniędzy.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?