10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie

Oszczędzaniem można zbudować spory kapitał

Powstało wiele historii i mitów na temat oszczędzania. Niektórzy mówią, że z niskiej pensji się nie da. Inni twierdzą, że małymi krokami można zdziałać wiele. Wszystko jak zawsze zależy od naszego podejścia i determinacji z jaką będziemy chcieli działać. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy 10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie. Mamy nadzieję, że znajdą tu coś dla siebie nawet najwięksi malkontenci.

1. Renegocjuj swój kredyt hipoteczny

Jeśli podpisywałeś umowę kredytu hipotecznego wiele lat temu to może się okazać, że w dzisiejszych czasach oprocentowanie i marża jest oderwana od rzeczywistości. Składając wniosek w banku o zmianę umowy i obniżenie oprocentowania nic nie tracisz, a w najgorszym wypadku pomóc może przeniesienie hipoteki do konkurencyjnego banku. Zmiana warunków umowy może dać nam nawet kilkaset złotych miesięcznie

2. Wypłacaj pieniądze tylko z bankomatów Twojego banku

Nie od dzisiaj wiadomo, że banki pobierają prowizje za wypłaty gotówki w bankomatach obcych sieci. Chyba, że macie konto z dostępem do bezpłatnych bankomatów co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Niepotrzebna opłata w wysokości 5 czy 10 złotych pomnożona razy kilka transakcji da nam cackiem niezłą sumę.

3. Połącz wszystkie swoje zobowiązania

Spłacając kilka zobowiązań, które były zaciągnięte w różnych latach i na różnych warunkach może powodować, że ponosimy nadmierne koszty. Aby zaoszczędzić na ratach warto zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań i poszukać kredytu konsolidacyjnego. Pieniądze uzyskane z kredytu spłacają karty kredytowe, pożyczki oraz inne zobowiązania a my mamy jedną ratę.

4. Zmień konto bankowe

Oferta rachunków osobistych jest na tyle duża, że bez problemu znajdziemy konto bez opłat. Najczęściej banki oferują również darmowe przelewy i kartę jeśli wykonamy kilka transakcji w miesiącu. Najlepsze darmowe konta osobiste znajdziecie w naszym rankingu.

5. Na zakupy tylko z listą

Wybierając się do sklepu koniecznie zrób spis czego potrzebujesz. Kupowanie tego co wpadnie nam w oko powoduje, że zamiast najpotrzebniejszych rzeczy kupujemy zbytki bez których moglibyśmy się obejść. Licząc, że robimy zakupy cztery razy w miesiącu oszczędności mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

6. Ubezpieczenie domu i samochodu

Wybieraj pakietowe ubezpieczenie Twojego domu i samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu za polisę zapłacisz nawet kilkadziesiąt procent mniej.

7. Nie kupuj przedłużenia gwarancji na sprzęt RTV i AGD

Dodatkowe przedłużenie gwarancji jest bardzo drogie a do tego nie zawsze można z niego skorzystać. Zaoszczędzone pieniądze lepiej odłożyć na lokacie.

8. Korzystając z samochodu zabieraj współpasażerów

Jadąc w dalszą trasę korzystaj z apliakcji kojarzącej podróżnym. Zabierając już dwie osoby zarobisz tyle, że zwróci Ci się koszt paliwa.

9. Ubrania tylko na wyprzedaży

Polacy na odzież wydają coraz więcej. Sklepy są zaopatrzone na tyle dobrze, że nie trzeba kupować w cenach regularnych. Średnio co dwa miesiące urządzane są wyprzedaże, na których kupimy ubrania tańsze nawet o połowę.

10. Zrezygnuj z abonamentu i przejdź na kartę

Oferty na kartę są dużo mniej popularne od stałego abonamentu, lecz są dużo tańsze. Minusem jest pamiętanie o comiesięcznych doładowaniach.

 

19/02/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Ceny skaczą z dnia na dzień – jak zaoszczędzić na paliwie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć coraz więcej Polaków. Nie tak dawno temu najpopularniejszą benzynę 95 mogliśmy kupić nawet poniżej 4 zł za litr.

Bezpieczny PESEL – nie daj się oszukać!

Często słyszymy w mediach, że ktoś ma do spłaty kredyt którego nie zaciągał. Bezpieczny PESEL czyli jak nie dać się oszustom pożyczkowym

Czy warto zakładać lokatę?

Osoby regularnie oszczędzające od dłuższego czasu zastanawiają się czy warto zakładać lokatę. Polacy chętnie korzystają z tej formy oszczędzania w związki z czym Banki mają bardzo dużo naszych pieniędzy. Dochodzi do tego fakt, że kredytów i pożyczek w bankach bierzemy stosunkowo mało