fbpx

Baza kredytowa ERIF

ERIF –  kolejna baza kredytowa

która jest jedną z 3 najczęściej wykorzystywanych przy weryfikacji Klientów. ERIF to baza Biura Informacji Gospodarczej, która przechowuje informacje o tym jak wywiązywaliśmy się z zaciągniętych zobowiązań. Ile braliśmy pożyczek i kredytów, jak je spłacaliśmy i czy mieliśmy opóźnienia. Baza kredytowa ERIF to obok BIK i KRD najbardziej licząca się w branży. W dzisiejszym wpisie powiemy nieco więcej na temat tego rejestru oraz jak można do niej trafić. Jak sprawdzić czy już tam widniejemy oraz jak ją monitorować na bieżąco.

Jak można trafić do ERIF?

Aby trafić do tego rejestru nasze zobowiązanie musi wynosić co najmniej 200 zł. Do tego przed wpisaniem powinniśmy dostać informację, że jeśli w ciągu 30 dni nie uregulujemy długu to zostaniemy wpisani do tego rejestru.

Szybka pożyczka bez BIK

Jeśli pożyczkę spłacimy częściowo czy całkowicie to firma pożyczkowa czy inna instytucja będzie miała obowiązek dokonania takiego zgłoszenia ERIF. Na aktualizację wpisu podmioty wpisujące mają 14 dni od daty zdarzenia. Z kolei ERIF po otrzymaniu zgłoszenia ma 7 dni na zaktualizowanie wpisu. Z doświadczenia jednak wiemy, że takie zmiany odbywają się praktycznie od razu.  Należy także podkreślić, że nawet jeśli mieliśmy jakieś problemy ze spłatą to przy całkowitej spłacie dane całkowicie znikają z rejestru i nikt nie zobaczy, że mieliśmy opóźnienia.

Mogę sam sprawdzić swoją historię w bazie?

Tak, ta baza jak wszystkie pozostałe pozwala Klientom na sprawdzanie i weryfikowanie swoich danych.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dostęp do bazy jest bezpłatny, a darmowe raporty można generować raz na sześć miesięcy.  Jeśli będziemy chcieli częściej uzyskiwać raporty to możemy to zrobić płacąc 3 złote za każdy kolejny raport.  W przypadku wykupienia abonamentu za 12 zł będziemy mogli liczyć na jeszcze więcej informacji. Będąc posiadaczem abonamentu na bieżąco będziemy dostawać informacje o wpisach i aktualizacjach dotyczących naszej osoby. Zobaczymy kto pytał o naszą historię i dlaczego. Takie alerty pozwolą nam na monitorowanie czy nikt nie wyłudził na nasze nazwisko pożyczki czy kredytu.

Kontomatik – jak działa?

Nowoczesna weryfikacja tożsamości z Kontomatik Decydując się na pożyczkę chwilówkę dostępną całkowicie przez Internet musimy być przygotowanie na weryfikację naszej tożsamości. Na podstawie danych jakie podamy we wniosku o pożyczkę będzie oceniana nasza zdolność kredytowa oraz ryzyko kredytowe. Do weryfikacji naszych danych zazwyczaj wykorzystywane są przelewy weryfikacyjne.

KRD czym jest i jak sprawdzać?

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów To jedna z najpopularniejszych baz w Polsce. Do KRD wpisywane są nasze w przypadku problemów ze spłatą naszych zobowiązań. Krajowy Rejestr Długów służy głównie firmom pożyczkowym do weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Z bazy tej korzystają także inne firmy z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Czyszczenie BIK – czy jest możliwe?

Czyszczenie BIK – zmień swoją historię kredytową Na takie ogłoszenia możemy natknąć się bardzo często. Wielu „ekspertów” od historii kredytowej oferuje cudowne usługi zmiany danych w bazie BIK. Czy warto ufać takim zapewnieniom?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *