Black Friday 2019

Czarny piątek przypada 29 listopada 2019 r. W większości sklepów Halloween-owe dekoracje są w pośpiechu zastępowane choinkami i Mikołajami. Sklepy zaczynają nas kusić świątecznymi okazjami i przypominają, że gorączka zakupów właśnie się zaczyna.  Zanim jednak zaczniemy pakować świąteczne podarki czeka nas coraz bardziej popularny w Polsce – Black Friday 2019. To największe zakupowe szaleństwo przyszło do nas z USA i z roku na rok możemy nabyć coraz więcej produktów w atrakcyjniejszych cenach.

Co to jest Czarny Piątek?

Black Friday to coroczna akcja sprzedażowa które tradycyjnie odbywa się pod koniec listopada i oznacza początek świątecznych zakupów. Czarny piątek to zawsze piątek po Święcie Dziękczynienia. W tym roku przypada na 29 listopada. Jest to jeden z największych wydarzeń zakupowych w roku. Nazwa wzięła się od astronomicznych kwot jakie są wydawane przez konsumentów na całym świecie. Przeciętnie kupujemy tak dużo tego dnia, że większość osób zadłuża się aby tylko dokonać atrakcyjnych zakupów. Tym samym Klient może wpaść w czarną otchłań długów, stąd nazwa czarny piątek.

family 2923690 1280

Gdzie robić zakupy w Black Friday 2019?

Atrakcyjne ceny w Czarny Piątek znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Dotyczy to każdej kategorii, jaką możesz sobie wyobrazić:  elektronika, dom i kuchnia, odzież, uroda i wiele innych. Największe sklepy oferujące wyprzedaże w Czarny piątek to Allegro, Amazon czy e-Bay.

Przyjęło się, że tego dnia sklepy wydłużają godziny otwarcia. Kiedyś w Czarny Piątek otwierano je już 6 rano, ale stopniowo godzina zaczęła się przesuwać nawet na 4 rano. Obecnie niektóre sklepy są już czynne całą dobę. I przygotowują dla klientów wręcz oszałamiające promocje, zniżki i okazje.

black friday 2019

Co powinieneś kupić w Czarny piątek?

Obniżki w Polsce nie są jednak tak atrakcyjne, jak w Stanach i często wynoszą zaledwie 15-25 proc. Zdarzają się też oczywiście takie sięgające 70 proc. dlatego Black Friday stanowi doskonałą okazję do zakupu i zaoszczędzenia praktycznie na wszystkich Świątecznych prezentach. Oprócz pieniędzy  zyskamy również wiele czasu i nerwów. Najwięcej jednak będziemy mogli zyskać skupiając się na następujących produktach:

  • Telewizory
  • Urządzenia inteligentnego domu
  • Konsole do gier
  • Gry wideo
  • Urządzenia kuchenne

Cybernetyczny poniedziałek po Black Friday

Od jakiegoś czasu oprócz wysokich zniżek w czarny piątek możemy również liczyć na okazyjne ceny w cybernetyczny poniedziałek. Kiedy zatem będziemy mogli liczyć na lepsze okazje? W piątek czy poniedziałek? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z doświadczenia i naszych obserwacji możemy jednak powiedzieć, że na Black Friday lepiej kupować:

  • Drogie produkty
  • W dużych sklepach
  • Z tegorocznych kolekcji

Podsumowując Black Friday to okazja do zrobienia zakupów w atrakcyjnych cenach choćby tych przeznaczonych na świąteczne prezenty. Warto jednak nie dać ponieść się  całkowicie zakupowemu szaleństwu i pamiętać, że po nowym roku ruszają kolejne wyprzedaże.

08/11/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Kredyt na Święta

Kredyt na święta to rozwiązanie po które sięga wielu Polaków. Sprawdź ofertę najkorzystniejszych pożyczek

Pożyczka na oświadczenie przez Internet

Pożyczka na oświadczenie przez Internet - oferta i opinie. Pożyczki chwilówki oraz pożyczki na raty, bez weryfikacji baz i zaświadczeń o dochodach

Idealny kredyt Santander

Idealny kredyt Santander Bank oferta i opinie o kredycie gotówkowym. Do 230 tys. złotcyh, minimum formalności, RRSO 7,78 proc.