Google Pay w Idea Banku

Idea Bank dość późno zdecydował się na dołączenie do Google Pay. Od teraz Klienci Banku mogą już płacić telefonem i smartwatchem przy pomocy płatności  Google. Z usługi skorzystać będą mogli wszyscy klienci indywidualni banku, którzy posiadają karty  debetowe oraz używają smartfonów z systemem Android w wersji Lollipop (5.0) lub nowszej z opcją NFC (Near Field Communication). Usługa Google Pay pozwala na wygodnie i bezpiecznie płatności za zakupy jak również  pozwalaja wypłacać pieniądze w bankomatach zbliżeniowych.

Co zrobić aby korzystać z Google Pay w Idea Banku?

Aby korzystać z usługi niezbędne jest zainstalowanie w smartfonie aplikacji Google Pay, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Do realizacji  płatności zbliżeniowych trzeba będzie dodać do niej kartę płatniczą Idea Banku. W celu wykonania transakcji wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do czytnika zbliżeniowego bankomatu lub terminalu płatniczego. Realizowane w ten sposób płatności do wysokości 100 zł nie wymagają podania kodu PIN. Istotne jest to, że aby płacić telefonem nie ma konieczności korzystania z połączenia internetowego – wystarczy włączona usługa NFC.

googlepay

Google Pay to bezpieczne płatności

Wiele osób z dystansem podchodzi do nowinek technologicznych w płatnościach. System Google Pay jest bardzo bezpieczny, ponieważ bank nie udostępnia prawdziwego numeru karty bankowej tylko wirtualny token, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu dane klienta, jak i płatność są całkowicie bezpieczne. Zestawienie ostatnich operacji wykonanych przez Google Pay jest widoczne w aplikacji, a pełna historia operacji jest dostępna w bankowości internetowej Idea Cloud, w aplikacji mobilnej oraz na wyciągu z rachunku bankowego.

Telefon to dzisiaj centrum finansów osobistych. Ponieważ prawie zawsze mamy go przy sobie, coraz częściej zastępuje nam także portfel. Udostępnienie płatności Google Pay to kolejny krok w kierunku pełnej digitalizacji naszych usług. Nasz bank stawia na płatności zbliżeniowe nie tylko ze względu na ich wygodę, ale też bezpieczeństwo dla zdrowia, co jest istotne szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa

– powiedział cytowany w komunikacie prasowym Grzegorz Pędzisz, CIO, dyrektor Rozwoju Systemów Informatycznych w Idea Banku.

 

źródło:https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-idea-banku-juz-moga-placic-zblizeniowo-z-google-pay

09/06/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Szybka gotówka bez wychodzenia z domu czyli pożyczka bez wychodzenia z domu - bez zaświadczeń, dla każdego, za darmo! Przez Internet, telefon!