Ile dać na ślub?

Sezon na śluby w pełni

Przyjęło się, że z początkiem czerwca rozpoczyna się sezon weselny, który potrwa do października. Ślub a potem zabawa weselna to niezwykły moment dla osób zawierających małżeństwo. Mowa tu zarówno o kolosalnych wydatkach, jakie młodzi muszą ponieść jak również o niesamowitych emocjach tego dnia. Dla gości to zazwyczaj dobra zabawa i niekiedy spotkanie po latach z całą rodziną. Jak tylko wybrnąć z prezentem? W dzisiejszych czasach mało kto daje prezenty ślubne jak pościel czy ręczniki. Obecnie większość młodych małżeństw mieszka już ze sobą przed ślubem i najczęściej całe wyposażenie domu już mają. A jak nie mają to mogą sobie to z łatwością kupić. Dlatego pozostaje pytanie ile dać na ślub?

ile dac na slub

Czytaj także: ile kosztuje ślub i wesele

Wiadomo, że jest to zależne od tego jak blisko jesteśmy spokrewnieni z młodą parą i od naszych możliwości finansowych. Często jest tak, że zachowujemy się jak w przysłowiu – zastaw się a postaw się. Wolimy wziąć szybką pożyczkę chwilówkę i dać dużą kwotę, aby szeptano jak to nam się dobrze powodzi.

Jaka kwota będzie odpowiednia?

Powszechnie krąży opinia, że minimalna kwota jaką powinno się dawać to taka, która pokryje koszt tzw. talerzyka. W zależności od miejsca w jakim wyprawiane jest przyjęcie weselne koszt na osobę wynosi od 150 do nawet 300 zł. Do tego należy doliczyć koszty dekoracji sali, orkiestry i alkoholu. Jeśli wybieramy się na wesele w parze to przyzwoitą kwotą będzie 500 zł. Idąc w pojedynkę optymalnym rozwiązaniem będzie koperta z 300 złotymi. Oczywiście są to kwoty sugerowane i te najczęściej wybierane przez gości. Jeśli uważacie, że jest to za mało bądź za dużo to swobodnie można modyfikować te kwoty. Zwłaszcza jeśli ślub bierze nasz brat czy siostra. Wówczas w miarę naszych możliwości dobrze jest przeznaczyć na prezent większą kwotę.

Ile trzeba dać na wesele

Skąd na to brać?

Prezent to nie jedyny wydatek jeśli wybieramy się na wesele. Najczęściej musimy też odświeżyć naszą garderobę i dojechać na miejsce wesela. Jeśli uroczystość odbywa się blisko to nie ma problemu. Gorzej jeśli musimy jechać na drugi koniec Polski. Wówczas musimy doliczyć paliwo i opłaty drogowe. Koszty rosną lawinowo, lecz jakoś to trzeba pogodzić. To ile dać na ślub? O takim wydarzeniu warto pamiętać zawczasu i odkładać gotówkę. Jeśli nie mieliśmy takiej możliwości to możemy skorzystać z darmowej pożyczki online. Większość firm pożyczkowych oferuje pierwszą pożyczkę za darmo dzięki czemu podreperujemy nasz budżet i nie będziemy się stresować tylko dobrze bawić

13/07/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka za darmo – oferta i opinie

Pożyczka za darmo jest oferowana w większości firm. Sprawdź ofertę darmowych pożyczek online i czy rzeczywiście nic nie zapłacisz

Pożyczka do 2500 złotych – gdzie najlepiej?

Polacy pożyczają zazwyczaj tyle ile im brakuje, nic ponad to. To właśnie pożyczka do 2500 złotych jest wybierana najczęściej. Sprawdź gdzie pożyczyć!

Ile kosztuje ślub Księcia Harry’ego?

Już dzisiaj Książe Harry bierze ślub z Meghan Markle Postanowiliśmy szybko sprawdzić ile kosztuje ślub Księcia Harry’ego i kto za niego zapłaci. Ceremonia jest wyczekiwana już od miesięcy, zjeżdżają się goście z całego świat