Ile kosztuje utrzymanie psa, kota? Sprawdzamy wszystkie wydatki.

Mimo że miłość do zwierząt i radość z ich posiadania jest bezcenna, oprócz tych mniej przyjemnych stron, jakimi jest odpowiedzialność za nie i obowiązek związany w wyprowadzaniem pieska czy karmieniem go na czas, są także koszty. Tym razem jednak, postaramy się aby dodatkowe wydatki nie zniechęciły Cię do decyzji o ukochanym pupilu i przedstawimy je wszystkie, doradzając w którym miejscu można ominąć zbędne wydatki.

Zakup kota lub psa – pierwszy wydatek

Jeśli nie jesteś zapalonym pasjonatem psów z rodowodem i raczej nie zamierzasz zabierać czworonoga na różnego rodzaju wystawy, możesz darować sobie zakup pieska albo kotka za grube pieniądze. Zwłaszcza że to nie jedyny argument przeciwko kupowaniu zwierzątka. Wybierz się do jednego ze schronisk, np. na Paluchu, a przekonasz się ile czworonogów czeka na nowego właściciela. Co więcej, adopcja nic nie kosztuje, a sam w sobie gest przygarnięcia opuszczonego pieska będzie bezcenny. Oszczędność? Zależy od rasy zwierzaka, natomiast zakup wyniósłby Cię od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych. Jeśli obawiasz się o psychikę czworonoga zabranego ze schroniska, zajrzyj na portale ogłoszeniowe. Wiele osób, które spotkała niespodzianka w postaci małych szczeniaków, z pewnością chętnie odda je w dobre ręce.

friends 1149841 1920

Koszty wizyty u weterynarza

Niestety, w tym przypadku koszty usług są raczej podobne. Przede wszystkim, więcej wyniosą Cię ewentualne zabiegu czy operacje jeśli planujesz zakup dużego psa. Przede wszystkim, nastaw się na koszt szczepień rocznych- około 60 zł, badania krwi i moczu- ok. 100 zł, a także ewentualna kastracja- ok. 100 zł.

Koszty codzienne

Po pierwsze, jak już zdecydujesz się na zwierzątko, przygotuj się na kilka początkowych opłat. W końcu, musisz mu urządzić własny kąt u siebie w domu 😉 Pierwsze większe zakupy są co prawda, niezbędne, i mogą wynieść całkiem sporo, natomiast to od ciebie zależy jakiej marki pożywienie czy kaganiec zakupisz.  I tak domek dla psa marki Hilton kosztuje około 37 zł, natomiast ergonomiczne łóżko dla psa Ferplast to już ok. 160 zł. Pamiętaj jednak, aby były dobrej jakości- jeśli zniszczą się po tygodniu, będzie to dla Ciebie nie oszczędność, a wyrzucone pieniądze.

Jeśli chodzi o kota, to przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę kuwetę, zapas żwirku, a także miski i pożywienie. Tutaj również masz do wyboru różne opcje cenowe, np. 7 kg karmy Purina wyniesie Cię ok. 130 zł, natomiast za tą samą cenę kupisz 10 kg karmy tańszej firmy.  Jeśli chodzi o psa, oczywiście, tak samo wchodzi tu w grę pożywienie oraz miski na wodę i karmę, a także smycz i kaganiec. Co więcej, spraw zwierzakowi również miejsce do spania- w ten sposób łatwiej Ci będzie go nauczyć, aby nie wskakiwał do Twojego łóżka… Podsumowując, koszty początkowe- w zależności od wybranych akcesoriów i wymaganego pożywienia to koszt od 200 do nawet 1000 zł. Jeśli chodzi o stałe koszty- zależnie od wielkości i rasy zwierzaka przygotuj się na wydatki rzędu 100- 500 zł.

09/03/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczki od 18 lat przez Internet

Bardzo mało firm oferuje pożyczki od 18 lat przez Internet. Minimum formalności, bez zaświadczeń, pieniądze w 15 minut na koncie. Bez weryfikacji baz kredytowych i przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka dla każdego

Sprawdzamy gdzie szybko i bez problemu otrzymać dodatkową gotówkę. Jednym słowem pożyczka dla każdego od 18 lat, na dowód w 15 minut!