Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa czyli jak wiarygodni jesteśmy

w oczach banku czy firmy pożyczkowej. Wbrew pozorom zdolność kredytowa jest czasami ważniejsza niż to ile zarabiamy. Biorąc kredyt gotówkowy czy pożyczkę musimy się liczyć z tym, że bank prześwietli całą naszą przeszłość oraz zrobi symulację prawdopodobieństwa spłaty zaciągniętego zobowiązania. Aby uzyskać jak najlepsza ofertę musimy zadbać o to aby nasza zdolność kredytowa była na wzorowym poziomie. Jak zwiększyć zdolność kredytową? Przedstawimy to w kilku prostych krokach

Czytaj także: zdolność kredytowa na podstawie RODO

Baza BIK

Biuro Informacji Kredytowej i jego rejestr jest jednym z najważniejszych i ulubionych punktów podczas weryfikacji i oceny zdolności kredytowej. Warto zadbać aby nasza historia w BIK była poprawna. Należy także podkreślić fakt, że BIK zbiera informacje nie tylko o zaciągniętych kredytach czy pożyczkach. W bazie są również odnotowywane nasze wnioski kredytowe. Jeśli w tygodniu wysyłamy kilka wniosków kredytowych to zmniejszamy swoją zdolność kredytową. W skrajnych przypadkach możemy nawet dostać decyzję negatywną. Dlatego przed wysłaniem wniosku kredytowego najlepiej sprawdzić, która firma pożyczkowa wpisuje i sprawdza BIK. Więcej na ten temat znajdziecie w wpisie czy pożyczka chwilówka jest widoczna w BIK.

Można również samemu sprawdzić jakie dane na nasz temat ma BIK. Możemy zamówić raport i zobaczyć jak nas widzi BIK. Dla ułatwienia Biuro Informacji Kredytowej prowadzi 5 gwiazdkowy system oceny Klienta. Jeśli w otrzymanym raporcie będziemy mieli tylko jedną gwiazdkę to znaczy, że mamy małe szanse na kredyt. Jeśli zaś będziemy mieli 5 gwiazdek to możemy być praktycznie pewni, że otrzymamy pożyczkę.

Hapi Pożyczki wniosek

Zarobki, wykształcenie i inne. Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Kolejne rzeczy jakie są brane pod uwagę przy udzielaniu kredytu to nasza płeć, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczba osób w gospodarstwie domowym.  Szczególnie banki prowadzą dość szeroką statystykę na temat tych danych. Modele ryzyka przewidują np., że jeśli jesteśmy w związku małżeńskim to jesteśmy bardziej wiarygodnymi. Jeśli mieszkamy w dużym mieście to dostaniemy inną ilość punktów niż osoba z terenów wiejskich. Do tego nasz wiek, wykształcenie i charakter pracy sprawia, że z pozoru podstawowe informacje pozwalają na stworzenie bardzo wiarygodnego profilu. Ma to dać odpowiedź jak bardzo jesteśmy wiarygodni.

Aby zwiększyć zdolność kredytową pamiętajmy przede wszystkim o terminowym spłacaniu zobowiązań. Udokumentujmy nasze dochody i wysyłajmy wnioski kredytowe z rozmysłem. Te trzy proste zasady spowodują, że nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem pożyczki czy kredytu.

wygodne kredyty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *