Kredyt hipoteczny zdalnie w mBanku

mBank wychodzi na przeciw oczekiwaniom Klientów i proponuje możliwość uzyskania finansowania nieruchomości zdalnie czyli de facto przez Internet.

To duża zmiana w stosunku do dotychczasowego procesu. Kredyt hipoteczny to produkt, który kojarzy się z wieloma wizytami w oddziale. U nas klient może go dostać niemal nie ruszając się z kanapy. Jednocześnie klient nie jest w tym procesie sam. Na każdym jego etapie ma wsparcie swojego eksperta hipotecznego. To bardzo ważne, bo hipoteka nie jest zobowiązaniem na rok czy dwa lata. Zanim się na nie zdecydujemy zazwyczaj mamy wiele pytań, o które najlepiej zapytać właśnie eksperta.

– powiedział cytowany przez mBank Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Kredytowych w mBanku.

mbank ekonto

Kredyt hipoteczny w mBanku dotychczas

Przed pandemią proces kredytowy wiązał się szeregiem wizyt w oddziale banku. Klient najpierw musiał pobrać formularze jeśli nie wydrukował ich ze strony internetowej banku oraz organizował potrzebne dokumenty. Następnie wypełniał i podpisywał wniosek kredytowy, przynosił dokumenty – czasami wymagało to kilku spotkań. Zgodnie z nową procedurą potwierdzony z ekspertem wniosek podpisuje w domu. Klient dostaje go drogą mailową, drukuje i odsyła jego skan lub zdjęcie za pomocą specjalnej aplikacji. Tak samo przesyła inne potrzebne dokumenty.

Rozwiązanie jest dużo bezpieczniejsze, ponieważ  wszystkie pliki przekazywane są za pośrednictwem aplikacji, a maile do klienta są dodatkowo zabezpieczone hasłem otrzymywanym na zarejestrowany w banku numer telefonu.

Po rozpatrzeniu wniosku przez ekspertów kredytowych banku Klient dostaje decyzje kredytową na maila lub bezpośrednio od swojego doradcy hipotecznego. W placówce pojawia się więc tylko raz, by podpisać przygotowaną wcześniej umowę. Następnie, także zdalnie przez aplikację, wysyła do banku dokumenty niezbędne do wypłaty kredytu np. akt notarialny.

Czytaj także: negatywna decyzja kredytowa – czy to koniec?

Jaki kredyt hipoteczny oferuje obecnie mBank?

Obecnie mBank oferuje m.in. kredyt hipoteczny z obniżoną marżą kredytu, dzięki promocji „Wiosna w Twoim m” Poniżej najważniejsze informacje:

  • pieniądze na zakup mieszkania lub domu, budowę domu, remont, wykończenie, zakup działki
  • kwota kredytu od 150 000 zł
  • okres kredytowania do 420 m-cy
  • spłata raty następuje co miesiąc
  • waluta kredytu: złoty polski
  • możliwość spłaty w ratach równych lub malejących, których wysokość jest uzależniona od kwoty udzielonego kredytu, okresu kredytowania czy oprocentowania
  •  w dowolnym momencie możesz częściowo lub całkowicie spłacić zobowiązanie
  • możliwość otrzymania dodatkowych środków na spłatę innych zobowiązań kredytowych, takich jak: kredyty konsumpcyjne, karta kredytowa, linia odnawialna (maksymalnie 3 zobowiązania).
  • możesz także skorzystać z kredytu na zakup lokalu użytkowego do 200 m2 pod wynajem nie prowadząc działalności gospodarczej zaciągając kredyt nawet do 2 000 000 na okres do 240 m-cy.

Źródło: https://pl.media.mbank.pl/96817-teraz-w-mbanku-hipoteke-zalatwisz-zdalnie

19/05/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczka za darmo – oferta i opinie

Pożyczka za darmo jest oferowana w większości firm. Sprawdź ofertę darmowych pożyczek online i czy rzeczywiście nic nie zapłacisz

4 rzeczy które powinieneś wiedzieć o zadłużeniu

Korzystając z pożyczki gotówkowej czy kredytu decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Co powinniśmy wiedzieć przy zadłużeniu?

Pożyczka na oświadczenie przez Internet

Pożyczka na oświadczenie przez Internet - oferta i opinie. Pożyczki chwilówki oraz pożyczki na raty, bez weryfikacji baz i zaświadczeń o dochodach