Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy — jak go znaleźć?

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy to zobowiązanie, na którego zaciągnięciu zależy każdej osobie potrzebującej zastrzyku gotówki. Żaden kredytobiorca nie chce ponosić zbyt wysokich kosztów, zwłaszcza gdy dochody są na średnim poziomie, a my pilnie potrzebujemy wsparcia finansowego.

Nie zawsze jednak wiemy, na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę bankową dostępną na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe . Czym cechuje się najkorzystniejszy kredyt gotówkowy i jak go znaleźć?

Kredyt gotówkowy. Najkorzystniejszy, czyli jaki?

Przy wyborze oferty bankowej musimy kierować się wieloma elementami, które wpływają na opłacalność kredytu gotówkowego. Większość konsumentów w pierwszej kolejności zwraca szczególną uwagę na wysokość oprocentowania, pomijając inne czynniki. Jest to oczywiście ważna kwestia, jednak nie jedyna, która decyduje o tym, czy zobowiązanie będzie dla nas korzystne. Sprawdzenie poszczególnych informacji jest niezwykle istotne, jeśli nie chcemy znacznie zaburzyć miesięcznego budżetu. W przypadku gdy zależy nam na dogodniej spłacie miesięcznej raty w terminie, musimy przeanalizować kilka kryteriów.

baner

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Najkorzystniejszy kredyt będzie posiadał takie warunki, które umożliwią nam bezproblemową spłatę zaciągniętej kwoty. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto skorzystać z ogólnodostępnych rankingów i porównywarek takich jak Totalmoney. Dzięki tego typu narzędziom możemy szybko sprawdzić, który kredyt będzie najtańszy i jaki bank proponuje obecnie atrakcyjne warunki spłaty. Wystarczy wprowadzić kwotę, o którą chcemy wnioskować oraz okres spłaty, jaki nas interesuje. Na podstawie wpisanych kryteriów porównywarka wskaże nam najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, dostępny obecnie na rynku finansowym. Dowiemy się także, jakie koszty będziemy ponosić w związku z kredytowaniem, czyli ile wynosi rata, oprocentowanie, prowizje, RRSO, itp.

Na co zwrócić uwagę wybierając najkorzystniejszy kredyt?

— RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) — Jest to najistotniejszy element świadczący o tym, czy kredyt jest opłacalny. W tym wskaźniku zostają wliczone wszystkie koszta, jakie my ponosimy w związku ze spłatą kredytu gotówkowego. Są to: oprocentowanie, marże, prowizje i inne dodatkowe opłaty, wynikające np. z obowiązkowego ubezpieczenia (jeśli jest wymagane przez bank). Porównując dostępne oferty, pamiętajmy o tym, że im mniej wynosi RRSO, tym dogodniej dla nas.

— Oprocentowanie — Jest to drugi w kolejności czynnik wpływający na opłacalność kredytu gotówkowego. Również w tym przypadku musimy zwrócić uwagę na jego wysokość, która decyduje o ponoszonych przez nas kosztach. Wówczas im mniejsze oprocentowanie, tym mniejsze wydatki w związku z kredytowaniem. Jednak należy pamiętać, że w przypadku gdy dana oferta posiada niższe RRSO, ale wyższe oprocentowanie, będzie korzystniejsza niż w sytuacji odwrotnej.

— Czas spłaty kredytu — Wybierając ofertę kredytu gotówkowego musimy sprawdzić maksymalny okres kredytowania, zwłaszcza jeśli chcemy zaciągnąć wysoką kwotę. Im dłuższy czas spłaty, tym mniej wynosi miesięczna rata. W związku z tym, gdy chcemy wnioskować o kredyt opiewający na dużą kwotę, a zależy nam na dogodnej racie, wybierzmy dłuższy okres spłaty kredytu.

— Niska prowizja — Zdarza się, że banki oferują kredyt gotówkowy z prowizją na poziomie 0%. Warto więc szukać tego typu ofert, zwłaszcza jeśli chcemy starać się o wyższe sumy. Prowizja jest pobierana jednorazowo przez bank za udzielenie zobowiązania. Z tego względu nie stanowi najważniejszego czynnika, który wpływa na ogólny koszt. Jednak jeśli wnioskujemy o wysoki kredyt, może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, które musimy uiścić na etapie podpisywania uowy kredytowej. Dla większości z nas taka kwota jest dosyć kłopotliwa, dlatego też warto szukać banków oferujących kredyt bez prowizji lub z nieznaczną wysokością.

W jakim banku najkorzystniejszy kredyt?

Wiemy już, na jakie elementy zwracać uwagę przy wyborze opłacalnego zobowiązania. Pozostaje jednak pytanie, gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy, aby nie narazić się na zbyt wysokie koszty? Sprawdźmy aktualny ranking ofert bankowych na kwotę 20 tys. zł. wraz ze szczegółowymi informacjami.

  1. Kredyt — Pożyczka limitowana w Alior Banku

— Czas spłaty: 48 miesięcy

— Prowizja: 0%

— RRSO: 7,22%

— Oprocentowanie: 6,99%

— Miesięczna rata: 478,83 zł

  1. Santander Consumer Bank — Mistrzowski Kredyt gotówkowy

— Kredyt przez internet

— Czas spłaty: 48 miesięcy

— Prowizja: 3,29%

— RRSO: 9,25%

— Oprocentowanie: 7,20%

— Miesięczna rata: 496,60 zł

  1. Bank Pekao — Pożyczka Ekspresowa

— Czas spłaty: 48 miesięcy

— Prowizja: 6,00%

— RRSO: 9,40%

— Oprocentowanie: 6,00%

— Miesięczna rata: 497,88 zł

  1. Citi Handlowy — Pożyczka gotówkowa online dla Nowych Klientów

— Kredyt przez internet

— Czas spłaty: 48 miesięcy

— Prowizja: 4,00%

— RRSO: 9,63%

— Oprocentowanie: 7,19%

— Miesięczna rata: 499,92 zł

  1. Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

— Czas spłaty: 48 miesięcy

— Prowizja: 6,04%

— RRSO: 10,70%

— Oprocentowanie: 7,14%

— Miesięczna rata: 598,23 zł.

Jak widać, aktualnie najkorzystniejszą ofertę proponuje Alior Bank. Biorąc kredyt w tym banku, otrzymujemy najniższe na rynku RRSO i nie płacimy prowizji. Dzięki temu znacznie ograniczamy koszty kredytowania. Dodatkowo, istnieje możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu, co jest dogodne dla klientów chcących przyspieszyć cały proces.

Artykuł sponsorowany

07/01/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Citi Bank wspiera w czasie pandemii

W citi Bank otworzysz konto, weźmiesz pożyczkę czy kartę kredytową na selfie! Bank pomaga swoim Klientom w czasie pandemii COVID-19