Odrzucenie wniosku o pożyczkę

Firmy pożyczkowe i banki dostają dziennie tysiące wniosków o pożyczkowych. Niestety większość z nich nie zostaje rozpatrzona pozytywnie. Odrzucenie wniosku może być spowodowane nawet błahą rzeczą jaką jest pomyłka w numerze PESEL. Dlatego nie warto załamywać rąk i złościć się na firmę pożyczką czy bank i w pierwszej kolejności sprawdzić czy wszystkie dane we wniosku o pożyczkę się zgadzają. Jeśli tam nie ma błędów to powodów odrzucenia naszego wniosku może być wiele. W dzisiejszym wpisie wskażemy Wam z jakich powodów pożyczkodawcy nie udzielają chwilówek czy pożyczek na raty.

Główne powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

  • Niewystarczająca zdolność pożyczkowa: jest to najczęstszy powód negatywnej decyzji pożyczkowej. Wszak pożyczkodawca nie udzieli wsparcia osobie, która jego zdaniem nie będzie miała z czego oddać.
  • Negatywna historia pożyczkowa: jeśli widniejemy w różnych bazach kredytowych jako niesolidni pożyczkobiorcy to ciężko będzie nam o nową pożyczkę. Są jednak wyjątki np. Rapida Money
  • Wysokie zobowiązania : posiadanie wielu pożyczek nawet regularnie spłacanych może być powodem odmowy udzielenia kolejnej. Tak samo jeśli płacimy alimenty bądź wysokie limity kart kredytowych.
  • Błędnie wypełniony wniosek pożyczkowy: nawet tzw. czeski błąd może przekreślić nasz wniosek o pożyczkę. Wpisanie niepełnego adresu lub kodu pocztowego będzie również skutkowało odmową.
  • Problemy z weryfikacją pożyczkobiorcy: po wysłaniu wniosku o pożyczkę firma najczęściej kontaktuje się z pożyczkobiorcą aby potwierdzić wszystkie dane. Brak kontaktu również będzie skutkował odmową udzielenia pożyczki.
  • Niespełnienie wymogów formalnych instytucji: dotyczy to sytuacji, kiedy np. jesteśmy zbyt młodzi aby zaciągnąć pożyczkę w danej instytucji finansowej.

odrzucenie pożyczki

Co zrobić po otrzymaniu negatywnej decyzji pożyczkowej?

W zależności od tego czym była spowodowana decyzja odmowna najlepiej złożyć kolejny wniosek u tego samego pożyczkodawcy lub szukać w innej instytucji. Przykładowo jeśli wiemy, że mamy wpisy w BIK i najprawdopodobniej to był powód nie udzielenia nam pożyczki online to powinniśmy znaleźć firmę pożyczkową, która nie weryfikuje tej bazy kredytowej. Bez względu jednak na wszystko z naszego doświadczenia wynika, że nie można się zniechęcać i warto starać się o pożyczkę u kilku pożyczkodawców.

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Ekspresowa pożyczka – gdzie jej szukać?

Ekspresowa pożyczka to taka, którą dostaniemy natychmiast. Wiele firm deklaruje pożyczki w 15 minut lub tego samego dnia, czy to możliwe?

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Pożyczka na dowód przez Internet

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń to produkt, którego szukają Polacy. Dostęp do szybkiej gotówki jest bardzo łatwy. Sprawdź najtańsze oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *