12/12/2018

Odrzucenie wniosku o pożyczkę

Firmy pożyczkowe i banki dostają dziennie tysiące wniosków o pożyczkowych. Niestety większość z nich nie zostaje rozpatrzona pozytywnie. Odrzucenie wniosku może być spowodowane nawet błahą rzeczą jaką jest pomyłka w numerze PESEL. Dlatego nie warto załamywać rąk i złościć się na firmę pożyczką czy bank i w pierwszej kolejności sprawdzić czy wszystkie dane we wniosku o pożyczkę się zgadzają. Jeśli tam nie ma błędów to powodów odrzucenia naszego wniosku może być wiele. W dzisiejszym wpisie wskażemy Wam z jakich powodów pożyczkodawcy nie udzielają chwilówek czy pożyczek na raty.

Główne powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

  • Niewystarczająca zdolność pożyczkowa: jest to najczęstszy powód negatywnej decyzji pożyczkowej. Wszak pożyczkodawca nie udzieli wsparcia osobie, która jego zdaniem nie będzie miała z czego oddać.
  • Negatywna historia pożyczkowa: jeśli widniejemy w różnych bazach kredytowych jako niesolidni pożyczkobiorcy to ciężko będzie nam o nową pożyczkę. Są jednak wyjątki np. Rapida Money
  • Wysokie zobowiązania : posiadanie wielu pożyczek nawet regularnie spłacanych może być powodem odmowy udzielenia kolejnej. Tak samo jeśli płacimy alimenty bądź wysokie limity kart kredytowych.
  • Błędnie wypełniony wniosek pożyczkowy: nawet tzw. czeski błąd może przekreślić nasz wniosek o pożyczkę. Wpisanie niepełnego adresu lub kodu pocztowego będzie również skutkowało odmową.
  • Problemy z weryfikacją pożyczkobiorcy: po wysłaniu wniosku o pożyczkę firma najczęściej kontaktuje się z pożyczkobiorcą aby potwierdzić wszystkie dane. Brak kontaktu również będzie skutkował odmową udzielenia pożyczki.
  • Niespełnienie wymogów formalnych instytucji: dotyczy to sytuacji, kiedy np. jesteśmy zbyt młodzi aby zaciągnąć pożyczkę w danej instytucji finansowej.

odrzucenie pożyczki

Co zrobić po otrzymaniu negatywnej decyzji pożyczkowej?

W zależności od tego czym była spowodowana decyzja odmowna najlepiej złożyć kolejny wniosek u tego samego pożyczkodawcy lub szukać w innej instytucji. Przykładowo jeśli wiemy, że mamy wpisy w BIK i najprawdopodobniej to był powód nie udzielenia nam pożyczki online to powinniśmy znaleźć firmę pożyczkową, która nie weryfikuje tej bazy kredytowej. Bez względu jednak na wszystko z naszego doświadczenia wynika, że nie można się zniechęcać i warto starać się o pożyczkę u kilku pożyczkodawców.

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka na dowód przez Internet

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń to produkt, którego szukają Polacy. Dostęp do szybkiej gotówki jest bardzo łatwy. Sprawdź najtańsze oferty!

Ekspresowa pożyczka – gdzie jej szukać?

Ekspresowa pożyczka to taka, którą dostaniemy natychmiast. Wiele firm deklaruje pożyczki w 15 minut lub tego samego dnia, czy to możliwe?

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *