PeoPay Kids w Banku Pekao

Każdemu rodzicowi bardzo zależy aby jego dziecku niczego nie zabrakło i by nie musiało się obawiać o pieniądze w przyszłości. Dlatego wielu z nich stara się od najmłodszych wpajać wiedzę finansową oraz podstawowe zasady gospodarowania pieniędzmi. Pozostaje pytanie –  jak przekuć teorię w praktykę? Z pomocą przychodzi Bank Pekao S.A. który wdraża PeoPay Kids – nowatorskie rozwiązanie, za pomocą którego najmłodsi postawią pierwsze kroki w świecie mobilnych finansów.

PeoPay Kids nauczy dziecko zarządzać finansami

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest aby od najmłodszych lat przygotowywać dzieci do zarządzania pieniędzmi. Na początek będą to małe kwoty z kieszonkowego, jednak to dobry fundament na przyszłość.

Edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości. Dobre nawyki zdobyte w młodości – takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi – mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu. Aplikacja PeoPay KIDS to nowoczesne rozwiązanie, które pokazuje dzieciom, jak skutecznie budować prawidłowe postawy oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. To przełomowe wdrożenie jest kolejnym ważnym etapem transformacji cyfrowej Banku Pekao. Rozwiązanie, a w szczególności aplikacja, od początku do końca zostało zrealizowane całkowicie wewnętrznie przez pracowników Pekao. W pracę nad tym wyjątkowym projektem zaangażowanych było wiele departamentów i zespołów wspierających 

– powiedział cytowany w komunikacie Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao S.A.

Program można instalować na smartfonie dziecka lub rodzica. Młody Użytkownik bankowy może posiadać własną kartę płatniczą PeoPay KIDS dołączoną do Konta Przekorzystnego, która pozwoli dziecku na dokonywanie płatności w sklepach oraz wypłacanie gotówki w bankomatach. Dzienny limit karty ustala rodzic. Warto wiedzieć, że Bank Pekao nie pobiera żadnych opłat za wydanie oraz obsługę narzędzia płatniczego. Dzięki temu, że młodzi Klienci mogą korzystać z płatności zbliżeniowych, Bank Pekao promuje i wspiera bezpieczne zakupy bez korzystania z gotówki.

Aplikacja PeoPay KIDS jest bardzo prosta w użyciu. Najmłodsi Klienci w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb mogą tworzyć własne skarbonki, dzięki którym mają możliwość odkładania pieniędzy na wybrane cele, na bieżąco śledząc postęp zbiórki. Ponadto możliwe jest również realizowanie przelewów z darmowego Konta Przekorzystnego lub doładowywanie telefonu – prośba o autoryzację transakcji wysyłana jest zawsze rodzicowi. PeoPay KIDS podsiada wbudowaną funkcję wirtualnego partnera, który podpowiada i oprowadza dziecko po świecie finansów.

Czytaj także: kieszonkowe uczy odpowiedzialności

PeoPayKIDS

Dziecięce finanse w jednym miejscu

PeoPay Kids jest innowacyjnym rozwiązaniem w bankowości, które jest odpowiedzią na oczekiwania rodziców szukających wsparcia w edukowaniu swoich pociech w dziedzinie finansów osobistych. Prosta w obsłudze aplikacja jest przyjazna zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay KIDS – najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dostępny w aplikacji trener – Lis, Złotówka lub Żubr – nauczy ich podstawowych pojęć oraz pokaże, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi

– powiedział cytowany w notatce prasowej Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Jak działa PeoPay Kids?

Aplikacja PeoPay Kids to aplikacja na smartfony, którą dziecko może zainstalować na własnym urządzeniu lub telefonie rodzica. Aplikacji oraz dedykowanej karty płatniczej można używać po podpisaniu umowy Konta Przekorzystnego. Własna karta płatnicza jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwoli dziecku na dokonywanie płatności w sklepach oraz wypłacać gotówkę w bankomatach. Dzienny limit karty ustala rodzic. Należy podkreślić, że Pekao SA nie pobiera żadnych opłat za wydanie oraz obsługę karty płatniczej Kids. Taka polityka banku sprawia, że młodzi Klienci mogą swobodnie korzystać z płatności zbliżeniowych. Aplikacja podsiada również wbudowaną funkcję wirtualnego partnera, który podpowiada i oprowadza dziecko po świecie finansów.

Aplikacja PeoPay Kids jest łatwa i intuicyjna w obsłudze. Najmłodsi Klienci w ramach swojego konta oszczędnościowego Mój Skarb mogą mogli tworzyć własne skarbonki, które będą im służyły do odkładania pieniędzy na wybrane cele. Dziecko będzie mogło oczywiście śledzić postęp zbiórki na. Ponadto możliwe jest także zlecaniee przelewów z darmowego Konta Przekorzystnego lub doładowywanie telefonu – prośba o zatwierdzenie transakcji wysyłana jest zawsze rodzicowi.

 

Zrzut ekranu 2020 06 3 o 11.39.13

 

Źródło:https://media.pekao.com.pl/pr/517541/peopay-kids-od-banku-pekao-s-a-przelomowe-rozwiazanie-ktore-nauczy-twoje-dziecko-zarzadzac-finansami

04/06/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczki od 18 lat przez Internet

Bardzo mało firm oferuje pożyczki od 18 lat przez Internet. Minimum formalności, bez zaświadczeń, pieniądze w 15 minut na koncie. Bez weryfikacji baz kredytowych i przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Szybka gotówka bez wychodzenia z domu czyli pożyczka bez wychodzenia z domu - bez zaświadczeń, dla każdego, za darmo! Przez Internet, telefon!