Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek

Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek

Polacy to może nie Szkoci, ale przepłacać nie lubią. Rośnie świadomość finansowa naszych rodaków i rośnie też liczba osób szukających najlepszych produktów finansowych. Z badań wynika, że już co drugi Polak zwraca uwagę na to gdzie pożyczyć pieniądze. Kiedyś było tak, że najczęściej szliśmy do banku w którym mieliśmy konto i tam zaciągaliśmy pożyczkę. Potem była moda na doradców finansowych, którzy w ofercie mieli różne produkty. Obecnie Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek samodzielnie. To właśnie dzięki temu zapotrzebowaniu tworzymy dla Was rankingi chwilówek, kont osobistych czy lokat.

Statystyczny pożyczkobiorca

Z pośród wszystkich kredytobiorców największą grupę stanowią kobiety (57 proc.) i mieszkańcy największych miast (23 proc.) Średnia kwota udzielonej pożyczki  rośnie z roku na rok i wg najnowszych danych wyniosła prawie 15 tys. zł. Drobne pożyczki zaciągamy najchętniej od firm pożyczkowych. Główną zaletą jest to, że dużo pożyczek oferowanych jest za darmo. Jeśli potrzebujemy większej gotówki to udajemy się do banku. Najmniej chętnie pożyczamy po rodzinie.  Nie bez znaczenia jest też wiek. Osoby młode częściej wybierają firmy pożyczkowe i produkty dostępne przez Internet. Starsi Polacy (powyżej 50 roku życia) bardziej ufają bankom.

Jeśli Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek to najczęściej zwracają uwagę na niskie koszty czyli opłaty, prowizje i oprocentowanie. W dalszej kolejności patrzymy na okres kredytowania i wysokość raty pożyczki. Dla Polaków ważny jest także czas wypłaty środków oraz zminimalizowane formalności.

Na co pożyczamy?

Dodatkowej gotówki najczęściej potrzebujemy na remont mieszkania lub samochodu. 22 proc. badanych wskazało, że pożyczają na bieżące wydatki bo nie starcza im do pierwszego. 14 proc. ankietowanych jako cel pożyczki wskazało zakup samochodu. Te trzy główne cele są niezmienne od lat i cały czas wskazują, że Polacy gonią zachód Europy. Chcemy żyć w komfortowych warunkach i jeździć dobrymi samochodami, lecz nie zawsze starcza nam na bieżące potrzeby.

06/07/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Pożyczka do 2500 złotych – gdzie najlepiej?

Polacy pożyczają zazwyczaj tyle ile im brakuje, nic ponad to. To właśnie pożyczka do 2500 złotych jest wybierana najczęściej. Sprawdź gdzie pożyczyć!

Najtańsza pożyczka jest najlepsza?

Czy rzeczywiście najtańsza pożyczka jest najlepsza? Szukając najlepszej pożyczki chwilówki czy pożyczki na raty pierwsze co to zwracamy uwagę na cenę. Jednak przy dzisiejszych ofertach, które niewiele się od siebie różnią ciężko wybrać najlepszą