fbpx

Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek

Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek

Polacy to może nie Szkoci, ale przepłacać nie lubią. Rośnie świadomość finansowa naszych rodaków i rośnie też liczba osób szukających najlepszych produktów finansowych. Z badań wynika, że już co drugi Polak zwraca uwagę na to gdzie pożyczyć pieniądze. Kiedyś było tak, że najczęściej szliśmy do banku w którym mieliśmy konto i tam zaciągaliśmy pożyczkę. Potem była moda na doradców finansowych, którzy w ofercie mieli różne produkty. Obecnie Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek samodzielnie. To właśnie dzięki temu zapotrzebowaniu tworzymy dla Was rankingi pożyczek chwilówek, kont osobistych czy lokat.

Statystyczny pożyczkobiorca

Z pośród wszystkich kredytobiorców największą grupę stanowią kobiety (57 proc.) i mieszkańcy największych miast (23 proc.) Średnia kwota udzielonej pożyczki  rośnie z roku na rok i wg najnowszych danych wyniosła prawie 15 tys. zł. Drobne pożyczki zaciągamy najchętniej od firm pożyczkowych. Główną zaletą jest to, że dużo pożyczek oferowanych jest za darmo. Jeśli potrzebujemy większej gotówki to udajemy się do banku. Najmniej chętnie pożyczamy po rodzinie.  Nie bez znaczenia jest też wiek. Osoby młode częściej wybierają firmy pożyczkowe i produkty dostępne przez Internet. Starsi Polacy (powyżej 50 roku życia) bardziej ufają bankom.

Czytaj także: najlepsze pożyczki bez weryfikacji w bazach kredytowych

Jeśli Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek to najczęściej zwracają uwagę na niskie koszty czyli opłaty, prowizje i oprocentowanie. W dalszej kolejności patrzymy na okres kredytowania i wysokość raty pożyczki. Dla Polaków ważny jest także czas wypłaty środków oraz zminimalizowane formalności.

Hapi Pożyczki wniosek

Na co pożyczamy?

Dodatkowej gotówki najczęściej potrzebujemy na remont mieszkania lub samochodu. 22 proc. badanych wskazało, że pożyczają na bieżące wydatki bo nie starcza im do pierwszego. 14 proc. ankietowanych jako cel pożyczki wskazało zakup samochodu. Te trzy główne cele są niezmienne od lat i cały czas wskazują, że Polacy gonią zachód Europy. Chcemy żyć w komfortowych warunkach i jeździć dobrymi samochodami, lecz nie zawsze starcza nam na bieżące potrzeby.

Czytaj także: najlepsza pożyczka na remont

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Hapi Pożyczki – szybka pożyczka

Hapi Pożyczki oferuje pożyczkę na raty do 25 tys. zł. Całość dostępna bez wychodzenia z domu. Atrakcyjne oprocentowanie 9,8% Wygodne raty

Obalamy mity finansowe

Mity finansowe są jak krzywdzące stereotypy Wszyscy o nich słyszeli, większość je powtarza, a część w nie wierzy. Dlatego w dzisiejszym wpisie kilka słów o największych mitach finansowych jakie krążą wśród Polaków.

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce?

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce? W ostatnim czasie publikowanych jest wiele raportów, które mówią o tym jak żyje się w naszym kraju. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zarobkach w Polsce, a dzisiaj napiszemy Wam ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *