Pożyczki społecznościowe – czy warto skorzystać?

Pożyczki społecznościowe przywędrowały do nas z zachodu.

Od wielu lat korzystają z nich mieszkańcy Stanów Zjednoczonych czy Europy zachodniej. Nad Wisłę pożyczki społecznościowe zawitały dopiero w 2008 r. i nie cieszyły się zbytnią popularnością. Jednak wraz z rozwojem tej formy pożyczania zaczęły budzić coraz większe zainteresowanie. Różnica między zwykłą pożyczką a tą społecznością polega na tym, że pieniądze pożycza się od osoby prywatnej a nie od banku czy firmy pożyczkowej. Niewątpliwie taka forma szybkich pożyczek jest ciekawą alternatywą dla bardzo popularnych chwilówek. Jak zatem działa ten system i kiedy się opłaca i jak z niej skorzystać?

Ludzie dysponujący nadwyżką gotówki  chcąc wygenerować większy zysk niż na lokacie rejestrują się w specjalnych serwisach internetowych. Umożliwiają one skojarzenie pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Osoby szukające gotówki wypełniają odpowiedni formularz i otrzymują konkretne propozycje. Strona internetowa jako pośrednik umożliwia kontakt między stronami i pozwala zawrzeć umowę pożyczki. Wadą pożyczek społecznościowych są kwestie opodatkowania – pożyczający musi liczyć się z podatkiem dochodowym w wysokości 19 %

Największą zaletą pożyczek społecznościowych jest ich elastyczność. To osoba, która decyduje się udzielić nam kredytu, decyduje o warunkach. Zazwyczaj nie wymaga się od nas zaświadczeń ani innych dokumentów urzędowych. Drugą zaletą jest niższe oprocentowanie niż w instytucjach finansowych. Pożyczający nie musi łożyć środków na biuro i inne rzeczy zatem ma mniejsze koszty, których nie musi pokrywać z wysokich odsetek. Kolejnym plusem są duże możliwości co do kwot pożyczek. Bez najmniejszego problemu znajdziemy oferty, gdzie osoba prywatna proponuje pożyczkę od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy.

Pożyczki bez Baz – oferta i opinie

Najlepsze portale z pożyczkami społecznościowymi

Finansowo.pl

Finansowo.pl to serwis pożyczek społecznościowych, który oferuje możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel od 50 do nawet 30 tys. złotych. Zaletami pożyczki jest szybki proces wypłaty i minimum formalności oraz pełna kontrola nad kosztami

złóż wniosekKokos.pl

Kokos.pl jest to serwis, w którym klient pożycza pieniądze od osoby, która zdecydowała się zainwestować posiadane środki. Pożyczka już w kilka minut trafia prosto na konto, bez poręczycieli i zbędnych formalności, nawet do 25 tys. zł.

złóż wniosek

Jak negocjować warunki kredytu albo pożyczki?

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Polacy szukają najtańszych kredytów i pożyczek

 

Emerytury nie są wcale takie złe

Statystyki pokazują, że emerytury wcale nie są takie złe W Polsce panuje przekonanie, że emeryci to najbardziej poszkodowana grupa społeczna. Emeryt kojarzy się ze schorowaną ubogą osobą, którą nie stać na lekarstwa w aptece. Czy jednak tak jest naprawdę?

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Oprocentowanie kredytów hipotecznych i marża banku to dwie najważniejsze składowe, które wpływają na wysokość raty. Według ostatnich danych banki udzieliły Polakom łącznie 2 milionów kredytów hipotecznych na 390 miliardów złotych.

Refinansowanie pożyczki gotówkowej

Refinansowanie pożyczki gotówkowej to ciekawy pomysł szczególnie dla tych, którzy potrzebując szybkiej gotówki nie do końca zapoznali się z dostępnymi ofertami. Czasami jest tak, że czas nagli i nie ma czasu na dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *