Pożyczki społecznościowe – czy warto skorzystać?

Pożyczki społecznościowe przywędrowały do nas z zachodu.

Od wielu lat korzystają z nich mieszkańcy Stanów Zjednoczonych czy Europy zachodniej. Nad Wisłę pożyczki społecznościowe zawitały dopiero w 2008 r. i nie cieszyły się zbytnią popularnością. Jednak wraz z rozwojem tej formy pożyczania zaczęły budzić coraz większe zainteresowanie. Różnica między zwykłą pożyczką a tą społecznością polega na tym, że pieniądze pożycza się od osoby prywatnej a nie od banku czy firmy pożyczkowej. Niewątpliwie taka forma szybkich pożyczek jest ciekawą alternatywą dla bardzo popularnych chwilówek. Jak zatem działa ten system i kiedy się opłaca i jak z niej skorzystać?

Ludzie dysponujący nadwyżką gotówki  chcąc wygenerować większy zysk niż na lokacie rejestrują się w specjalnych serwisach internetowych. Umożliwiają one skojarzenie pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Osoby szukające gotówki wypełniają odpowiedni formularz i otrzymują konkretne propozycje. Strona internetowa jako pośrednik umożliwia kontakt między stronami i pozwala zawrzeć umowę pożyczki. Wadą pożyczek społecznościowych są kwestie opodatkowania – pożyczający musi liczyć się z podatkiem dochodowym w wysokości 19 %

Największą zaletą pożyczek społecznościowych jest ich elastyczność. To osoba, która decyduje się udzielić nam kredytu, decyduje o warunkach. Zazwyczaj nie wymaga się od nas zaświadczeń ani innych dokumentów urzędowych. Drugą zaletą jest niższe oprocentowanie niż w instytucjach finansowych. Pożyczający nie musi łożyć środków na biuro i inne rzeczy zatem ma mniejsze koszty, których nie musi pokrywać z wysokich odsetek. Kolejnym plusem są duże możliwości co do kwot pożyczek. Bez najmniejszego problemu znajdziemy oferty, gdzie osoba prywatna proponuje pożyczkę od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy.

Najlepsze portale z pożyczkami społecznościowymi

Finansowo.pl

Finansowo.pl to serwis pożyczek społecznościowych, który oferuje możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel od 50 do nawet 30 tys. złotych. Zaletami pożyczki jest szybki proces wypłaty i minimum formalności oraz pełna kontrola nad kosztami

złóż wniosekKokos.pl

Kokos.pl jest to serwis, w którym klient pożycza pieniądze od osoby, która zdecydowała się zainwestować posiadane środki. Pożyczka już w kilka minut trafia prosto na konto, bez poręczycieli i zbędnych formalności, nawet do 25 tys. zł.

złóż wniosek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *