RSO pożyczki to nie RRSO

RSO pożyczki może cię drogo kosztować

Szukając pożyczki szukamy najtańszych i najszybszych ofert. Często pierwsze na co patrzymy to RRSO pożyczki, które jest określane procentowo. Im mniejsze RRSO tym mniej pieniędzy będziemy musieli oddać. Na rynku nie wszystkie firmy pożyczkowe rzetelnie i uczciwie informują klientów o wysokości oprocentowania. Wykorzystują do tego RSO pożyczki. Dobrym przykładem są reklamy graficzne, gdzie RRSO jest wskazane małym druczkiem, zaś RSO pożyczki zajmuje jej pokaźną część. Taki zabieg marketingowy sprawia, że zwracamy uwagę tylko na RSO, a nie na oprocentowanie rzeczywiste.

Czym się różni RSO od RRSO?

Skróty są tak podobne, że większość osób nie znających się na finansach nie będzie w stanie wskazać różnicy. RSO to Roczna Stopa Oprocentowania, czyli odsetki od raty pożyczki. Oprócz tej wartości często do kosztów pożyczki konieczne jest doliczenie dodatkowych opłat i prowizji czy kosztów obsługi zobowiązania. Dlatego jeśli widzicie reklamę, która zachęca RSO 0%  to dobrze się zastanówcie. Pozostałe koszty mogą być bowiem bardzo wysokie w wyniku czego słono zapłacimy za pożyczkę.

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Zgodnie z ustawa o kredycie konsumenckim jej podawanie jest obowiązkowe i określa ono całkowity koszt pożyczki. To znaczy, że uwzględnia dodatkowe opłaty czy prowizje za udzielenie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak wybrać najtańszą pożyczkę?

Na rynku działa wiele bardzo dużo firm pożyczkowych i banków, które mają bardzo zróżnicowaną ofertę. Wiele osób szukając odpowiedniej oferty zaciąga opinii u znajomych czy rodziny. Inni przeczesują fora internetowe i szukają opinii w Internecie. Najprostszym jednak sposobem jest korzystanie z obiektywnych z rankingów pożyczek chwilówek czy pożyczek na raty. Są one układane przez ekspertów, którzy wiedzą na co zwrócić uwagę. Pod uwagę brane jest właśnie RRSO i pozostałe warunki jakie należ spełnić aby dostać gotówkę. Mowa tu przede wszystkim o formalnościach jak akceptowalne dochody czy weryfikację w bazach kredytowych. Największym jednak udogodnieniem jest to, że wszystkie oferty z naszego rankingu są dostępne całkowicie przez Internet.

13/09/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka bez dowodu osobistego

Czy dowód osobisty jest zawsze wymagany przy pożyczce? Wiele osób pisze do nas maile z pytaniem, gdzie mogą otrzymać pożyczkę nie posiadając dowodu osobistego. Postanowiliśmy więc nieco więcej napisać na ten temat. Firmy pożyczkowe w większości wymagają od swoich klientów ważnych dowodów osobistych, aby w ogóle złożyć wniosek o pożyczkę.

Pożyczki bez Baz – oferta i opinie

Pożyczki bez Baz czyli bez weryfikacji w bazach kredytowych Ten rodzaj pożyczek jest bardziej popularny niż wszyscy myślimy. Przyczyn jest wiele, ale najczęściej jeśli ktoś szuka pożyczki bez Baz to chce sobie zapewnić anonimowość.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.