Wakacje kredytowe w Banku BPH

Zgodnie z wytycznymi Związku Banków Polskich Bank BPH 30.03.2020 roku wprowadził możliwość korzystania z wakacji kredytowych. Wakacje kredytowe w Banku BPH polegają na możliwości zawieszenia zarówno kredytu hipotecznego, jak i innych rodzajów zobowiązań na wniosek klienta na okres do 3 miesięcy. Karencja ta dotyczy spłaty pełnej raty kapitałowo-odsetkowej. Dzięki takiemu podejściu wielu Klientów z pewnością dużo łatwiej przejdzie przez ten trudny czas pandemii. Każdy bowiem kto zaciągnął zobowiązanie chce je regulować terminowo, aby legitymować się dobrą historią kredytową. Nie wiadomo bowiem, kiedy przyjdzie znowu nam skorzystać z pożyczki czy kredytu.

Wakacje kredytowe w Banku BPH – jakie warunki należy spełnić?

Jeśli jesteś klientem banku BPH i zainteresowało Cię zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego to wiedz, że musisz spełnić określone warunki. Wakacje kredytowe w Banku BPH nie są bowiem dla każdego klienta. Poniżej przedstawiamy obwarowania jakie stawia bank:

 • Kredyt jest regularny i nie został wypowiedziany przez bank.
 • Kredytobiorca nie ma zaległości w spłacie rat – dotyczy wniosków złożonych od 8 kwietnia 2020 roku.
 • Rata kredytu, która ma być zawieszona, przypada po dacie złożenia wniosku.
 • Koniec okresu kredytowania, nie jest wcześniejszy od daty złożenia wniosku o udzielenie przerwy w spłacie, a przerwa w spłacie nie będzie powodowała konieczności wydłużenia okresu kredytowania.
 • Kredytobiorca składając wniosek nie korzysta w tym momencie z wakacji kredytowych.
 • Nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego nie jest obiektem egzekucji komorniczej.
 • Na rachunku kredytowym klienta nie może być nadpłaty w wysokości do trzech kolejnych rat kredytu.
 • Kredytobiorca nie jest beneficjentem wsparcia lub pożyczki z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

W przypadku, kiedy zaległość jest niewielka, po jej uregulowaniu można złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Banku BPH. Jest to o tyle istotne, że w przypadku wniosków o wakacje kredytowe składanych przed 7 kwietnia 2020 roku bank dopuszczał możliwość ich rozpatrywania, nawet jeśli kredyty miały opóźnienie w spłacie nie dłuższe niż 90 dni.

apple 1867752 1920

Jak złożyć wniosek online o zawieszenie spłaty kredytu w BPH?

Na stronie internetowej banku można znaleźć informację wiele informacji na ten temat. Jednak aby było szybciej przejrzeliśmy wszystko i poniżej wskazujemy jak najszybciej wnioskować o wakacje kredytowe. Droga wiedzie oczywiście przez Internet gdzie możemy skorzystać z dwóch ścieżek:

 1. logujemy się do bankowości elektronicznej banku BPH i wybieramy sekcję Wiadomości -> Napisz nową wiadomość – w polu kategoria warto przy tym zaznaczyć, że klient chce złożyć wniosek o przerwę w spłacie.
 2. drugim sposobem jest wypełnienie wniosku o wakacje kredytowe, który będziemy musieli uzupełnić następującymi danymi:
 • imię i nazwisko kredytobiorców oraz numer PESEL – należy pamiętać aby wskazać wszystkich kredytobiorców z danej umowy kredytowej,
 • numer umowy kredytowej – czyli 12 ostatnich cyfr numeru rachunku kredytu lub pożyczki,
 • oświadczenie o treści: Wnoszę o udzielenie tzw. wakacji kredytowych w spłacie wyżej wymienionego kredytu, polegających na odroczeniu o 3 miesiące terminu spłaty najbliższej, przypadającej po dacie złożenia niniejszego wniosku, raty spłaty oraz zmianie warunków spłaty kredytu na poniższych zasadach, które Bank BPH SA (dalej: Bank) wprowadził w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego (SARS-CoV-2).

Pamiętajmy, że wniosek o przerwę w spłacie może zostać złożony przez jednego z kredytobiorców w przypadku, kiedy zostanie on upoważniony przez pozostałych współkredytobiorców do jego złożenia.

źródło:bph.pl

27/05/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczki od 18 lat przez Internet

Bardzo mało firm oferuje pożyczki od 18 lat przez Internet. Minimum formalności, bez zaświadczeń, pieniądze w 15 minut na koncie. Bez weryfikacji baz kredytowych i przelewu weryfikacyjnego.