Walentynki – na co wydajemy pieniądze?

Mamy nadzieję, że nie musimy Ci przypominać o dzisiejszym święcie, jakim są Walentynki. Święto, które przyszło do nas od kolegów z Ameryki jest nie tylko obecnie jednym z bardziej komercyjnych, ale też najchętniej celebrowanych świąt. Jednak nas dotyczy jedynie pierwsza kwestia- nie da się ukryć, że ten miły dla zakochanych dzień wiąże się z niekoniecznie miłymi niespodziankami… No właśnie, na jakie pułapki możemy się natknąć podczas Walentynkowego szaleństwa?

Kwiaty

Nawet jeśli nie obsypujesz ukochanej pięknymi bukietami bez większej okazji, zapewne rzucił Ci się w oczy pewien fakt… Mianowicie, tego dnia, kwiaty są sporo droższe. Ponieważ podobnie jak w przypadku dnia matki, zakup bukietu jest niemal obowiązkiem, sprzedawcy kwiatów chętnie korzystają z tego faktu, podnosząc tego dnia ceny tych najbardziej popularnych- np. czerwonych róż.

Czy można tego uniknąć? I tak i nie. Akurat ten prezent ma to do siebie, że powinien być kupiony w dniu wręczenia- z wiadomego względu, natomiast możesz kupić wiązankę na dzień przed, czyli 13. Lutego. Tym sposobem, zapłacisz mniej. Z drugiej strony, w przypadku tak względnie taniego prezentu, może nie ma sensu kombinować.

Kolacja

Pierwszym i najważniejszym problemem będzie zarezerwowanie stolika w ulubionej knajpie… Często, ze względu na wiadome zainteresowanie rezerwacją „czternastego wieczorem”, lokale wymagają zaliczki za lepsze stoliki. Co więcej, musisz liczyć się z możliwością, że dostaniesz „specjalne” menu, lub zostanie zaoferowana Ci wyjątkowa kolacja Walentynkowa… Za odpowiednio wyższą cenę. W tym przypadku lepiej zawczasu zarezerwować stolik- nawet tydzień, dwa wcześniej, upewniając się co lokal planuje na ten wyjątkowy wieczór… W końcu, jeśli macie spędzić Walentynki w naprawdę miły sposób, lepiej uniknąć przykrych niespodzianek.

walentynki ile to kosztuje

Czekoladki

Zauważyłeś, że te same czekoladki w kształcie serca co roku drożeją? Nie, to nie tylko wina wyższego VAT-u, ale też ustalania cen na podstawie wyników sprzedaży z danych lat. Jeśli w zeszłym roku, klienci byli w stanie wydać więcej na czekoladki w walentynkowych opakowaniach, firmy produkujące słodycze minimalnie podnoszą ceny z roku na rok. Jeśli więc Twoja ukochana lub ukochany ma swoje ulubione słodycze, czy czekoladki, najkorzystniej będzie kupić je w standardowym opakowaniu i zawinąć w świąteczny papier, np. w serduszka.

Biżuteria na walentynki

Jeśli jeszcze nic nie wybrałeś, musisz pożegnać się z korzystaniem z niższych cen… Tak naprawdę, oprócz przecen ciuchowych, w styczniu wiele sklepów z biżuterią ogłasza zniżki również na biżuterię, np. w tym okresie możesz kupić wiele naszyjników, czy innych elementów biżuterii słynnego Swarovskiego o 50% taniej. Te same produkty są wystawiane w regularnej cenie, już na początku lutego. A więc świetna okazja przejdzie Ci przed nosem. Z drugiej strony, warto szukać i porównywać ceny. Wbrew pozorom, ten sam produkt w innych sklepach możesz znaleźć w innej cenie.

14/02/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczki od 18 lat przez Internet

Bardzo mało firm oferuje pożyczki od 18 lat przez Internet. Minimum formalności, bez zaświadczeń, pieniądze w 15 minut na koncie. Bez weryfikacji baz kredytowych i przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka na wyciąg z konta

Pożyczka na wyciąg z konta to bardzo łatwy sposób pozyskania pieniędzy i udowodnienia pożyczkodawcy swoich dochodów i wydatków. Sprawdzamy gdzie pożyczyć