Wielkanoc będzie kosztowała ponad 500 zł

Wielkanoc to dużo tańsze święta

niż Boże Narodzenie. Przypomnijmy, że badania przeprowadzone przez PBS na zlecenie Providenta pokazały, że właśnie na Boże Narodzenie co dziewiąty Polak zamierzał wydać ponad 1000 zł, a co czwarty deklarował, że zmieści się w kwocie do 400 zł. Średnio wydatków osiągnęła poziom 720 zł. Spadek wydatków na Wielkanoc można tłumaczyć tym, że mniej kupujemy sobie prezentów. Boże Narodzenie to dla 75% badanych obdarowywanie podarkami. Prezenty na tzw. zajączka są zazwyczaj symboliczne i najczęściej to słodycze. Do ich dawania przyznaje się 37 proc. ankietowanych. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej co jeszcze mówi nam raport Providenta o wielkanocnych wydatkach Polaków.

W ubiegłym roku Wielkanoc kosztowała Polaków o 100 zł mniej – wówczas wydatki planowaliśmy średnio na poziomie 420 zł. Poziom wydatków na organizację Świąt jest rzecz jasna uzależniony od osiąganych dochodów. Gospodarstwa domowe z najniższymi dochodami ( do 3000 zł na wszystkich członków rodziny) zamierzają zamknąć się w kwocie 380 zł. Osoby z bardziej zasobnym portfelem będą mogły bardziej popuścić pasa. Deklarują, że przeznacza na celebrowanie Wielkanocy prawie 700 zł.

Wiele osób przed świętami korzysta również z chwilówek online, które zapewniają szybką gotówkę na krótki okres. Czasami brakuje nam kilka złotych, a wypłata się spóźnia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam firmy pożyczkowe, które są skłonne udzielić pożyczki nawet w 15 minut.

Jak spędzimy Wielkanoc?

Badanie pokazuje, że w większość z nas chce spędzić Wielkanoc w tradycyjny sposób – w domu z najbliższymi (ponad 70 proc. badanych). Co czwarty Polak planuje w Wielkanoc odwiedzić rodzinę lub znajomych. Tylko 2 proc. planuje w tym czasie wyjazd wypoczynkowy. Wynika to tez z faktu, że Wielkanoc to krótkie święta i wiele osób chce po prostu wypocząć w domowym zaciszu.

Obalamy mity finansowe

Mity finansowe są jak krzywdzące stereotypy Wszyscy o nich słyszeli, większość je powtarza, a część w nie wierzy. Dlatego w dzisiejszym wpisie kilka słów o największych mitach finansowych jakie krążą wśród Polaków.

Pożyczka dla górnika

Pożyczka dla górnika to rozwiązanie ostateczne Górnicy pracują bardzo ciężko i nieźle zarabiają. Niestety kondycja polskiego górnictwa z roku na rok się pogarsza i dochodzi do cięć w wynagrodzeniach i benefitach.

Negatywna decyzja kredytowa

Czy negatywna decyzja kredytowa oznacza koniec marzeń o dodatkowej gotówce na remont czy samochód? Postaramy się dzisiaj przybliżyć Wam trochę więcej informacji o procesie udzielania pożyczki czy kredytu. Zacznijmy od tego czym w ogóle jest decyzja kredytowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *