Wielkanoc będzie kosztowała ponad 500 zł

Wielkanoc to dużo tańsze święta

niż Boże Narodzenie. Przypomnijmy, że badania przeprowadzone przez PBS na zlecenie Providenta pokazały, że właśnie na Boże Narodzenie co dziewiąty Polak zamierzał wydać ponad 1000 zł, a co czwarty deklarował, że zmieści się w kwocie do 400 zł. Średnio wydatków osiągnęła poziom 720 zł. Spadek wydatków na Wielkanoc można tłumaczyć tym, że mniej kupujemy sobie prezentów. Boże Narodzenie to dla 75% badanych obdarowywanie podarkami. Prezenty na tzw. zajączka są zazwyczaj symboliczne i najczęściej to słodycze. Do ich dawania przyznaje się 37 proc. ankietowanych. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej co jeszcze mówi nam raport Providenta o wielkanocnych wydatkach Polaków.

W ubiegłym roku Wielkanoc kosztowała Polaków o 100 zł mniej – wówczas wydatki planowaliśmy średnio na poziomie 420 zł. Poziom wydatków na organizację Świąt jest rzecz jasna uzależniony od osiąganych dochodów. Gospodarstwa domowe z najniższymi dochodami ( do 3000 zł na wszystkich członków rodziny) zamierzają zamknąć się w kwocie 380 zł. Osoby z bardziej zasobnym portfelem będą mogły bardziej popuścić pasa. Deklarują, że przeznacza na celebrowanie Wielkanocy prawie 700 zł.

Wiele osób przed świętami korzysta również z chwilówek online, które zapewniają szybką gotówkę na krótki okres. Czasami brakuje nam kilka złotych, a wypłata się spóźnia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam firmy pożyczkowe, które są skłonne udzielić pożyczki online

Jak spędzimy Wielkanoc?

Badanie pokazuje, że w większość z nas chce spędzić Wielkanoc w tradycyjny sposób – w domu z najbliższymi (ponad 70 proc. badanych). Co czwarty Polak planuje w Wielkanoc odwiedzić rodzinę lub znajomych. Tylko 2 proc. planuje w tym czasie wyjazd wypoczynkowy. Wynika to tez z faktu, że Wielkanoc to krótkie święta i wiele osób chce po prostu wypocząć w domowym zaciszu.

16/03/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki na 500 plus

Pożyczki na 500 plus Wraz z pojawieniem się tego świadczenia zaczęły się rozwijać pożyczki na 500 plus. Firmy pożyczkowe już dawno wyprzedziły banki w szybkości rozpatrywania wniosków oraz warunków udzielania pożyczek. Nie ma znaczenia czy wolimy pożyczkę chwilówkę czy pożyczkę na raty. Firmy pożyczkowe są na tyle elastyczne, że akceptują różne źródła dochodu.

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Pierwsza pożyczka może być darmowa

Pierwsza pożyczka to ważna decyzja. Dlatego lepiej korzystać z darmowej pożyczki przez Internet. Sprawdź opinie i jak wybrać pożyczkę