Wielkanoc będzie kosztowała ponad 500 zł

Wielkanoc to dużo tańsze święta

niż Boże Narodzenie. Przypomnijmy, że badania przeprowadzone przez PBS na zlecenie Providenta pokazały, że właśnie na Boże Narodzenie co dziewiąty Polak zamierzał wydać ponad 1000 zł, a co czwarty deklarował, że zmieści się w kwocie do 400 zł. Średnio wydatków osiągnęła poziom 720 zł. Spadek wydatków na Wielkanoc można tłumaczyć tym, że mniej kupujemy sobie prezentów. Boże Narodzenie to dla 75% badanych obdarowywanie podarkami. Prezenty na tzw. zajączka są zazwyczaj symboliczne i najczęściej to słodycze. Do ich dawania przyznaje się 37 proc. ankietowanych. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej co jeszcze mówi nam raport Providenta o wielkanocnych wydatkach Polaków.

W ubiegłym roku Wielkanoc kosztowała Polaków o 100 zł mniej – wówczas wydatki planowaliśmy średnio na poziomie 420 zł. Poziom wydatków na organizację Świąt jest rzecz jasna uzależniony od osiąganych dochodów. Gospodarstwa domowe z najniższymi dochodami ( do 3000 zł na wszystkich członków rodziny) zamierzają zamknąć się w kwocie 380 zł. Osoby z bardziej zasobnym portfelem będą mogły bardziej popuścić pasa. Deklarują, że przeznacza na celebrowanie Wielkanocy prawie 700 zł.

Wiele osób przed świętami korzysta również z chwilówek online, które zapewniają szybką gotówkę na krótki okres. Czasami brakuje nam kilka złotych, a wypłata się spóźnia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam firmy pożyczkowe, które są skłonne udzielić pożyczki nawet w 15 minut.

Jak spędzimy Wielkanoc?

Badanie pokazuje, że w większość z nas chce spędzić Wielkanoc w tradycyjny sposób – w domu z najbliższymi (ponad 70 proc. badanych). Co czwarty Polak planuje w Wielkanoc odwiedzić rodzinę lub znajomych. Tylko 2 proc. planuje w tym czasie wyjazd wypoczynkowy. Wynika to tez z faktu, że Wielkanoc to krótkie święta i wiele osób chce po prostu wypocząć w domowym zaciszu.

Marża kredytu

Marża kredytu jest ważnym elementem oprocentowania całkowitego, ale mało się o niej mówi. W dzisiejszym wpisie garść informacji właśnie o tej składowej.

Najtańsza pożyczka jest najlepsza?

Czy rzeczywiście najtańsza pożyczka jest najlepsza? Szukając najlepszej pożyczki chwilówki czy pożyczki na raty pierwsze co to zwracamy uwagę na cenę. Jednak przy dzisiejszych ofertach, które niewiele się od siebie różnią ciężko wybrać najlepszą

Polacy kochają bankowość mobilną

Bankowość mobilna w Polsce należy do najnowocześniejszych na świecie. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystamy z jej dobrodziejstw. Wg najnowszych danych liczba osób korzystających z bankowości mobilnej w Polsce przekroczyła już 9,5 mln. Jest to o tyle wielka liczba, że jeszcze w ubiegłym roku użytkowników bankowości mobilnej było 6 milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *