Wydatki na dziecko – sprawdź jak rozsądnie kupować

Nie jest wielkim odkryciem fakt, że wychowanie dzieci kosztuje… Zwłaszcza w tym pierwszym okresie życia… Nie chodzi tu jednak tylko o badania, czy szczepionki, ale też o ubranka- które nie są bynajmniej jednorazowym zakupem ale też kosmetyki. O ile niektóre rzeczy można odziedziczyć po kimś z rodziny, niektóre trzeba po prostu kupić, nowe. Czy istnieją więc tańsze zamienniki produktów dla dzieci?

Wydatki na dziecko – pieluchy

Oczywiście, wiele zależy od reakcji Twojego dziecka na dany produkt. Bardzo często okazuje się jednak, że te tańsze nawet lepiej zdają egzamin u malucha, dlatego warto wypróbować nie tylko wszystkim znane Pampersy, których koszt to około 70 zł za 70 szt, ale też zajrzeć do sklepów typu Lidl czy Biedronka- wbrew temu co możesz sądzić o jakości firmowych produktów tych sklepów, okazuje się, że wiele mam po wypróbowaniu tych pieluszek jest bardzo pozytywnie zaskoczonych. Przykładowy koszt pieluszek z Biedronki, Dada to około 18 zł/32 sztuki, a więc za 70 sztuk pieluszek wychodzi nam koszt około 39 zł. Jak wiesz, produkt ten jest jednym z podstawowych w początkowych okresów życia dziecka, a więc różnica około 30 zł na paczce będzie sporą oszczędnością.

Czytaj także: rodzice biorą pożyczki na dzieci.

Jedzenie w słoiczkach

To dość kontrowersyjny temat jeśli przyjdzie Ci do konfrontacji z kimś ze starszego pokolenia… W końcu, Ty sam zostałeś wychowany  w czasach gdy o porcjowanych posiłkach w słoiczkach można było tylko pomarzyć… I jest w tym trochę racji. (dodatkowo “rozgrzewa” sytuacje niedawny, skandaliczny przypadek słoiczków Gerbera, uzupełnianych mięsnymi wypełniaczami. Czytaj więcej w wyborczej: “Mięsne wypełniacze w jedzeniu dla niemowląt“) Jeśli zakupisz warzywa ze sprawdzonych źródeł, możesz z czystym sumieniem gotować i miksować marchewkę czy inne warzywka na własną rękę. Koszt w zasadzie bez porównania do sytuacji, w której żywisz dziecko jedynie słoiczkami, np. Hipp, którego koszt wynosi 5-6 zł. W przeliczeniu za kilogram, to około 30 zł/ kg zupki… A więc różnica jest spora. Z drugiej strony jednak, jeśli po prostu nie masz na to czasu lub zależy Ci na wygodzie i znajomości wartości kalorycznej tych posiłków- celem ułożenia dziecku idealnej diety, kupuj słoiczki z wyprzedaży lub porównuj ich ceny w Internecie. Uwierz, że w skali miesiąca, trud wyszukiwania najniższych cen zdecydowanie Ci się opłaci.

Wydatki na dziecko  jak sobie z nimi poradzić

Kosmetyki

Jeśli chodzi o płyn do mycia, powiesz że sam używasz tych lepszych… Jednak jeśli chodzi o produkty dla dzieci, wszystkie są starannie testowane tak, aby spełniały najwyższe standardy i nie zrobiły Twojemu dziecku krzywdy. Dlatego, warto wybierać te tańsze, np. zamiast oliwki Johnsons baby za około 14 zł, możesz spokojnie wybrać tą firmy Bambino za 10 zł. Zdania są natomiast podzielone jeśli chodzi o chusteczki. Oczywiście, te kupne to ogromna wygoda gdy idziecie gdzieś z dzieckiem, natomiast paczka chusteczek Nivea, która kosztowała około 15zł, zużyje się w mgnieniu oka, dlatego gdy jesteś w domu, możesz po prostu nawilżać zwykłe chusteczki płynem lub kremem.

Ubranka

Domyślamy się, że chcesz, aby Twoja pociecha była najmodniejszym dzieckiem w okolicy, natomiast robienie zapasów firmowych ciuchów dla niemowląt nie ma żadnego sensu, ponieważ większości z nich nie zdąży założyć… Bo z nich wyrośnie. Dlatego, najlepiej kupić podstawowy komplet ubranek w różnych rozmiarach na wyprzedażach lub aukcjach… Wiele osób ogłasza się również na gumtree- ponieważ chętnie pozbędzie się ubranek po dziecku, nawet za grosze. Co więcej, możesz być bardziej niż pewny, że rodzina i znajomi zapewnią Ci dostatek ubranek dla Twojej pociechy, zanim jeszcze się urodzi

12/02/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.