Aplikacje bankowe są bezpieczne?

Aplikacje bankowe są bardzo popularne, ale czy bezpieczne?

Wraz z rozwojem techniki i popularyzacją smartfonów Banki zaczęły inwestować w aplikacje mobilne. Ze świecą można szukać osób, które nie używają bankowości internetowej. Większość z nas płaci rachunki, robi zakupy przez Internet a tym samym używa bankowości Internetowej. Dzięki dostępom do Banku przez Internet możemy zainstalować sobie odpowiednią aplikację mobilną naszego Banku i mieć wszystkie usługi pod jednym kciukiem. Rozwiązanie jest to o tyle wygodne, że w każdej chwili możemy podejrzeć swoje saldo, sprawdzić przelew czy nawet zapłacić za zakupy w sklepie stacjonarnym generując kod BLIK. Aplikacje dają nam również możliwość wzięcia szybkiej pożyczki. Banki aby zachęcić nas do korzystania z płatności przez aplikacje bankowe kuszą nas licznymi promocjami jak bilety do kina czy zwrot części wydatków za zakupy. Wszystko fajnie, ale czy te wszystkie ułatwienia jakie daje nam nasz Bank są na pewno w 100% bezpieczne?

aplikacje bankowe są bezpieczne

Moim zdaniem aplikacje bankowe są bezpieczne jeśli używa się ich w odpowiedzialny sposób. Warto zauważyć, że polska bankowość mobilna obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Charakteryzuje się innowacyjnością, dbałością o zabezpieczenia i otwartością na nowe technologie. Jak pokazują badania – mniej niż połowa użytkowników aplikacji bankowych traktuje bankowość mobilną jako dodatek do bankowości internetowej. Oprócz zalet finansowych aplikacje bankowe stały się ważną platformą komunikacyjną między klientem a Bankiem.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej?

  1. Aplikacje bankowe nie lubią tłoku – nie korzystaj z nich w publicznych, zatłoczonych miejscach.
  2. Ustaw jak najdłuższe hasło dostępu, albo najlepiej loguj się za pomocą czytnika linii papilarnych.
  3. Ustanów dodatkową blokadę smartfona przed odblokowaniem menu.
  4. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe – dostępnych jest wiele programów darmowych.
  5. Nie ściągaj podejrzanych plików na telefon.

Najlepsze Banki z aplikacjami mobilnymi

ING Bank Śląski

Nowa osobista bankowość internetowa ułatwia codzienne korzystanie z konta i dostosowuje się do Klienta. Dzięki niej Klient ma dostęp do pieniędzy gdzie chce, kiedy chce i jak chce. Na komputerze, tablecie albo smartfonie – równie łatwo. Od razu widać jakimi środkami dysponuje posiadacz konta i na co je wydaje. Konto Direct z Moim ING ułatwia podejmowanie lepszych decyzji: sprawnie planować budżet i lepiej oszczędzać. Przelewy i doładowania wykonuje się szybko i intuicyjnie.

złóż wniosek

millennium

Bankowość mobilna wraz z kontem 360 to intuicyjna obsługa,  możliwość dodania do 3 załączników każdej transakcji (np. skan rachunku) Możliwość otagowania każdej transakcji z filtrowaniem historii po tagach. Możliwość dodania lokalizacji przy każdej transakcji, także internetowej.

złóż wniosek

Raiffeisen-Polbank-konto

Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisen Polbanku z bankowością mobilną. Wysoki poziom bezpieczeństwa m.in.  dodatkowa autoryzacja części transakcji, szyfrowana transmisja danych. Możliwość wymiany walut z dowolnego miejsca na świecie. Wygoda i prostota – pobranie i zainstalowanie aplikacji trwa zaledwie kilka minut, możliwość bezpłatnego wykonywania transakcji (Bank nie pobiera również opłaty za aktywację i korzystanie z serwisu)
łączne dzienne transakcje do 1000 zł nie wymagają autoryzacji Mobilnym Tokenem.

złóż wniosek

11/07/2017

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Instator – jak działa?

Aplikacja Instator gwarantuje szybkość Osoby, które decydują się na wzięcie pożyczki przez Internet zazwyczaj potrzebują gotówki natychmiast. W związku z tym powstała aplikacja Instator, która umożliwia błyskawiczną weryfikację naszej tożsamości przy tego typu transakcjach.

Kontomatik – jak działa?

Nowoczesna weryfikacja tożsamości z Kontomatik Decydując się na pożyczkę chwilówkę dostępną całkowicie przez Internet musimy być przygotowanie na weryfikację naszej tożsamości. Na podstawie danych jakie podamy we wniosku o pożyczkę będzie oceniana nasza zdolność kredytowa oraz ryzyko kredytowe. Do weryfikacji naszych danych zazwyczaj wykorzystywane są przelewy weryfikacyjne.

Nowoczesna wymiana waluty w aplikacji

Waluty w aplikacji czyli Revolut czyli nowoczesne płatności. Każdy kto podróżuje choć trochę lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych patrzy na waluty.