Nowoczesna wymiana waluty w aplikacji

Waluty w aplikacji czyli Revolut

Każdy kto podróżuje choć trochę lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych patrzy na waluty. Do tej pory musiał sprawdzać jakiej waluty używa się w danym kraju. Do tego dochodziło przeliczanie towarów na złotówki, dylematy czy brać gotówkę, a może karta kredytowa. Potem kolejne pytania – jaka będzie prowizja? Po jakim kursie przeliczenie? Nie każdy ma czas i ochotę robić wielkie analizy przy sklepowych półkach czy restauracjach. Dla wszystkich wygodnych i ceniących sobie niskie koszty waluty przychodzi aplikacja Revolut.

Aplikacja ta pozwala płacić za pomocą sporej liczby walut na całym świecie. Co zrobić, aby z niej skorzystać?  Należy pobrać aplikację i wpłacić co najmniej 20 zł które potem możemy wydać. Po podaniu swoich danych osobowych  wraz ze skanem dowodu oraz selfie zyskamy pełną funkcjonalność aplikacji. Składa się na nią wirtualna karta płatnicza, która jest wystarczająca do korzystania z zagranicznych sklepów, na przykład Amazona lub Aliexpress.  Istnieje też możliwość dodania jej do swojego telefonu z NFC i możliwość płatności za pomocą Apple Pay czy  Android Pay) Takie rozwiązanie to już pełnoprawna forma płatności z której można korzystać w stacjonarnych sklepach.

Karta płatnicza do aplikacji?

Z uwagi na fakt, że nie każdy kraj ma super rozwinięta sieć akceptująca płatności NFC Revolut daje możliwość wyrobienie karty. Zamówienie karty jest bardzo proste bo wystarczy złożyć zamówienie w aplikacji aby po kilku dniach otrzymać swój plastik. Koszt oscyluje w granicach 10 zł lub 25 zł, jeżeli ma się też inną kartę, na przykład wirtualną.  Zwykła karta pozwala  również na bezpłatne wypłacanie z bankomatów na całym świecie 200 euro miesięcznie. Na uwagę zasługuje fakt, że konto w aplikacji można doładowywać za pomocą karty kredytowej, czyli pożyczonych pieniędzy, którymi tak na prawdę nie dysponujemy. Z okazji przekroczenia granicy 1,5 mln klientów Revolut ogłosił promocję, w ramach której do 9.03.2018 r. pozwala na darmowe otrzymanie karty płatniczej.

Wakacje kredytowe w bankach – zestawienie

Wakacje kredytowe w bankach to zestawienie, które pomoże w szybki sposób na weryfikację czy w Waszym banku będziecie mogli skorzystać z tego odroczenia w spłacie. Przedstawiamy warunki oraz sposób korzystania.

Kiedy nasze dane trafiają do BIK?

Kiedy nasze dane trafiają do BIK Większość osób, które korzystały z kredytów czy pożyczek słyszało BIK-u. Zazwyczaj to właśnie na podstawie tej bazy banki oraz część firm pożyczkowych weryfikuje naszą zdolność i wiarygodność kredytową. Dużo osób uważa, że nasze dane do BIK trafiają tylko wówczas, kiedy nie spłacamy naszych zobowiązań i popadamy w zadłużenie

Jak zatrudnić Ukraińca?

Polacy mogą wybierać w ofertach pracy Bezrobocie w Polsce z kwartału na kwartał jest coraz niższe. Wg najnowszych danych bez pracy było tylko 6,6 proc. Polaków. Rynek pracy zmienił się diametralnie przez ostatnią dekadę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *