Nowoczesna wymiana waluty w aplikacji

Waluty w aplikacji czyli Revolut

Każdy kto podróżuje choć trochę lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych patrzy na waluty. Do tej pory musiał sprawdzać jakiej waluty używa się w danym kraju. Do tego dochodziło przeliczanie towarów na złotówki, dylematy czy brać gotówkę, a może karta kredytowa. Potem kolejne pytania – jaka będzie prowizja? Po jakim kursie przeliczenie? Nie każdy ma czas i ochotę robić wielkie analizy przy sklepowych półkach czy restauracjach. Dla wszystkich wygodnych i ceniących sobie niskie koszty waluty przychodzi aplikacja Revolut.

Aplikacja ta pozwala płacić za pomocą sporej liczby walut na całym świecie. Co zrobić, aby z niej skorzystać?  Należy pobrać aplikację i wpłacić co najmniej 20 zł które potem możemy wydać. Po podaniu swoich danych osobowych  wraz ze skanem dowodu oraz selfie zyskamy pełną funkcjonalność aplikacji. Składa się na nią wirtualna karta płatnicza, która jest wystarczająca do korzystania z zagranicznych sklepów, na przykład Amazona lub Aliexpress.  Istnieje też możliwość dodania jej do swojego telefonu z NFC i możliwość płatności za pomocą Apple Pay czy  Android Pay) Takie rozwiązanie to już pełnoprawna forma płatności z której można korzystać w stacjonarnych sklepach.

 

Karta płatnicza do aplikacji?

Z uwagi na fakt, że nie każdy kraj ma super rozwinięta sieć akceptująca płatności NFC Revolut daje możliwość wyrobienie karty. Zamówienie karty jest bardzo proste bo wystarczy złożyć zamówienie w aplikacji aby po kilku dniach otrzymać swój plastik. Koszt oscyluje w granicach 10 zł lub 25 zł, jeżeli ma się też inną kartę, na przykład wirtualną.  Zwykła karta pozwala  również na bezpłatne wypłacanie z bankomatów na całym świecie 200 euro miesięcznie. Na uwagę zasługuje fakt, że konto w aplikacji można doładowywać za pomocą karty kredytowej, czyli pożyczonych pieniędzy, którymi tak na prawdę nie dysponujemy. Z okazji przekroczenia granicy 1,5 mln klientów Revolut ogłosił promocję, w ramach której do 9.03.2018 r. pozwala na darmowe otrzymanie karty płatniczej.

02/03/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Kredyt walutowy się opłaca?

Kredyt walutowy czy jak nazywają go fachowcy kredyt dewizowy jest dostępny w każdym banku. Jednak zainteresowanie takimi produktami finansowymi jest obecnie bardzo małe.

Konta walutowe się opłacają?

Banki coraz częściej reklamują konta walutowe Szczególnie możemy to zaobserwować w ostatnim czasie, kiedy większość z nas planuje wakacje. Wybierając się za granicę możemy dość łatwo się skusić na ten produkt.