Banki walczą o pieniądze z 500+

Pieniądze z 500+ zasilają nie tylko polskie rodziny

Program 500 plus wpisał się już na dobre w życie Polaków. Co jakiś czas pojawiają się komentarze, analizy i podsumowania. Pewne jest jedno – co miesiąc Państwo wypłaca około 2 miliardy złotych. Zanim Kowalski skorzysta z tych środków najpierw trafią one do banku. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że nie każdy od razu wydaje te pieniądze. Niektórzy pieniądze ze świadczenia po prostu odkładają. Dlatego też banki walczą o pieniądze z 500+ bo to dodatkowy kapitał, który mogą inwestować i zarabiać. Może z odsetek starczy nawet na podatek bankowy?

Od samego początku funkcjonowania programu wnioski można składać w urzędach gmin i miast papierowo. Równocześnie jednak banki zaczęły rozwijać swoje systemy tak aby klienci mogli wnioskować o przyznanie 500+ przy pomocy ich serwisu transakcyjnego. Oczywiście nie ze względu na dobre serce prezesów, ale spore korzyści. Składając wniosek z poziomu swojego od razu podstawia nam się nasz rachunek bankowy, gdzie będą wpływały pieniądze.

Jak banki walczą o pieniądze z 500+

Pieniądze od Państwa są przekazywane regularnie, dzięki czemu na podstawie ilości złożonych wniosków o 500 plus banki mogą prognozować ilość kapitału jaki wpłynie do banku. Dlatego jedni dają rabaty, inni kuszą promocyjnym oprocentowaniem produktów oszczędnościowych.

Kiedy program wchodził niektóre banki decydowały się nawet na dopłaty dla Klientów, którzy złożyli wniosek przez bank. Obecnie najpopularniejszym bonusem jaki możemy dostać od banku to podwyższone oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych.

Na największy zysk mogą liczyć klienci BOŚ Banku, który oferuje bezpłatny rachunek bieżący z oprocentowaniem na poziomie 2% (bez wpływającego świadczenia 500 plus konto nie jest oprocentowane w ogóle). Jakby tego było mało klienci BOŚ Banku  mogą liczyć na 2,2% na rachunku oszczędnościowym do kwoty 50 tys. zł! Przypomnijmy, że średnie oprocentowanie na rachunkach bankowych wynosi nieco ponad 1,6 %

Ofertę specjalną dla beneficjentów 500+ przygotował również Bank Pocztowy. Mogą oni liczyć na specjalne konto, którego oprocentowanie rośnie z 0,4 proc. do 3 proc. w skali roku. Jedynym minusem jest limit depozytu ustalony na 10 tys. zł.

05/09/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki na 500 plus

Pożyczki na 500 plus Wraz z pojawieniem się tego świadczenia zaczęły się rozwijać pożyczki na 500 plus. Firmy pożyczkowe już dawno wyprzedziły banki w szybkości rozpatrywania wniosków oraz warunków udzielania pożyczek. Nie ma znaczenia czy wolimy pożyczkę chwilówkę czy pożyczkę na raty. Firmy pożyczkowe są na tyle elastyczne, że akceptują różne źródła dochodu.

Na co idą pieniądze z 500+?

Na co idą pieniądze z 500+? Czy rzeczywiście na wydatki związane z dziećmi? Rząd do podziału co miesiąc przekazuje około 2 miliardów złotych, dla 3 milionów rodzin.

500 plus zmiany wejdą już niedługo

Główne zasady programu nie zostaną zmienione. Nastąpią jedynie pewne korekty, które mają ukrócić niepożądane zachowania związane z systemem świadczeń. Najważniejsze zmiany w Rodzina 500 plus