Czy brać kredyt konsolidacyjny?

Ofert bankowych coraz więcej, więc nasuwa się pytanie czy brać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt z którego korzystamy gdy chcemy połączyć kilka wcześniejszych zobowiązań w jedno. Środki pozyskane w ten sposób zostają automatycznie przekazane przez bank udzielający kredytu konsolidacyjnego są na spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań np. kredytu samochodowego, gotówkowego, zadłużenia na kartach kredytowych.

Banki często kuszą swoich obecnych klientów możliwością łatwego skorzystania z kredytu konsolidacyjnego. Każdy z nas odebrał chociaż raz telefon od miłego konsultanta, który zachęcał do skorzystania z tego produktu bankowego. Niektórzy bez namysłu przystają na otrzymaną propozycję, inni nie słuchając od razu krzyczą nie, nie dziękuję bardzo nie jestem zainteresowany.

Jak brzmi zatem odpowiedź na pytanie: czy brać kredyt konsolidacyjny?  W mojej opinii zarówno pierwsze jak i drugie zachowanie nie jest dobrą postawą, gdyż jeśli mamy kilka zobowiązań zawartych w różnych latach warto przestudiować co nam proponują.

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek

Co zyskujemy? Na co zwrócić uwagę?

Kredyt konsolidacyjny jest o tyle dobry, że pozwala kredytobiorcom na zmniejszenie miesięcznych obciążeń kredytowych. Kredyty konsolidacyjne zabezpieczone są zazwyczaj hipoteką, dlatego też są one niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe. Zwróćmy uwagę, że pożyczki ratalne są tak konstruowane, że zazwyczaj mają najwyższe dopuszczalne oprocentowanie.

Czytaj także: https://lisekfinansowy.pl/firma/tani-kredyt/

Wybierając ten produkt finansowy sprawdźmy dokładnie wszystkie warunki kredytu. Nie skupiajmy się tylko na wysokości raty, ponieważ ukryte koszy mogą spowodować więcej strat niż korzyści. Radzę obliczyć i porównać całkowity koszt kredytu, wartość wszystkich opłat, prowizji i odsetek podczas całego okresu spłaty kredytu.

Ranking tanich kredytów konsolidacyjnych 2020

Poniżej przedstawiamy ranking tanich kredytów konsolidacyjnych.

Kredyt konsolidacyjny

Pożyczka kasa stefczyka

  • wysoka kwota zobowiązania – od 1 000 do 150 000 tysięcy złotych,
  • stałe oprocentowanie lub raty malejące,
  • długi okres kredytowania
  • możliwość wzięcia wakacji kredytowych,
  • możliwość konsolidowania zobowiązań,
  • RRSO 6,23 %

złóż wniosek

 

Kredyt konsolidacyjny od Alior Banku

alior bank pożyczka

  • pożyczka udzielana bez wychodzenia z domu i wizyty kuriera!
  • kwota pożyczki od 500 zł do 150 tys. zł
  • okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy
  • Oprocentowanie 7,49%
  • Prowizja od 16,9% do 36,9%, w zależności od okresu kredytowania i wiarygodności Klienta

złóż wniosek

Kredyt Konsolidacyjny Santander

santander

  • Tani kredyt konsolidacyjny online to prowizja 0%,
  • pieniądze nawet w 1 dzień od złożenia wniosku,
  • minimum formalności,
  • do 300 tys. złotych

złóż wniosek

 

14/05/2020

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online Kredyt konsolidacyjny online nie należy do najpopularniejszych produktów finansowych w Polsce. Większość osób zaciąga pożyczkę czy kredyt i potem tylko reguluje miesięczne zobowiązania. Korzystając z kilku pożyczek branych w różnych okresach najprawdopodobniej będziemy mieli różne warunki spłaty. Płacenie jednej większej raty w miesiącu może okazać się dużo wygodniejsze i tańsze.

Tanie kredyty konsolidacyjne 2021

Tanie kredyty konsolidacyjne Osoby posiadające kredyty w różnych bankach, bądź kilka mogą z łatwością obniżyć wysokość swoich zobowiązań. Zadłużenie całkowite się nie zmniejszy, lecz wybierając korzystną ofertę możemy obniżyć oprocentowanie. Ten zabieg spowoduje, że obniży nam się nasza miesięczna rata oraz odsetki nie będą tak szybko narastać.

Czym jest rolowanie pożyczki?

Rolowanie pożyczki może być dobrym sposobem na uniknięcie kłopotów finansowych. Rolować można chwilówki czy tylko pożyczki na raty? Sprawdź