Darmowe karty płatnicze dla górników

Darmowe karty płatnicze dla górników

To nie fikcja ani blef. Już niedługo 40 tys. górników z Polskiej Grupy Górniczej otrzyma od swojego pracodawcy darmowe karty płatnicze. Nie jest to żadna nagroda ani premia tylko sposób na oszczędności dla PGG. Chodzi o to, że holding ma obowiązek zapewnienia posiłków dla górników pracujących pod ziemią.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownicy pracujący w uciążliwych warunkach mają zagwarantowane posiłki profilaktyczne. Polska Grupa Górnicza przeznaczała na nie 18,90 zł dziennie. W praktyce każdy pracownik otrzymywał raz w miesiącu bon żywieniowy do realizacji w wyznaczonych sklepach czy punktach gastronomicznych. Władze spółki postanowiły jednak zrezygnować z takiej formy dotacji i wspólnie z PKO Bankiem Polskim wprowadzają darmowe karty płatnicze dla górników. Pracodawca będzie raz w miesiącu zasilał je kwotą na jaki opiewały bony żywnościowe czyli około 378 zł miesięcznie.

Zmiana będzie rewolucją w każdym calu

Plusem przejścia na karty płatnicze jest na pewno to, że nie będzie już ograniczeń co do miejsc w których będzie można wydawać przekazane pieniądze. Pracownicy nie poniosą żadnych kosztów, a stan karty będzie można sprawdzać w bankomatach.

To jednak nie koniec udogodnień dla górników. Zgromadzone środki na karcie przedpłaconej będą mogły być tam składowane tak długo jak ważna jest darmowa karta płatnicza górnika czyli najczęściej cztery lata. Do tej pory bony były ważne najdłużej kilka miesięcy. Zdarzały się jednak sytuacje, że w skutek opóźnień górnik dostawał bon na kilka dni przed data jego ważności.

Inne korzyści wnikające z kart płatniczych

Oprócz tych podstawowych korzyści jakie sama wskazuje Polska Grupa Górnicza dochodzą też inne. Pieniądze zgromadzone na karcie będzie można także wybrać w bankomacie i przeznaczyć na zupełnie inne cele niż te żywnościowe. Niektórym pomogą spłacać zaległe zobowiązania, a jeszcze innym pozwolą zgromadzić większą kwotę, którą będzie można wykorzystać np. na wakacje. Co jednak jeśli górnik ma problemy z komornikiem? Czy taka karta przedpłacona będzie łatwym kąskiem? Na szczęście są to karty przedpłacone, które teoretycznie gwarantują anonimowość.

24/04/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Scoring kredytowy czyli badanie możliwości finansowych

Scoring kredytowy daje dużo odpowiedzi Starając się o kredyt czy pożyczkę banki oraz niektóre firmy pożyczkowe badają nasze możliwości finansowe poprzez scoring kredytowy. Wyznaczenie scoringu czyli oceny punktowej Klienta pozawala określić ryzyko, jakie niesie dla banku udzielenie pożyczki czy kredytu danemu Klientowi. Model scoringowy umożliwia szybkie i określenie wiarygodność klienta na podstawie obiektywnych kryteriów.

Niskie pensje Polaków to wina podatków?

Niskie pensje to cały czas spory problem W Polsce żyje się coraz lepiej, ale daleko nam jeszcze do Niemiec czy Francji. Czy zatem niskie pensje Polaków to wina polityki podatkowej? Niestety podatek dochodowy oraz na ubezpieczenie zjada dużą część naszych wynagrodzeń.

Pożyczka dla górnika

Pożyczka dla górnika to rozwiązanie ostateczne Górnicy pracują bardzo ciężko i nieźle zarabiają. Niestety kondycja polskiego górnictwa z roku na rok się pogarsza i dochodzi do cięć w wynagrodzeniach i benefitach.