fbpx

Dostęp do facebooka płatny?

Ile zapłacilibyście za dostęp do facebooka?

Najpopularniejsze aplikacje na smartfony i tablety są bezpłatne i to właśnie dlatego są tak popularne. Naukowcy postanowili jednak sprawdzić ile bylibyśmy w stanie zapłacić za dostęp do facebooka. Czy bylibyście w stanie płacić za dostęp do facebooka, google czy youtube? Uczeni postanowili to zbadać w USA, a wyniki zaskakują.

National Bureau of Economic Research opublikował ostatnio bardzo ciekawy raport, który miał pokazać ile warte są darowe programy i aplikacje z których korzystamy na co dzień.

Naukowcy do oceny bezpłatnych aplikacji i programów wykorzystali ankietę z pytaniem: czy wolałbyś mieć dostęp do usługi czy otrzymać określoną kwotę pieniędzy. Miesięczną absencję od facebooka wyceniono na 10 dolarów. Ankietowani musieli wybierać – dostawać 10 dolarów miesięcznie czy rezygnować z niego na cały miesiąc. Następnie zaczęto żonglować kwotą jaką można by otrzymać za brak dostępu do serwisu. Kwoty sięgały niekiedy 1 tys. dolarów. Powiecie, że to fikcja i ankietowani na pewno nie byli szczerzy. Otóż naukowcy przewidzieli i taką sytuację. W związku z czym zapowiedzieli, że jeden na 200 pytanych będzie miał rzeczywistą możliwość wyboru. To z kolei wyniki innego eksperymentu, który pokazał, że w momencie prawdziwego wyboru respondenci stają się bardziej uczciwi.

Jak przedstawiają się wyniki?

Pierwszą ankietę przeprowadzono na grupie 1500 osób w 2016 roku. Okazało się, że jeśli zapłacić by 50 dolarów to większość osób powstrzymałoby się od korzystania z facebooka przez miesiąc. Eksperci wyceniali korzystanie z najpopularniejszego portalu społecznościowego na 30 do 70 dolarów miesięcznie. Można zatem powiedzieć, że ankieta wskazuje właściwą ocenę.

najlepsze lokaty 2018

Aby nie pozostawić wątpliwości badanie przeprowadzono w 2017 roku, również na grupie 1500 osób. Tym razem kwota powstrzymania się od korzystania z facebooka się zmniejszyła – wyszło niecałe 40 dolarów. Wynik nie zaskakuje, ponieważ na portalu znajdziemy coraz więcej reklam, a coraz mniej wartościowej treści. Do tego często zmieniane algorytmy powodują, że nie widzimy większości ciekawych rzeczy, które mogłyby nas zainteresować. Jeśli badania przeprowadzone zostaną w tym roku to możemy iść w zakład, że kwota będzie jeszcze niższa.

Od dzisiaj Apple Pay w Polsce

Apple Pay w Polsce dostępne od dzisiaj Do tej pory Polacy mogli korzystać jedynie z systemu płatności mobilnych jaki oferował google. Użytkownicy smartfonów z Androidem musieli zarejestrować kartę w aplikacji Google Pay i przykładając telefon do terminala mogli płacić za swoje zakupy.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *