Dostęp do facebooka płatny?

Ile zapłacilibyście za dostęp do facebooka?

Najpopularniejsze aplikacje na smartfony i tablety są bezpłatne i to właśnie dlatego są tak popularne. Naukowcy postanowili jednak sprawdzić ile bylibyśmy w stanie zapłacić za dostęp do facebooka. Czy bylibyście w stanie płacić za dostęp do facebooka, google czy youtube? Uczeni postanowili to zbadać w USA, a wyniki zaskakują.

National Bureau of Economic Research opublikował ostatnio bardzo ciekawy raport, który miał pokazać ile warte są darowe programy i aplikacje z których korzystamy na co dzień.

Naukowcy do oceny bezpłatnych aplikacji i programów wykorzystali ankietę z pytaniem: czy wolałbyś mieć dostęp do usługi czy otrzymać określoną kwotę pieniędzy. Miesięczną absencję od facebooka wyceniono na 10 dolarów. Ankietowani musieli wybierać – dostawać 10 dolarów miesięcznie czy rezygnować z niego na cały miesiąc. Następnie zaczęto żonglować kwotą jaką można by otrzymać za brak dostępu do serwisu. Kwoty sięgały niekiedy 1 tys. dolarów. Powiecie, że to fikcja i ankietowani na pewno nie byli szczerzy. Otóż naukowcy przewidzieli i taką sytuację. W związku z czym zapowiedzieli, że jeden na 200 pytanych będzie miał rzeczywistą możliwość wyboru. To z kolei wyniki innego eksperymentu, który pokazał, że w momencie prawdziwego wyboru respondenci stają się bardziej uczciwi.

Jak przedstawiają się wyniki?

Pierwszą ankietę przeprowadzono na grupie 1500 osób w 2016 roku. Okazało się, że jeśli zapłacić by 50 dolarów to większość osób powstrzymałoby się od korzystania z facebooka przez miesiąc. Eksperci wyceniali korzystanie z najpopularniejszego portalu społecznościowego na 30 do 70 dolarów miesięcznie. Można zatem powiedzieć, że ankieta wskazuje właściwą ocenę.

najlepsze lokaty 2018

Aby nie pozostawić wątpliwości badanie przeprowadzono w 2017 roku, również na grupie 1500 osób. Tym razem kwota powstrzymania się od korzystania z facebooka się zmniejszyła – wyszło niecałe 40 dolarów. Wynik nie zaskakuje, ponieważ na portalu znajdziemy coraz więcej reklam, a coraz mniej wartościowej treści. Do tego często zmieniane algorytmy powodują, że nie widzimy większości ciekawych rzeczy, które mogłyby nas zainteresować. Jeśli badania przeprowadzone zostaną w tym roku to możemy iść w zakład, że kwota będzie jeszcze niższa.

Wakacyjna praca za granicą się opłaca?

Polacy coraz mniej chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę Jeszcze kilka lat temu wakacyjna praca za granicą była bardzo popularna wśród Polaków. Dwa miesiące pracy na Zachodzi często mocno ratowały domowe budżety. Zwłaszcza wśród studentów, nauczycieli czy osób, które mogły sobie pozwolić na długie urlopy. Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w Zachodzie Europy cały czas rośnie.

Jaki trzeba mieć wkład własny?

Wkład własny jest obowiązkowy przy kredycie hipotecznym Jeśli planujesz zakup mieszkania na kredyt to musisz się liczyć z obligatoryjnym wkładem własnym. Kryzys finansowy z 2008 roku rozpoczął się właśnie od tego, że banki udzielały kredytów hipotecznych na zbyt wysokie kwoty. Kredyty udzielano nawet na 130 proc. wartości nieruchomości.

Kasa fiskalna online – kto będzie musiał mieć nowe urządzenie?

Kasa fiskalna online będzie wprowadzana stopniowo Firmy, które używają do ewidencji sprzedaży kas fiskalnych czeka wiele zmian, łącznie z wymianą kas na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *