Ile zarabia się na polskim youtube?

Ile zarabia się na polskim YouTube?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zamiast telewizji wybiera kanały na YoTube oraz platformy z filmami i serialami jak Netflix. O kierunku rozwoju mediów decydują ludzie młodzi, którzy jednoznacznie wskazują na to, że nie chcą się ograniczać do tego co oferuje telewizja. Sztywne godziny emisji oraz często przestarzałe materiały sprawiają, ze telewizja staje się przeżytkiem dla młodych. Zyskują youtuberzy czyli tworzące własne niezależne kanały z treściami o każdej tematyce. Na YouTube znajdziemy dosłownie wszystko. Od poradników ogrodowych po wysokiej jakości wideo podróżnicze z każdego zakątku świata. Mamy coraz więcej profesjonalnych twórców oraz coraz więcej ciekawych treści. Sądząc po dynamice rozwoju można sądzić, że tworzenie treści na YouTube  stało się niezwykle opłacalne. Ile zarabia się na polskim Youtube?

Dobry kanał na polskim YouTube to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Jak wskazuje raport APYNews i Get Hero – polscy youtuberzy zarabiają przeciętnie 9,2 tys. zł miesięcznie, a ci najpopularniejsi nawet 27 tys. zł. Natomiast top gwiazdy polskiego YouTube jak Krzysztof Gonciarz mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu kilkuset tysięcy złotych!

Skąd te kwoty? Otóż przeprowadzono badanie na grupie 104 youtuberów, którzy publikują materiały związane z grami video (47 proc. ankietowanych), tematyką lifestylową (29 proc. ankietowanych) oraz rozrywką (24 proc. ankietowanych). Na podstawie ich odpowiedzi wyszło, że średnie miesięczne wynagrodzenie youtubera wynosi 9 181 zł. Ponad połowa internetowych producentów zarabia od 1 tys. do 5 tys. zł., a 29 proc.- od 5 do 10 tys. zł.  Zarobki są tym większe im kanał ma więcej subskrypcji kanału. Aby zarobić średnią krajową musimy zebrać co najmniej 250 tysięcy subskrypcji.

Na czym zarabiają youtuberzy?

Zastanawiacie się pewnie skąd tak duże pieniądze. Czy można aż tyle zarobić z wyskakujących reklam w trakcie oglądania? Tak, większość wypracowanego zysku pochodzi właśnie z reklam, które oglądamy przed lub w trakcie oglądanego materiału.

Do tego dochodzi lokowanie produktów w filmach oraz ich recenzje. Producenci wolą zapłacić kilkukrotnie miej właśnie youtuberowi, który jest w stanie podnieść sprzedaż dużo skuteczniej niż reklamy w telewizji.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto nagrywać na YouTube to macie jasną odpowiedź!

10/07/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Ile zarabia policjant?

Kto może zostać policjantem? Większość chłopców i część dziewczyn w dzieciństwie marzy żeby zostać policjantem. W miarę jak dorastają i poznają nowe możliwości przestają się interesować tym zawodem. Niektórzy jednak nie rezygnują z dziecięcych marzeń i dążą do osiągnięcia celu.

Ile zarabia wójt i burmistrz?

Wybory już na jesieni – ile zarabia wójt i burmistrz? Rywalizacja o stanowisko wójta czy burmistrza w mniejszych miejscowościach jest zawsze zacięta. Pomijamy już to co dzieje się w wielkich miastach, bo tam zazwyczaj rywalizują kandydaci dużych partii.

Ile zarabiają lekarze?

Wiele osób zastanawia się ile zarabiają lekarze Od lat słyszymy, że zarobki lekarzy są na niskim poziomie i coś trzeba z tym zrobić. Ostatnie protesty lekarzy rezydentów oraz zrywanie kontraktów przez lekarzy specjalistów tylko przypomniały o tym.