Eurobank wystawiony na sprzedaż

Eurobank jest jednym z najmniejszych banków w Polsce

Eurobank działa w Polsce od kilkunastu lat. Początkowo działalność tego banku oparta była o sprzedaż pożyczek gotówkowych. Po latach sukcesów w sprzedaży tego typu produktów zaczął oferować pełną gamę produktów dla klienta indywidualnego. W 2012 roku zdobył nawet prestiżową nagrodę Superbrand. Jakie atuty przy sprzedaży może pokazać ten bank? Na pewno warto się pochwalić tym, że jako pierwszy w Polsce zaproponował klientom m.in. karty płatnicze wydawane od ręki, sieć wpłatomatów. Obecnie eurobank jest częścią Societe Generale czyli  jednej z największych europejskich grup w sektorze usług finansowych, która w 2014 roku obchodziła swoje 150-lecie.

Bank w liczbach:

  • liczba zatrudnionych pracowników: 2963
  • liczba placówek: 488, z czego 291 własnych oraz 197 franczyzowych
  • liczba klientów: 1 410 000
  • liczba wydanych kart kredytowych: 71 701
  • liczba kont osobistych: 1 410 000

Czytaj także: negatywna decyzja kredytowa to koniec?

Kto kupi Eurobank?

Ilość banków do kupienia kurczy się z roku na rok. Do przejęcia zostało dosłownie jeszcze kilka małych instytucji. Jednym z nich jest właśnie bank nalezący do Sociate Generale. Początkowo mowa była, że mocno zainteresowane są trzy duże instytucje – Santander, Credit Agricole i Bank Millennium.

Zgodnie z dzisiejszymi doniesieniami medialnymi największe szanse na to ma właśnie portugalski Bank Millenium, który prowadzi już due diligence. Jeśli doszłoby do transakcji to Millenium mógłby wejść do grupy największych instytucji finansowych w Polsce.

W czołówce banków o sumie bilansowej powyżej 100 mld zł znajdują się PKO BP, Pekao, BZ WBK, mBank, ING Bank Śląski i BNP BGŻ Paribas, który po przejęciu Raiffeisena będzie największym bankiem.  Do średnich banków z aktywami w granicach 60-70 mld zł zaliczają się Bank Millennium, Getin i Alior. Małe banki to Idea Bank, BOŚ, Bank Pocztowy, Eurobank. Są też dwa mikro banki – Plus Bank i Nest Bank.

Czym się różni bank od SKOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *