Eurobank wystawiony na sprzedaż

Eurobank jest jednym z najmniejszych banków w Polsce

Eurobank działa w Polsce od kilkunastu lat. Początkowo działalność tego banku oparta była o sprzedaż pożyczek gotówkowych. Po latach sukcesów w sprzedaży tego typu produktów zaczął oferować pełną gamę produktów dla klienta indywidualnego. W 2012 roku zdobył nawet prestiżową nagrodę Superbrand. Jakie atuty przy sprzedaży może pokazać ten bank? Na pewno warto się pochwalić tym, że jako pierwszy w Polsce zaproponował klientom m.in. karty płatnicze wydawane od ręki, sieć wpłatomatów. Obecnie eurobank jest częścią Societe Generale czyli  jednej z największych europejskich grup w sektorze usług finansowych, która w 2014 roku obchodziła swoje 150-lecie.

Bank w liczbach:

  • liczba zatrudnionych pracowników: 2963
  • liczba placówek: 488, z czego 291 własnych oraz 197 franczyzowych
  • liczba klientów: 1 410 000
  • liczba wydanych kart kredytowych: 71 701
  • liczba kont osobistych: 1 410 000

Kto kupi Eurobank?

Ilość banków do kupienia kurczy się z roku na rok. Do przejęcia zostało dosłownie jeszcze kilka małych instytucji. Jednym z nich jest właśnie bank nalezący do Sociate Generale. Początkowo mowa była, że mocno zainteresowane są trzy duże instytucje – Santander, Credit Agricole i Bank Millennium.

Zgodnie z dzisiejszymi doniesieniami medialnymi największe szanse na to ma właśnie portugalski Bank Millenium, który prowadzi już due diligence. Jeśli doszłoby do transakcji to Millenium mógłby wejść do grupy największych instytucji finansowych w Polsce.

W czołówce banków o sumie bilansowej powyżej 100 mld zł znajdują się PKO BP, Pekao, BZ WBK, mBank, ING Bank Śląski i BNP BGŻ Paribas, który po przejęciu Raiffeisena będzie największym bankiem.  Do średnich banków z aktywami w granicach 60-70 mld zł zaliczają się Bank Millennium, Getin i Alior. Małe banki to Idea Bank, BOŚ, Bank Pocztowy, Eurobank. Są też dwa mikro banki – Plus Bank i Nest Bank.

12/07/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Banki działające w systemie OGNIVO

Pierwsze co robi komornik to sprawdza czy dłużnik nie ma rachunku bankowego. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy banki działające w systemie OGNIVO.

Banki muszą oddać pieniądze

Jakie banki muszą oddać pieniądze? Jeśli jesteś klientem Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, Pekao S.A., Deutsche Bank, Idea Bank, Plus Bank to możesz otrzymać zwrot pieniędzy. Wszystko przez decyzję UOKiK, który stwierdził nieprawidłowości w tych bankach. Przez to banki muszą oddać pieniądze, które wcześniej niesłusznie pobrały z tytułu opłat i prowizji