Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Lipiec to według statystyk miesiąc, w którym rodzi się najwięcej dzieci. Wiele par czeka na pozytywną informację o nadejściu maluszka. Po momencie pierwszej euforii przychodzi czas na podliczenie wszystkich kosztów i wydatków związanych z noworodkiem. Przeanalizujemy ile kosztuje wyprawka dla noworodka? Ile musimy przygotować pieniędzy zakładając, że to nasze pierwsze dziecko i musimy kupić wszystkie podstawowe rzeczy.

Koszty podstawowych ubranek oraz akcesoriów

Na pierwsze dni maluszka kupujemy zazwyczaj ubranka w rozmiarze 56-62 cm. Podstawowym elementem garderoby dziecka są body z długim oraz krótkim rękawem. Ceny zaczynają się już od 10 zł a kończą nawet 150 zł za sztukę. Kolejnym wydatkiem są kaftaniki, których ceny wahają się od 12 do 80 zł. Śpioszki to wydatek rzędu 20 – 180 zł za sztukę. Pajacyki w zależności od ich grubości to koszt od 20 do nawet 300 zł za sztukę. Do tego musimy doliczyć rękawiczki „niedrapki” oraz skarpetki, ceny od 4 do 50 zł.

Większym wydatkiem jest zakup ubranek zimowych. Sam kombinezon może kosztować od 40 zł do nawet 500 zł. Jeśli dodamy do tego śpiworek koszty wzrastają o minimum 100 zł.

Oczywiście koszty robią się duże większe jeśli uświadomimy sobie, że potrzebujemy co najmniej kilku sztuk danego ubranka.

Najtańsze wózki można kupić już za niecałe 1000 zł. Jeśli szukamy wózka dobrej jakości z większą ilością funkcji możemy wydać nawet 6000 zł. Nie możemy również zapomnieć o foteliku samochodowym, którego ceny wahają się od 200 do 3000 zł. Pamiętajmy, że fotelika nie możemy kupić z drugiej ręki bez wiedzy o jego historii. Foteliki nawet po niewielkiej stłuczce bez ich uszkodzenia muszą zostać wymienione na nowe.

Ile zapłacimy za wyposażenie pokoju dziecięcego?

Najdroższym wyposażeniem pokoju dziecięcego będzie łóżeczko, którego ceny w zależności od jakości wykonania wahają się od 250 do nawet 6 tys. zł. Do tego musimy dokupić materac 50 – 1500 zł oraz co najmniej dwa kompletu pościeli 30 – 400 zł. Przewijak to kolejny element, który podwyższa nam koszty od 40 do 600 zł. Podsumowując, na wyposażenie pokoju dziecięcego wydamy od 400 do nawet 8500 zł.

Akcesoria do karmienia oraz kąpieli noworodka

Pieluszki to element wyprawki bez którego nie możemy się obejść. Opakowanie jednorazowych poduszek to koszt rzędu od 20 – 60 zł. Wanienka w zależności o firmy kosztuje od 30 do 600 zł. Jeśli decydujemy się na wanienkę ze stojakiem do musimy doliczyć dodatkowe kilkadziesiąt złotych. Na podstawowy zestaw do pielęgnacji (ręczniczek, maść, termometr itp.) musimy wydać od 150 do 300 zł. Zestaw butelek do karmienia oraz mleko modyfikowane to koszt 70 – 300 zł.

Podsumowując

W zestawieniu podaliśmy tylko podstawowe i niezbędne akcesoria dla noworodka. Na początek musimy być przygotowani na wydatek rzędu 2000 zł. Jeśli nie ograniczają nas względy finansowe ta kwota może się zwiększyć nawet o kilkanaście tysięcy złotych! Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia „baby shower”. Zwyczajem jest, że na takie przyjęcie goście przynoszą w prezencie ubranka, akcesoria bądź składają się jeden większy prezent, który wybiorą rodzice. Najlepszą jednak odpowiedzią na pytanie ile kosztuje wyprawka dla noworodka będzie zsumowanie wszystkich waszych wydatków.

09/07/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki na 500 plus

Pożyczki na 500 plus Wraz z pojawieniem się tego świadczenia zaczęły się rozwijać pożyczki na 500 plus. Firmy pożyczkowe już dawno wyprzedziły banki w szybkości rozpatrywania wniosków oraz warunków udzielania pożyczek. Nie ma znaczenia czy wolimy pożyczkę chwilówkę czy pożyczkę na raty. Firmy pożyczkowe są na tyle elastyczne, że akceptują różne źródła dochodu.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Jak planować domowy budżet?

Po co w ogóle planować wydatki Większość Polaków pracuje na etacie otrzymując wynagrodzenie raz w miesiącu. Z pensji mamy do opłacenia czynsz, rachunki, jedzenie i wiele innych. Planowanie budżetu miesięcznego pozwoli nam na utrzymanie dyscypliny finansowej oraz nauczy nas oszczędności. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu będziemy mogli zbudować swój spadochron finansowy.