fbpx

Jak płacić na festiwalu Opener 2019?

Płatności na festiwalu Opener 2019

Metody płatności na festiwalu ewoluowały zmieniały się aż wreszcie nadeszła pora na nową technologię w postaci opasek elektronicznych. Organizatorzy Opener 2019 przygotowali wraz z MasterCard nową metodę płatności – specjalne opaski płatnicze. Przypomnę, że do tej pory płacić można było tylko telefonem lub kartą zbliżeniową. Mimo, że organizatorzy liczą na wielką popularność nowego rozwiązania to nie zapomnieli o tych, którzy będą chcieli korzystać z dotychczasowych metod płatności.

Dla osób, które wybiorą płatności za pomocą smartfona organizatorzy przygotowali dedykowną aplikację festiwalową, przez którą będzie można płacić za pomocą Masterpass. Ponadto wyselekcjonowane przez organizatora produkty będą tam dostępne w specjalnej promocji sięgającej do 25%

Wszystko o opasce MasterPass

Pierwsze co to każdy zada sobie pytanie czym w ogóle jest ta opaska? Otóż jest to silikonowa opaska w formie modnej bransoletki umożliwiająca płatności zbliżeniowe.  Opaskę można zamówić za darmo przed rozpoczęciem festiwalu na stronie opaska.opener.pl i odebrać ją na miejscu.  Dla osób, które zamówią opaskę odpowiednio wcześniej MasterCard przygotował promocję, gdzie przy doładowaniu 50 zł można otrzymać dodatkowe 10 zł.

Korzystanie z tego rozwiązania jest o tyle dobre, że opaski będzie można używać również po festiwalu wszędzie tam gdzie honorowane są płatności kartą.  Ważność opaski to 3 lata. Dodatkowo warto podkreślić, że prawie nie ponsi się kosztów za używanie opasek płatnościowych. Wyjątkami są wypłata gotówki z bankomatu z funkcją zbliżenia – koszt każdorazowo 3 zł. Jeśli natomiast chcielibyśmy  używać opaski za granicą to pobierana jest prowizja w wysokości 1% od wartości transakcji.

Płatności kartami debetowymi i kredytowymi

Jeśli nowatorskie opaski Was nie przekonały, a płatność telefonem uważacie za zbyt odważną metodę zawsze możecie korzystać z kart kredytowych lub debetowych. Organizatorzy Opener 2017 informują, że na terenie festiwalu można płacić kartami różnych operatorów, ale tylko dzięki płatnościom Mastercard użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe korzyści – rabaty, promocje, punkty itp.

Jeśli nie macie karty MasterCard warto rozważyć jej założenie. Zwłaszcza jeśli jej wydanie, prowadzenie i transakcje są bezpłatne! Mam tu na myśli kartę kredytową Citi Simpliciti od  Banku Citi Handlowego

Klienci, którzy skorzystają z karty kredytowej Citi Simplicity nie ponoszą opłaty rocznej, opłaty za przypomnienia o braku spłaty karty oraz opłaty za powiadomienia SMS. Dodatkowe korzyści to nieoprocentowany kredyt przez 56 dni, brak opłaty za karty dodatkowe, rabaty w wybranych sklepach oraz darmowa naklejka zbliżeniowa PayPass. Poniżej możesz złożyć wniosek o kartę kredytową MaserCard.

 

lisekfinansowy.pl

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Płatności smartfonem nadal daleko w tyle

Polacy nie korzystają z płatności smartfonem Do niedawna w Polsce z płacenia smartfonem mogli korzystać tylko użytkownicy telefonów z systemem android. Mimo licznych promocji jakimi kusiło google w ciągu kilku miesięcy z Google Pay skorzystało zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Zwarzywszy na to, że android jest najpopularniejszym systemem w polskich smartfonach to szokująco mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chyba się skuszę na opaskę hehe