Jak zamknąć konto bankowe – krótki poradnik

Darmowe konta bankowe to przeszłość

Był taki okres w polskiej bankowości, że konta bankowe były oferowane za darmo. Banki nie pobierały opłat za prowadzenie rachunku, za przelewy i wypłaty z bankomatów. Aby jeszcze bardziej zachęcić Klientów banki nawet płaciły za otwarcie i używanie kont bankowych. Najczęściej był to zwrot kilku procent za zakupy opłacane kartą wydaną do kont bankowych. Niestety złote czasy bankowości odeszły i od niedawna tendencja jest wprost przeciwna. To Klienci muszą płacić bankom za konta bankowe. Czasami zmiany opłat i prowizji są wprowadzane tak szybko, że nawet nie jesteśmy świadomi, że za nasze darmowe konto będziemy musieli płacić. Jako, że większość Polaków ma kilka rachunków bankowych to czasami o naliczonych opłatach dowiadujemy się z wezwania wystawionego przez bank. Z doświadczenia możemy Wam podpowiedzieć, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych bank nie będzie kierował sprawy na drogę sądową. Po co jednak się stresować, podpowiemy Wam jak zamknąć konto bankowe.

wygodne kredyty

Jak zamknąć konto bankowe?

Zamknięcie konta bankowego nie jest trudne, ani skomplikowane. Wymaga jedynie chwili skupienia i odrobiny czasu. Porządki finansowe najlepiej zrobić za jednym razem. Poświęćmy jeden wieczór na to, aby sprawdzić gdzie mamy otwarte rachunki i czy z nich korzystamy. Najlepiej mieć co najmniej dwa konta bankowe. Jedno do wydatków bieżących, a drugie jako konto oszczędnościowe. Wówczas mamy mniejsza pokusę aby korzystać z oszczędności oraz wprowadzamy porządek do naszych finansów.

Umowa o prowadzenie rachunku bankowego przewiduje jej rozwiązanie z odpowiednim terminem wskazanym w umowie. Najczęściej jest to 30 dni. Najprostszą formą rozwiązania umowy jest sporządzenie pisma w którym wskażemy:

  • Imię i Nazwisko
  • Adres
  • PESEL
  • Telefon kontaktowy
  • Numer rachunku bankowego ( jeśli posiadamy)

Oprócz podania w/w danych wystarczy napisać: „wypowiadam umowę rachunku bankowego nr…” Nie ma konieczności podawania przyczyn ani innych dodatkowych danych. Pismo możemy wysłać listem poleconym lub złożyć w najbliższej placówce naszego banku.

Dyspozycję można również złożyć telefonicznie na infolinii banku lub w serwisie transakcyjnym banku. Pokażemy jak należy to zrobić na przykładzie Alior Banku.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Rezygnację z konta w systemie transakcyjnym zaczynamy od zalogowania się do naszego profilu bankowego.

Wejdź do sekcji wiadomości, która znajduje się w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję – napisz nową wiadomość. Następnie wybieramy Zapytanie — Rachunki Bankowe — Zamknięcie konta osobistego, konta oszczędnościowego — Klient indywidualny.

Sporządzamy wiadomość jak wskazaliśmy wyżej i ją wysyłamy. Po 30 dniach od wysłania wiadomości konto powinno zostać zamknięte.

 

Hapi Pożyczki wniosek

KRD czym jest i jak sprawdzać?

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów To jedna z najpopularniejszych baz w Polsce. Do KRD wpisywane są nasze w przypadku problemów ze spłatą naszych zobowiązań. Krajowy Rejestr Długów służy głównie firmom pożyczkowym do weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Z bazy tej korzystają także inne firmy z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Ile kosztuje remont mieszkania?

Sprawdzamy ile kosztuje remont mieszkania Średnio co 10 lat Polacy remontują swoje mieszkania. Jedni decydują się na remonty generalne w trakcie których odnawiają wszystkie pomieszczenia. Inni z kolei wolą rozłożyć prace na kilka etapów i remontują po jednym pomieszczeniu co jakiś czas.

Karta płatnicza zniknie szybciej niż sądzisz

Każdy z nas przyzwyczaił się do wszechobecnych terminali i możliwości zbliżenia karty, żeby zapłacić choćby za jeden batonik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *