Najlepsze banki wg rankingu Onet.pl

Jakie są najlepsze banki?

Bani w Polsce jak i na świecie odgrywają bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że obracają naszymi pieniędzmi to również pomagają rozwijać się każdej gospodarce. Dzięki kredytom hipotecznym stać nas na kupno własnego mieszkania czy domu. Kredyty i pożyczki dla firm wpływają na powstawanie i rozwój firm. Jakie są jednak najlepsze banki? To postanowił sprawdzić jeden z największych serwisów internetowych onet.pl wraz z Polskim Instytutem Badań Naukowych. Na próbie tysiąca Klientów zapytano o największe banki w Polsce czyli, który jest najlepszy ich zdaniem:

 • BZ WBK – 87 proc.
 • Bank Millennium – 85,4 proc.
 • mBank – 84,2 proc
 • BGŻ BNP Paribas -84 proc.
 • ING Bank Śląski – 83,9 proc.
 • Bank Pocztowy – 82,9 proc
 • PKO BP – 80,9 proc.
 • Credit Agricole – 79,8 proc.
 • Pekao SA – 75,6 proc.
 • Alior Bank – 74,9 proc.

Oprócz ogólnej oceny poproszono również o opinię w kategoriach: wiarygodność, obsługa Klienta oraz koszty. Zobaczcie kto wygrał!

Obsługa Klienta

W dzisiejszych czasach to właśnie obsługa klienta decyduje o tym, czy Klient pozostanie z bankiem na dłużej. Korzystając z usług banków cenimy sobie uprzejmość, szczerość i miłą atmosferę podczas rozmów telefonicznych oraz wizyt w placówkach. Obsługa ma być szybka, a przede wszystkim profesjonalna. Oto laureaci:

 1. Bank Zachodni WBK
 2. Bank Millennium
 3. ING Bank Śląski

Kto oferuje najniższe koszty?

Przy wyborze banku ważne są również opłaty i prowizje jakie bank nalicza za korzystanie ze swoich produktów. Nawet najlepsza obsługa nie zrekompensuje nam comiesięcznych wysokich opłat i prowizji. Cenimy sobie darmowe rachunki bankowe i wypłaty z bankomatów. Zwycięzcą został:

 1. Bank Zachodni WBK
 2. Bank Millennium
 3. ING Bank Śląski

Bank budzący największe zaufanie

Wybierając bank, w którym będziemy trzymać nasze oszczędności bardzo ważne jest zaufanie. W tej kategorii również zwyciężył BZ WBK.

 1. Bank Zachodni WBK
 2. ING Bank Śląski
 3. Bank Millennium

Ile osób tyle opinii. Nie każdy jednak miał styczność z każdym bankiem, więc zastanawiając się nad lokatą czy kontem osobistym warto poznać jak inni oceniają instytucje finansowe.

 

14/08/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Banki działające w systemie OGNIVO

Pierwsze co robi komornik to sprawdza czy dłużnik nie ma rachunku bankowego. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy banki działające w systemie OGNIVO.

Czym się różni bank od SKOK

Co to jest SKOK Zastanawialiście się, czym różnią się te dwie instytucje finansów? Większość osób nie wie czym się różni bank od SKOK. Wynika to z tego, że usługi jakie oferują banki i skoki są niemal identyczne. Zanim zaczniemy wskazywać różnice napiszemy kilka słów czym w ogóle jest SKOK.

Aplikacje bankowe są bezpieczne?

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej? Czy warto korzystać z aplikacji bankowych?