Marża kredytu

Czym jest marża kredytu?

Kredyty gotówkowe czy hipoteczne są udzielane tylko przez Banki lub SKOKi. Zaciągając pożyczkę mamy dużo mniej formalności, ale także mniejsza kwotę do dyspozycji. Kredyty gotówkowe są udzielane nawet do 200 tys. zł, nawet na konsolidację zobowiązań. Przy tak dużym zobowiązaniu każda decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być przemyślana, a przede wszystkim przeliczona. Najtańsze znajdziecie w naszym rankingu kredytów, jednak jeśli wolicie szukać na własną rękę to podpowiemy Wam na co zwracać uwagę by nie przepłacić. Marża kredytu jest ważnym elementem oprocentowania całkowitego, ale mało się o niej mówi. W dzisiejszym wpisie garść informacji właśnie o tej składowej.

Marża kredytu to po prostu zysk, jaki osiągnie bank poprzez udzielenie jednostkowego kredytu. Przekładając to na przykład: wyprodukowanie samochodu i dostarczenie do salonu kosztuje 50 tys. zł, diler sprzedaje auto za 60 tys. zł, zatem jego marża to 10 tys. zł. Tak samo banki liczą ile ich będzie kosztowało pożyczenie pieniędzy i następnie doliczają do tego swoją prowizję czyli naszą marżę, którą płacimy przez cały okres kredytu.

Oprócz marży zazwyczaj płacimy także prowizję jednorazową

Zysk z marży nie jest jedynym jaki bank generuje przy kredycie. Często musimy zapłacić prowizję jednorazową za samo udzielenie kredytu. Przeważnie wymagane jest aby zapłacić ją „z góry” ,lecz bywa tak że prowizja jest wliczana w kredyt, czyli podlega ratalnemu spłacaniu wraz z pozostałą wartością spłaty. Wysokość prowizji jest ustalana jako procent od wartości kredytu. Przykładowo: 3-procentowa prowizja dla kredytu w wysokości 200 000 zł będzie wynosiła 6 000 złotych.

Marża kredytu i prowizja jednorazowa jest uzależniona od indywidualnej polityki banku. Jej wartość jest zwykle z góry określona, ale zawsze jest szansa na małe negocjacje. Dlatego finalna marża dostosowywana jest do indywidualnie w każdym przypadku.  Tak czy inaczej tych opłat jednak nie unikniemy. Dlatego jeśli myślicie o małych kwotach to lepiej wybrać darmowe pożyczki, które nie posiadają takich opłat.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki bez Baz – oferta i opinie

Pożyczki bez Baz czyli bez weryfikacji w bazach kredytowych Ten rodzaj pożyczek jest bardziej popularny niż wszyscy myślimy. Przyczyn jest wiele, ale najczęściej jeśli ktoś szuka pożyczki bez Baz to chce sobie zapewnić anonimowość.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego Większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy przelewu. Bywa jednak tak, że nie zawsze mamy dostęp do bankowości internetowej, lub nie mamy wystarczających środków na zrobienie takiego przelewu.

Kredyt przy rozwodzie to nie lada problem

Niektórzy zwykli mawiać, że kredyt bardziej wiąże niż małżeństwo. Wspólny kredyt przy rozwodzie jest problematyczny. Zobaczcie co z nim zrobić przy rozstaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *