fbpx

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową?

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową?

W dzisiejszym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową. Zaciągnięcie pożyczki czy kredytu to bardzo poważna decyzja, która powinna być przemyślana i przede wszystkim przeliczona. Aby ułatwić Wam wybór odpowiedniej oferty przygotowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże Wam podjąć najlepszą decyzję. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z opiniami na temat produktów finansowych dostępnymi tutaj.

Oprocentowanie pożyczki

Reklamy kuszą niskim oprocentowaniem, ale nie dajmy się zwieść. To co widzimy na reklamie jest zazwyczaj ułamkiem całkowitego oprocentowania. Zawsze sprawdzaj całkowite oprocentowanie kredytu czyli tzw. RRSO. Od niego bowiem zależy ile naprawdę będzie kosztowała pożyczka. Banki czy firmy pożyczkowe mają w obowiązku wskazywać tzw. przykłady reprezentatywne, na których łatwo się zorientujesz jakie jest prawdziwe oprocentowanie i ile całość będzie kosztowała. Wszak nie zapominajmy o opłatach początkowych czy niekiedy obowiązkowych ubezpieczeniach.

Pisząc o oprocentowaniu nie możemy zapomnieć, żeby sprawdzić czy jest ono stałe czy zmienne. Oprocentowanie stałe jest mało popularne wśród ofert bankowych. Jeśli już się z nim spotykamy, jest ono wyższe niż te ustalane na podstawie stawki WIBOR 3M. W przypadku wzrostu stóp procentowych banki muszą się zabezpieczyć przed utratą odsetek. Tym samym najczęściej spotykamy się z oprocentowaniem zmiennym. Czyli zmieniającym się wraz ze zmianą stóp procentowych NBP.

Czytaj więcej: stopy procentowe a niska rata

Rata równa lub malejąca

To pytanie zawsze pada przy obliczaniu kosztów kredytu czy pożyczki. Temu zagadnieniu poświęciliśmy jakiś czas temu całkiem sporo, więc nie będziemy się tu dużo rozpisywać. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Podsumowując jednym zdaniem – rata malejąca jest opcją tańszą ale generującą większe obciążenie finansowe dla pożyczkobiorcy na samym początku. Rata równa jest droższa lecz najczęściej wybierana.

Kruczki w umowie, które warto znać

Każda umowa zawiera część postanowień, które są napisane tzw. drobnym druczkiem. Na to powinniśmy uważać najbardziej. Pamiętajmy, że ubezpieczenie nigdy nie jest obowiązkowe. Zazwyczaj jesteśmy do niego namawiani, aby obniżyć całkowite oprocentowanie. Policzmy jednak czy to się opłaca? Jeśli ubezpieczenie będzie nas kosztowało tyle co prowizja lub podwyższone oprocentowanie to warto z niego korzystać. Lepiej płacić tyle samo i być ubezpieczonym niż płacić więcej i nie mieć nic.

Warto być też przygotowanym na dodatkowe produkty, z których będziemy musieli skorzystać aby dostać najlepszą ofertę. Jeśli nie chcemy nic innego niż pożyczkę gotówkową to warto rozważyć oferty innych banków.

Ubezpieczenie na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje warto wykupić, ale jakie? Sezon wakacyjny w pełni. Wiele osób już było na wakacjach, inni dopiero się wybierają. Na naszą skrzynkę mailową zaczęło wpływać coraz więcej zapytań o ubezpieczenie na wakacje. Czy warto z niego korzystać i jakie warianty wybrać, aby nie przepłacać i mieć pełną ochronę.

Pożyczki jak vivus – tu dostaniesz pożyczkę!

Pożyczki jak vivus to już kultowe pytanie naszych czytelników. Sprawdź gdzie łatwo i szybko dostaniesz pożyczkę chwilówkę przez Internet.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego Większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy przelewu. Bywa jednak tak, że nie zawsze mamy dostęp do bankowości internetowej, lub nie mamy wystarczających środków na zrobienie takiego przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *