Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową?

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową?

W dzisiejszym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę gotówkową. Zaciągnięcie pożyczki czy kredytu to bardzo poważna decyzja, która powinna być przemyślana i przede wszystkim przeliczona. Aby ułatwić Wam wybór odpowiedniej oferty przygotowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże Wam podjąć najlepszą decyzję. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z opiniami na temat produktów finansowych dostępnymi tutaj.

Oprocentowanie pożyczki

Reklamy kuszą niskim oprocentowaniem, ale nie dajmy się zwieść. To co widzimy na reklamie jest zazwyczaj ułamkiem całkowitego oprocentowania. Zawsze sprawdzaj całkowite oprocentowanie kredytu czyli tzw. RRSO. Od niego bowiem zależy ile naprawdę będzie kosztowała pożyczka. Banki czy firmy pożyczkowe mają w obowiązku wskazywać tzw. przykłady reprezentatywne, na których łatwo się zorientujesz jakie jest prawdziwe oprocentowanie i ile całość będzie kosztowała. Wszak nie zapominajmy o opłatach początkowych czy niekiedy obowiązkowych ubezpieczeniach.

Pisząc o oprocentowaniu nie możemy zapomnieć, żeby sprawdzić czy jest ono stałe czy zmienne. Oprocentowanie stałe jest mało popularne wśród ofert bankowych. Jeśli już się z nim spotykamy, jest ono wyższe niż te ustalane na podstawie stawki WIBOR 3M. W przypadku wzrostu stóp procentowych banki muszą się zabezpieczyć przed utratą odsetek. Tym samym najczęściej spotykamy się z oprocentowaniem zmiennym. Czyli zmieniającym się wraz ze zmianą stóp procentowych NBP.

Czytaj więcej: stopy procentowe a niska rata

Rata równa lub malejąca

To pytanie zawsze pada przy obliczaniu kosztów kredytu czy pożyczki. Temu zagadnieniu poświęciliśmy jakiś czas temu całkiem sporo, więc nie będziemy się tu dużo rozpisywać. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Podsumowując jednym zdaniem – rata malejąca jest opcją tańszą ale generującą większe obciążenie finansowe dla pożyczkobiorcy na samym początku. Rata równa jest droższa lecz najczęściej wybierana.

Kruczki w umowie, które warto znać

Każda umowa zawiera część postanowień, które są napisane tzw. drobnym druczkiem. Na to powinniśmy uważać najbardziej. Pamiętajmy, że ubezpieczenie nigdy nie jest obowiązkowe. Zazwyczaj jesteśmy do niego namawiani, aby obniżyć całkowite oprocentowanie. Policzmy jednak czy to się opłaca? Jeśli ubezpieczenie będzie nas kosztowało tyle co prowizja lub podwyższone oprocentowanie to warto z niego korzystać. Lepiej płacić tyle samo i być ubezpieczonym niż płacić więcej i nie mieć nic.

Warto być też przygotowanym na dodatkowe produkty, z których będziemy musieli skorzystać aby dostać najlepszą ofertę. Jeśli nie chcemy nic innego niż pożyczkę gotówkową to warto rozważyć oferty innych banków.

Pożyczka dla bezrobotnych online

Pożyczka dla bezrobotnych stała się możliwa. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Czy jeśli nie masz jakichkolwiek dochodów to możesz się starać o pożyczkę?

Pensje Polaków są coraz lepsze

Zarobki w Polsce cały czas rosną Niedawno pisaliśmy o raporcie KRD „Portfel statystycznego Polaka” który pokazał, że większość Polaków pozytywnie ocenia swój budżet domowy i sytuację finansową. Część osób deklarowała nawet, że była w stanie całkowicie spłacić swoje pożyczki i kredyty. Optymistyczne nastroje naszych rodaków potwierdzają najnowsze dane GUS nt. wynagrodzeń.

Nietypowe imię może obniżyć zdolność kredytową

Nietypowe imię może dostarczyć problemów i nie mówimy tu o tym, że ktoś się z nas śmieje. Australijska firma pożyczkowa Credit Simple przeprowadziła badania na temat wpływu imion na zdolność kredytową. Obserwacje okazały się bardzo ciekawe, ponieważ okazało się, że nietypowe imię może obniżyć zdolność kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *