Nauczyciele stracili na pandemii COVID-19

Związek Nauczycielstwa Polskiego w komunikacie prasowym poinformował, że – jak wynika z badań ankietowych – ponad połowa nauczycieli tj. 62% podczas zdalnej pracy zarabia mniej niż jakby chodzili do szkoły. Nie ma naszej zgody na obniżanie wynagrodzeń nauczycielom pracującym zdalnie w czasie epidemii koronawirusa – zaznacza ZNP.

Większość nauczycieli traci finansowo na pandemii

ZNP w dniach 30.04-4.05 przeprowadził ogólnopolskie badanie dotyczące wynagrodzenia za czas pracy w formie zdalnej  Udział w badaniu wzięło ponad 4000 nauczycieli. Pytanie brzmiało następująco :

Czy prowadzenie nauczania w warunkach kształcenia na odległość spowodowało obniżenie Twojego wynagrodzenia?

  • 2744 nauczycieli odpowiedziało twierdząco (62,1%),
  • 1678 nauczycieli odpowiedziało przecząco (37,9%). 

Czytaj także: pożyczka dla nauczycieli

bag 1868758 1920

Dlaczego nauczyciele zaczęli mniej zarabiać?

Nauczyciele dostają mniej pieniędzy z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o różnego rodzaju dodatki i benefity jakie są im naliczane w trakcie pracy stacjonarnej. Aby dokładnie się dowiedzieć z czego wynika różnica w zarobkach podczas przeprowadzanej ankiety ankietowani mogli również podać, które składniki wynagrodzenia zostały im odebrane.

Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował też odpowiedzi na pytanie: Jakich składników wynagrodzenia zostałaś/zostałeś pozbawiony? 

  • wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe – 88,5%,
  • dodatku za warunki pracy – 17,0%,
  • innych – 9,6%
  • dodatku motywacyjnego – 8%,
  •  dodatku wiejskiego – 3%,
  • dodatku za wychowawstwo – 2,5%.

W związku z przeprowadzoną ankietą ZNP postuluje na swojej stronie internetowej:

Nie ma naszej zgody na obniżanie wynagrodzeń nauczycielom pracującym zdalnie w czasie epidemii koronawirusa. Nauczyciele pracują zdalnie o wiele dłużej niż w czasie bezpośredniego kontaktu z uczniami, bo takie są uwarunkowania techniczne związane z wykorzystywaniem nowych technologii w procesie kształcenia na odległość.

Czytaj także: pożyczki dla zadłużonych

Źródło: https://znp.edu.pl/wynagrodzenia-w-czasie-zdalnej-pracy-wyniki-badania-znp/

21/08/2021

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki bez BIK 2023

Pożyczki bez BIK i KRD czyli bez weryfikacji tych baz kredytowych. Sprawdzamy czy negatywny wspis w BIK zamyka drogę do chwilówki?

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Szybka gotówka bez wychodzenia z domu czyli pożyczka bez wychodzenia z domu - bez zaświadczeń, dla każdego, za darmo! Przez Internet, telefon!

Tanie kredyty konsolidacyjne 2021

Tanie kredyty konsolidacyjne Osoby posiadające kredyty w różnych bankach, bądź kilka mogą z łatwością obniżyć wysokość swoich zobowiązań. Zadłużenie całkowite się nie zmniejszy, lecz wybierając korzystną ofertę możemy obniżyć oprocentowanie. Ten zabieg spowoduje, że obniży nam się nasza miesięczna rata oraz odsetki nie będą tak szybko narastać.