fbpx

Nietypowe imię może obniżyć zdolność kredytową

Nietypowe imię może dostarczyć problemów

i nie mówimy tu o tym, że ktoś się z nas śmieje. Australijska firma pożyczkowa Credit Simple przeprowadziła badania na temat wpływu imion na zdolność kredytową. Obserwacje okazały się bardzo ciekawe, ponieważ okazało się, że nietypowe imię może obniżyć zdolność kredytową.

Według statystyk zgromadzonych przez Credit Simple okazało się, że osoby z tradycyjnymi imionami są lepiej oceniane przez systemy weryfikacji zdolności kredytowej. To z kolei przekłada się na większą szansę przyznania pożyczki gotówkowej.

Jak to możliwe, że imię ma wpływ na naszą wiarygodność? Australijczycy wyszli z bardzo prostego założenia. Twierdzą, że tradycyjne imiona są charakterystyczne dla ludzi ze starszych pokoleń, które mają ustabilizowaną sytuację życiową i majątkową. Duża część 50-60 latków korzystała już z produktów finansowych zatem ma zbudowaną pozytywną historię kredytową.

pożyczki online

Czy w Polsce imię ma znaczenie przy braniu kredytu?

W Polsce nikt nie prowadził jeszcze podobnych badań. Z informacji jakie uzyskaliśmy od kilku banków i firm pożyczkowych wynika, że imiona nie są brane pod uwagę przy wydawaniu decyzji kredytowej. Wszyscy opierają się głównie o bazy kredytowe jak BIK i BIG, źródła dochodu i sytuację osobistą pożyczkobiorcy. Świat jednak pędzi do przodu a pełnoletni stają się pierwsi z pokolenia nowoczesnych imion. Brajan, Olivier i Dżesika będą coraz częściej spotykanymi klientami. Czy rzeczywiście imiona coś zmieniają?

Czytaj także: jak poprawić naszą zdolność kredytową

Badania nad imionami trwają już od połowy XX wieku i przynoszą nam dużo ciekawych informacji. Są one jednak traktowane bardziej jako ciekawostka niż kryterium brane przy zdolności kredytowej. Naszym zdaniem taka sytuacja nie utrzyma się długo. Banki i firmy pożyczkowe będą szukać dodatkowych kryteriów, które zminimalizują ryzyko udzielania pożyczek.

Ponadto do tej pory w Polsce były duże obostrzeniach w nadawaniu imion. To niedawno się zmieniło wraz ze zmianą przepisów o aktach stanu cywilnego. Zaczęła się wolna amerykanka w nadawaniu imion. Jedynym warunkiem jest to, że imię nie może być ośmieszające ani nieprzyzwoite. Rodzice już nadają imiona swoim dzieciom, które nie ułatwiają im startu w dorosłą przyszłość. Wśród najdziwniejszych możemy znaleźć takie jak: Jeronimo Martins, Aragorn czy Atmosfera…

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Refinansowanie pożyczki gotówkowej

Refinansowanie pożyczki gotówkowej to ciekawy pomysł szczególnie dla tych, którzy potrzebując szybkiej gotówki nie do końca zapoznali się z dostępnymi ofertami. Czasami jest tak, że czas nagli i nie ma czasu na dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji.

Ubezpieczenie smartfona – czy to się opłaca?

Ile kosztuje i czy naprawdę warto ubezpieczyć smartfona? Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez smartfona. Co więcej, niektórzy są nawet uzależnieni od jego ciągłego używania. Przeciętny posiadacz smartfonu telefonu sięga po niego nawet 200 razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *