Nowe dowody osobiste dla każdego?

Nowe dowody osobiste powinny być wydawane

Już od pierwszego kwartału przyszłego roku. Dokładny termin jaki zakreśliła Unia Europejska to 31 marca 2019 r. Określenie daty granicznej dla wprowadzenia nowych dokumentów tożsamości wiąże się z dotacją jaką Polska otrzymała na ten cel. Nowe dowody osobiste będą miały tzw. warstwę elektroniczną czyli wbudowany chip oraz możliwość Używania dokumentu na smartfonach. Brzmi niewiarygodnie, ale będzie to możliwe. Pilotażowy program dowodu osobistego na smartfonie będzie obsługiwany przez trzy miasta – Łódź, Ełk i Koszalin. Cały eksperyment rozpocznie się już w lipcu. Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach projektu aż 60 proc. Badanych deklaruje chęć posiadania dowodu osobistego na smartfonie. Czy to znaczy, że nie będzie konieczności noszenia przy sobie popularnego plastikowego dokumentu? Według zapewnień Ministerstwa Cyfryzacji będzie można się posługiwać wyłącznie dokumentem elektronicznym.

pożyczki online

Czy dowód osobisty w smartfonie jest bezpieczny?  Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Bezpieczeństwa będzie pilnował system autoryzacji użycia dokumentu. Przy każdym odczytaniu dowodu w urzędzie za pomocą czytnika następować będzie potwierdzenie wiarygodności. Odczyt będzie potwierdzany specjalnym numerem identyfikacyjnym z kodem kreskowym, który będzie umieszczany na generowanym dokumencie. Ponadto będzie też konieczność potwierdzenia działania numerem PIN. Podobnie jak w przypadku płacenia BLIK-iem w aplikacji internetowej.

Czytaj także: aplikacje bankowe są bezpieczne?

Jakie dane będą zawierać nowe dowody osobiste?

Zakres danych jakie będą umieszczane na nowych dowodach osobistych nie zmieni się. Graficznie nowe dokumenty również nie ulegną większym zmianom. Za projekt nowych dokumentów odpowiada Centrum Personalizacji Dowodów MSWiA. Samą produkcją nowych dowodów osobistych zajmie się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

najlepsze lokaty 2018

Do czego jeszcze może posłużyć nowy dowód osobisty?

Ciekawą propozycją jest wykorzystanie elektronicznego dowodu jako klucza do systemów, w których gromadzone są dane obywateli. Elektroniczna identyfikacja umożliwiłaby każdemu z nas wprowadzenie zmian w swoich danych osobowych. Nowy dowód osobisty będzie miał możliwość przenoszenia również innych naszych danych. Będziemy mogli go użyć jako karty do biblioteki a w przyszłości może posłużyć nawet jako karta do bankomatu.

Wypłata wynagrodzenia tylko na konto?

Wypłata wynagrodzenia tylko raz w miesiącu Większość osób pracujących w Polsce to pracownicy etatowi tj. pracujące na umowę o pracę. Wypłata wynagrodzenia odbywa się raz w miesiącu maksymalnie do 10 dnia następnego miesiąca. W Anglii czy Stanach Zjednoczonych często stosowanym rozwiązaniem są płatności w cyklach tygodniowych. Zapłata odbywa się często w formie gotówki lub czeku.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

Negatywna decyzja kredytowa

Czy negatywna decyzja kredytowa oznacza koniec marzeń o dodatkowej gotówce na remont czy samochód? Postaramy się dzisiaj przybliżyć Wam trochę więcej informacji o procesie udzielania pożyczki czy kredytu. Zacznijmy od tego czym w ogóle jest decyzja kredytowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *