Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas

dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy. Powiedzmy jednak na początku, że oszczędne wczasy za granicą to nie drastyczne oszczędzanie i odmawianie sobie przyjemności. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy i przygotujemy odpowiednio wcześniej to możemy sporo zaoszczędzić.

Karta płatnicza czy wymiana w kantorze?

To wygoda, ale także duża pokusa. Zwłaszcza w wakacje, kiedy nie kontrolujemy się tak jak na co dzień. Jeśli nie mamy karty wielowalutowej, czyli takiej która obsługuje nasze konto w złotówkach i np. w euro to możemy sporo zapłacić za prowizje. Przewalutowania i dodatkowe opłaty za wypłaty z bankomatów mogą nas słono kosztować. Dlatego najlepiej zaplanować wydatki już w Polsce i wymienić gotówkę w kantorze. Poza tym biorąc gotówkę mamy pewien budżet, który łatwiej nam pozwoli na kontrolę wydatków. Minusem gotówki jest to, że cały czas musimy je pilnować. Warto się zatem upewnić czy hotel w którym będziemy przebywać oferuje darmowe sejfy w pokojach.

Jeśli decydujemy się na zabranie gotówki ze sobą to warto się zastanowić gdzie wymienić gotówkę. Oczywiście można to zrobić w pierwszym lepszym kantorze, ale po co jeśli można zaoszczędzić. Polecamy wybierać duże kantory, które oferują atrakcyjne ceny. Innym sposobem jest wybór kantorów internetowych. Dzięki tak przemyślanej operacji możemy zyskać nawet 7 proc!

oszczędne wczasy za granicą

Jedzenie i picie

To jedna z największych części wszystkich ponoszonych wydatków. Jeśli jedziemy na odpoczynek all inclusive to nie musimy się martwić o ten punkt. Wszystko dostaniemy w cenie pobytu. Jeśli jednak podróżujecie na własną rękę, bądź wykupiliście opcję z dwoma posiłkami to ważne jest aby nie przepłacać w plażowych barach. Wodę czy przekąski warto nabyć przed plażowaniem w lokalnym sklepie. Codziennie zakupy poza plażą pozwolą nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro. Jeśli na obiad to polecamy korzystanie z aplikacji na smartfony, które pokażą nam dobre miejsca, nie zawsze w samym centrum miasta. Często zjemy tam pysznie i dużo taniej niż na głównych deptakach kurortu. Jak mówi stare polskie przysłowie – ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

Zwiedzanie i transport

Jeśli już wyjedziemy za granicę to zazwyczaj warto też zobaczyć atrakcje danego miejsca. Wiedzą o tym rezydenci z biur podróży, którzy kuszą nas wspaniałymi wycieczkami. Mają one jednak duży minus – cena! Przed wyjazdem warto poszukać w wyszukiwarce informacji o lokalnych biurach podróży, które niekiedy oferują te same wycieczki za 1/3 ceny.

Jeszcze tańszą opcją zwiedzania jest zaopatrzenie się w przewodnik i wynajęcie skutera czy samochodu. Wybierając auto warto zaprosić do zwiedzania znajomych czy innych podróżnych z wycieczki. Dzieląc się kosztami wynajmu możemy znowu zaoszczędzić kilkadziesiąt euro.

28/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta 2023

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Bezpieczne wakacje – alerty BIK

Jadąc na wakacje należy pamiętać nie tylko o zamknięciu domu. Aby nie martwić się o swoje finanse dobrze jest włączyć alerty BIK

Karta kredytowa na wakacje

Korzystanie z kart kredytowych jest coraz popularniejsze i coraz tańsze. Karta kredytowa na wakacje może być dobrym uzupełnieniem budżetu wakacyjnego