Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas

dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy. Powiedzmy jednak na początku, że oszczędne wczasy za granicą to nie drastyczne oszczędzanie i odmawianie sobie przyjemności. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy i przygotujemy odpowiednio wcześniej to możemy sporo zaoszczędzić.

Karta płatnicza czy wymiana w kantorze?

To wygoda, ale także duża pokusa. Zwłaszcza w wakacje, kiedy nie kontrolujemy się tak jak na co dzień. Jeśli nie mamy karty wielowalutowej, czyli takiej która obsługuje nasze konto w złotówkach i np. w euro to możemy sporo zapłacić za prowizje. Przewalutowania i dodatkowe opłaty za wypłaty z bankomatów mogą nas słono kosztować. Dlatego najlepiej zaplanować wydatki już w Polsce i wymienić gotówkę w kantorze. Poza tym biorąc gotówkę mamy pewien budżet, który łatwiej nam pozwoli na kontrolę wydatków. Minusem gotówki jest to, że cały czas musimy je pilnować. Warto się zatem upewnić czy hotel w którym będziemy przebywać oferuje darmowe sejfy w pokojach.

pożyczki online

 

Jeśli decydujemy się na zabranie gotówki ze sobą to warto się zastanowić gdzie wymienić gotówkę. Oczywiście można to zrobić w pierwszym lepszym kantorze, ale po co jeśli można zaoszczędzić. Polecamy wybierać duże kantory, które oferują atrakcyjne ceny. Innym sposobem jest wybór kantorów internetowych. Dzięki tak przemyślanej operacji możemy zyskać nawet 7 proc!

oszczędne wczasy za granicą

Jedzenie i picie

To jedna z największych części wszystkich ponoszonych wydatków. Jeśli jedziemy na odpoczynek all inclusive to nie musimy się martwić o ten punkt. Wszystko dostaniemy w cenie pobytu. Jeśli jednak podróżujecie na własną rękę, bądź wykupiliście opcję z dwoma posiłkami to ważne jest aby nie przepłacać w plażowych barach. Wodę czy przekąski warto nabyć przed plażowaniem w lokalnym sklepie. Codziennie zakupy poza plażą pozwolą nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro. Jeśli na obiad to polecamy korzystanie z aplikacji na smartfony, które pokażą nam dobre miejsca, nie zawsze w samym centrum miasta. Często zjemy tam pysznie i dużo taniej niż na głównych deptakach kurortu. Jak mówi stare polskie przysłowie – ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

wygodne kredyty

Zwiedzanie i transport

Jeśli już wyjedziemy za granicę to zazwyczaj warto też zobaczyć atrakcje danego miejsca. Wiedzą o tym rezydenci z biur podróży, którzy kuszą nas wspaniałymi wycieczkami. Mają one jednak duży minus – cena! Przed wyjazdem warto poszukać w wyszukiwarce informacji o lokalnych biurach podróży, które niekiedy oferują te same wycieczki za 1/3 ceny.

Jeszcze tańszą opcją zwiedzania jest zaopatrzenie się w przewodnik i wynajęcie skutera czy samochodu. Wybierając auto warto zaprosić do zwiedzania znajomych czy innych podróżnych z wycieczki. Dzieląc się kosztami wynajmu możemy znowu zaoszczędzić kilkadziesiąt euro.

Ile warta jest reprezentacja Polski?

Ile warta jest reprezentacja Polski? Mundial trwa w najlepsze, więc postanowiliśmy sprawdzić ile warta jest reprezentacja Polski. Wielkie turnieje piłkarskie zawsze wpływają na cenę piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *