Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas

dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy. Powiedzmy jednak na początku, że oszczędne wczasy za granicą to nie drastyczne oszczędzanie i odmawianie sobie przyjemności. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy i przygotujemy odpowiednio wcześniej to możemy sporo zaoszczędzić.

Karta płatnicza czy wymiana w kantorze?

To wygoda, ale także duża pokusa. Zwłaszcza w wakacje, kiedy nie kontrolujemy się tak jak na co dzień. Jeśli nie mamy karty wielowalutowej, czyli takiej która obsługuje nasze konto w złotówkach i np. w euro to możemy sporo zapłacić za prowizje. Przewalutowania i dodatkowe opłaty za wypłaty z bankomatów mogą nas słono kosztować. Dlatego najlepiej zaplanować wydatki już w Polsce i wymienić gotówkę w kantorze. Poza tym biorąc gotówkę mamy pewien budżet, który łatwiej nam pozwoli na kontrolę wydatków. Minusem gotówki jest to, że cały czas musimy je pilnować. Warto się zatem upewnić czy hotel w którym będziemy przebywać oferuje darmowe sejfy w pokojach.

pożyczki online

 

Jeśli decydujemy się na zabranie gotówki ze sobą to warto się zastanowić gdzie wymienić gotówkę. Oczywiście można to zrobić w pierwszym lepszym kantorze, ale po co jeśli można zaoszczędzić. Polecamy wybierać duże kantory, które oferują atrakcyjne ceny. Innym sposobem jest wybór kantorów internetowych. Dzięki tak przemyślanej operacji możemy zyskać nawet 7 proc!

oszczędne wczasy za granicą

Jedzenie i picie

To jedna z największych części wszystkich ponoszonych wydatków. Jeśli jedziemy na odpoczynek all inclusive to nie musimy się martwić o ten punkt. Wszystko dostaniemy w cenie pobytu. Jeśli jednak podróżujecie na własną rękę, bądź wykupiliście opcję z dwoma posiłkami to ważne jest aby nie przepłacać w plażowych barach. Wodę czy przekąski warto nabyć przed plażowaniem w lokalnym sklepie. Codziennie zakupy poza plażą pozwolą nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro. Jeśli na obiad to polecamy korzystanie z aplikacji na smartfony, które pokażą nam dobre miejsca, nie zawsze w samym centrum miasta. Często zjemy tam pysznie i dużo taniej niż na głównych deptakach kurortu. Jak mówi stare polskie przysłowie – ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

wygodne kredyty

Zwiedzanie i transport

Jeśli już wyjedziemy za granicę to zazwyczaj warto też zobaczyć atrakcje danego miejsca. Wiedzą o tym rezydenci z biur podróży, którzy kuszą nas wspaniałymi wycieczkami. Mają one jednak duży minus – cena! Przed wyjazdem warto poszukać w wyszukiwarce informacji o lokalnych biurach podróży, które niekiedy oferują te same wycieczki za 1/3 ceny.

Jeszcze tańszą opcją zwiedzania jest zaopatrzenie się w przewodnik i wynajęcie skutera czy samochodu. Wybierając auto warto zaprosić do zwiedzania znajomych czy innych podróżnych z wycieczki. Dzieląc się kosztami wynajmu możemy znowu zaoszczędzić kilkadziesiąt euro.

Śmierć kredytobiorcy a spłata długu

Śmierć kredytobiorcy nie powoduje, że dług przestaje istnieć. Dziedziczą go spadkobiercy, którzy powinni być świadomi co przejmują po zmarłym.

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Zarobki Polaków – na ile możemy sobie pozwolić?

Zarobki Polaków polepszają się z roku na rok Ile zatem zarabiają Polacy? Czy mogą za to kupić więcej niż kiedyś? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny średnie wynagrodzenie w lutym br. wyniosło 4599,72 zł i było wyższe o 6,8 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *