Po co zakładać konto w BIK?

Konto w BIK może przydać się każdemu

Nie wiadomo tylko kiedy. Przypomnijmy, że BIK to Biuro Informacji Kredytowej – podmiot założony przez Związek Banków Polskich. Ma na celu gromadzić dane z wszystkich banków, SKOK-ów i niektórych poza bankowych firm pożyczkowych. Jakie dane są gromadzone? Chodzi głównie o przedsiębiorstwo założone przez Związek Banków Polskich i prywatne banki, którego zadaniem jest gromadzenia danych dotyczących historii kredytowej klientów. BIK gromadzi takie dane jak ilość zaciągniętych zobowiązań, wysokość zadłużenia, terminowość spłaty. Banki i SKOK-i wykorzystują dane z bazy BIK, aby określić naszą zdolność i wiarygodność kredytową. Po co zakładać konto w BIK? Założenie konta w BIK daje nam możliwość prześledzenia naszej historii kredytowej. Tworząc konto w BIK możemy zawczasu zadbać o naszą zdolność kredytową.

Sprawdź jak zbudować dobrą historię kredytową

Jeśli mieliśmy trudności w spłacie naszych zobowiązań, a miało to miejsce już jakiś czas temu wówczas możemy też napisać do BIK wniosek o usunięcie tych danych. O usunięcie wpisu dotyczącego np. pożyczki gotówkowej, z którą mieliśmy problemy możemy wystąpić po 5 latach po wygaśnięciu zobowiązania.

Konto w BIK będzie również przydatne, aby monitorować czy nikt nie zaciągnął na nasze dane chwilówki czy pożyczki gotówkowej. Szczególnie wart o tym pamiętać, jeśli utracimy bądź skradzione zostaną nam dokumenty.

Jak założyć konto w BIK?

Założenie konta w BIK jest równie proste co założenie konta osobistego przez Internet. Cała procedura dostępna jest online. Jedyne czego będziemy potrzebowali to konta bankowego, które jest zarejestrowane na nasze dane oraz zdjęcie dowodu osobistego.

  1. Wypełniamy formularz rejestracyjny dostępny tutaj.
  2. Dodajemy zdjęcie dowodu osobistego.
  3. Wykonujemy przelew identyfikujący. Uwaga dane w przelewie muszą być zgodne z wypełnionym formularzem.
  4. Należy potwierdzić założenie konta za pomocą linku przesłanego w wiadomości mailowej.
  5. Po kliknięciu klinka konieczne będzie wprowadzenie kodu autoryzacyjnego SMS.
  6. Ostatnim krokiem jest ustanowienie hasła do logowania.

Do wyboru mamy trzy rodzaje kont. Darmowe konto próbne, które umożliwia otrzymywanie alertów zawiązanych z historią kredytową oraz pobranie wersji próbnej profilu kredytowego. Darmowe konto podstawowe pozwala na aktywowanie alertów BIK chroniących użytkownika przez próbami wyłudzenia kredytu oraz pozwala na płatne generowanie raportu własnej historii kredytowej. Ostatnim jest Konto Premium, które oprócz alertów daje nam możliwość uzyskania dwunastu raportów wraz z oceną punktową. Koszt to 79 zł rocznie.

Ile kosztuje mundial w Rosji?

Zastanawiacie się ile kosztuje mundial w Rosji? Mistrzostwa świata w piłce nożnej to wielkie wydarzenie sportowe, ale też gigantyczna inwestycja.

Pożyczka dla seniora

Pożyczka dla seniora Mówi się, że zazwyczaj to osoby młode korzystają z pożyczek gotówkowych i pożyczek chwilówek. Nie zapominajmy jednak, że z większymi wydatkami spotykać się może każdy i to w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *