Podpowiadamy jak płacić w sklepach internetowych

Zakupy w zagranicznych e-sklepach

cieszą się dużą popularnością w Polsce. Szukając dobrych cen Polacy nie ograniczają się tylko do rodzimych sklepów internetowych. Szczególnie dobrze to widać po zakupach ubrań i elektroniki. Porównując ceny np. smartfonów szybko możemy dostrzec, że na dalekim wschodzie są one o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent droższe. Widząc rosnące zamówienia z Polski i Europy duże sklepy internetowe zaczynają tworzyć magazyny w Europie. Dzięki temu klient szybciej dostaje zamówienie i nie musi płacić cła za przesyłkę. Jak płacić w sklepach internetowych?

Podobną sytuację mamy też z ubraniami. Sieci handlowe mające swoje sklepy w całej Europie potrafią wysłać jedną kurtkę z Hiszpanii do Polski całkowicie za darmo. Często dochodzi do absurdów, że ten sam towar drożej kupimy w salonie niż ściągniemy go z drugiego końca kontynentu. Minusem tych zakupów jest to, że czasami musimy płacić w innej walucie niż złotówki.

Czy biorąc pożyczkę jesteśmy sprawdzani na facebook

Jak płacić w sklepach internetowych?

Do wyboru mamy kilka rodzajów płatności. Przyjrzyjmy się wszystkim i odkryjmy ich wady i zalety.

  • Przelew bankowy– jego zaletą jest to, że z naszego konta zejdzie z góry określona kwota, którą zaakceptujemy kodem SMS. Minusem z kolei jest utrudniony zwrot środków przez sprzedającego. Szczególnie w przypadku zagubienia przesyłki czy kłopotów finansowych e-sklepu. Robiąc tradycyjny przelew internetowych do sklepu za granicą pamiętajmy też o numerze SWIFT. Pisaliśmy o nim przy okazji artykułu o przelewach zagranicznych.
  • Karta kredytowa– sprawdzony sposób na bezpieczne zakupy w Internecie. Karta kredytowa to nie tylko dodatkowe środki, to również możliwość użycia procedury chargeback (z ang. obciążenie zwrotne). Otrzymujemy szybki zwrot środków za nieudaną transakcję np. w przypadku oszustwa. Minusem jest to, ze nie każdy posiada ten typ karty. Większość z nas korzysta z karty wydanej do konta tj. karty płatniczej lub debetowej.
  • Operator płatności– najpopularniejsza metoda z jakiej korzystają Polacy. Najczęściej korzystamy z PayU czy Płatności 24. Platforma natychmiastowo przekazuje środki do sklepu, przez co przyspiesza to czas realizacji zamówienia. Minusem tej formy płatności jest to, że za ubezpieczenie transakcji musimy dopłacać kilka złotych. Bez tego nasza transakcja nie jest chroniona jak w wypadku przelewu tradycyjnego.

Robiąc zakupy w Internecie radzimy zatem korzystać z karty kredytowej. Zapewnia ona największe bezpieczeństwo i wygodę. Spłacając kartę w okresie bez odsetkowym, nie będziemy tez narażeni na żadne koszty wynikające z oprocentowania karty kredyt owej.

Sprawdź także: https://lisekfinansowy.pl/jak-dostac-chwilowke-bedac-za-granica/

 

17/04/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka na oświadczenie przez Internet

Pożyczka na oświadczenie przez Internet - oferta i opinie. Pożyczki chwilówki oraz pożyczki na raty, bez weryfikacji baz i zaświadczeń o dochodach

Ekspresowa pożyczka – gdzie jej szukać?

Ekspresowa pożyczka to taka, którą dostaniemy natychmiast. Wiele firm deklaruje pożyczki w 15 minut lub tego samego dnia, czy to możliwe?

Ile kosztuje bycie zadbaną kobietą?

Ile kosztuje bycie zadbaną kobietą? Postanowiliśmy to sprawdzić. Media społecznościowe oraz telewizja kreują idealny wygląd każdego dnia. Duża liczba hashtagów i like’ów pozwala nam na dowartościowanie siebie.