Podpowiadamy jak płacić w sklepach internetowych

Zakupy w zagranicznych e-sklepach

cieszą się dużą popularnością w Polsce. Szukając dobrych cen Polacy nie ograniczają się tylko do rodzimych sklepów internetowych. Szczególnie dobrze to widać po zakupach ubrań i elektroniki. Porównując ceny np. smartfonów szybko możemy dostrzec, że na dalekim wschodzie są one o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent droższe. Widząc rosnące zamówienia z Polski i Europy duże sklepy internetowe zaczynają tworzyć magazyny w Europie. Dzięki temu klient szybciej dostaje zamówienie i nie musi płacić cła za przesyłkę. Jak płacić w sklepach internetowych?

Podobną sytuację mamy też z ubraniami. Sieci handlowe mające swoje sklepy w całej Europie potrafią wysłać jedną kurtkę z Hiszpanii do Polski całkowicie za darmo. Często dochodzi do absurdów, że ten sam towar drożej kupimy w salonie niż ściągniemy go z drugiego końca kontynentu. Minusem tych zakupów jest to, że czasami musimy płacić w innej walucie niż złotówki.

Jak płacić w sklepach internetowych?

Do wyboru mamy kilka rodzajów płatności. Przyjrzyjmy się wszystkim i odkryjmy ich wady i zalety.

  • Przelew bankowy– jego zaletą jest to, że z naszego konta zejdzie z góry określona kwota, którą zaakceptujemy kodem SMS. Minusem z kolei jest utrudniony zwrot środków przez sprzedającego. Szczególnie w przypadku zagubienia przesyłki czy kłopotów finansowych e-sklepu. Robiąc tradycyjny przelew internetowych do sklepu za granicą pamiętajmy też o numerze SWIFT. Pisaliśmy o nim przy okazji artykułu o przelewach zagranicznych.
  • Karta kredytowa– sprawdzony sposób na bezpieczne zakupy w Internecie. Karta kredytowa to nie tylko dodatkowe środki, to również możliwość użycia procedury chargeback (z ang. obciążenie zwrotne). Otrzymujemy szybki zwrot środków za nieudaną transakcję np. w przypadku oszustwa. Minusem jest to, ze nie każdy posiada ten typ karty. Większość z nas korzysta z karty wydanej do konta tj. karty płatniczej lub debetowej.
  • Operator płatności– najpopularniejsza metoda z jakiej korzystają Polacy. Najczęściej korzystamy z PayU czy Płatności 24. Platforma natychmiastowo przekazuje środki do sklepu, przez co przyspiesza to czas realizacji zamówienia. Minusem tej formy płatności jest to, że za ubezpieczenie transakcji musimy dopłacać kilka złotych. Bez tego nasza transakcja nie jest chroniona jak w wypadku przelewu tradycyjnego.

najlepsze lokaty 2018

Robiąc zakupy w Internecie radzimy zatem korzystać z karty kredytowej. Zapewnia ona największe bezpieczeństwo i wygodę. Spłacając kartę w okresie bez odsetkowym, nie będziemy tez narażeni na żadne koszty wynikające z oprocentowania karty kredytowej.

Kredyt hipoteczny czy wynajem?

Co bardziej się opłaca kredyt hipoteczny czy wynajem? Własne mieszkanie jest oznaką samodzielności i odpowiedzialności. Osoby kończące szkoły i podejmujący pierwszą pracę często stoją przed dylematem – kredyt hipoteczny czy wynajem?

Tanie kredyty konsolidacyjne 2018

Tanie kredyty konsolidacyjne Osoby posiadające kredyty w różnych bankach, bądź kilka mogą z łatwością obniżyć wysokość swoich zobowiązań. Zadłużenie całkowite się nie zmniejszy, lecz wybierając korzystną ofertę możemy obniżyć oprocentowanie. Ten zabieg spowoduje, że obniży nam się nasza miesięczna rata oraz odsetki nie będą tak szybko narastać.

Vivus pożyczki podbijają Polskę

Vivus pożyczki i ich maskotka Mr Hi’s Vivus pożyczki to jedna z najstarszych firm pożyczkowych działających w Polsce. Z roku na rok firma zyskuje na popularności. Zawdzięcza to zarówno swojej zróżnicowanej ofercie, promocjom jak również ciekawym akcjom reklamowym. W ostatnim czasie na pewno wielu z was zwróciło uwagę na reklamy z zieloną pacynką Mr Hi’s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *