Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny

to taki który wykonujemy do lub z innego banku za granicą. Tego typu operacje Banki traktują jako operacje niestandardowe i słono sobie za nie liczą. Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zanim wykonasz taką transakcję upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi danymi. Polska bankowość internetowa stoi na bardzo wysokim poziomie i tu nie powinniśmy mieć problemu, ze coś pominiemy przy wypełnianiu. Jednak w przypadku np. angielskich banków wszystko nie jest tak oczywiste.

Robiąc przelew zagraniczny upewnij się zatem, że wszystkie wpisane dane są poprawne. W przypadku wpisania niewłaściwych danych bank może nie zrealizować transakcji a opłatę pobierze. Jeśli robimy przelew z zagranicy nasz błąd może kosztować nawet kilkadziesiąt dolarów. Poprawne dane na przelewie to nie wszystko. Musimy znać kod SWIFT banku w Polsce lub innym kraju. Czym jest ten kod? Jest numer identyfikujący bank do którego kierowany jest przelew. Jeśli wykonujesz przelew z Irlandii do PKO BP to jego SWIFT to BPPKOPLPW.

Oprócz kodu SWIFT musimy znać IBAN czyli międzynarodowy zapis rachunku bankowego. Jak on wygląda? To nic innego jak odpowiedni skrótu literowy przed 26 cyfrowym numerem konta. Jeśli wysyłamy pieniądze do polskiego banku to przed rachunkiem bankowym wstawić należy – PL.

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Banki ustalają swoje prowizje indywidualnie. Najtaniej zapłacimy za przelewy wykonywane samodzielnie przez Internet. Dużo droższe są wizyty w oddziale. Polacy jednak najczęściej wybierają przelewy internetowe i tak sprawdziliśmy koszty w 10 największych bankach w Polsce.

  • Alior Bank – 5 zł
  • Bank Pocztowy – 5 zł
  • BGŻ BNP Paribas – 10 zł dla posiadaczy konta Bardzo Osobistego, pozostali 15 zł
  • Bank Zachodni WBK –  8 zł
  • CitiHandlowy -5 zł  jeśli przelew wykonamy online, w oddziale zapłacimy już 10 zł
  • Deutsche Bank – 5 zł
  • Getin Bank – 5 zł przez Internet lub 20 zł w oddziale
  • ING Bank Śląski – 5 zł
  • mBank – 5 zł
  • PKO Bank Polski -8 zł lub 20 zł w trybie przyspieszonym.

Czym jest rolowanie pożyczki?

Rolowanie pożyczki może być dobrym sposobem na uniknięcie kłopotów finansowych. Rolować można chwilówki czy tylko pożyczki na raty? Sprawdź

Polacy toną w długach przez pożyczki na życie

Podstawowe produkty jak mleko czy jaja osiągają tak wysokie ceny, że zaczynają być dobrami na które stać coraz mniej Polaków. Coraz popularniejsze są również pożyczki na życie

Kredyt na Święta

Kredyt na święta to rozwiązanie po które sięga wielu Polaków. Sprawdź ofertę najkorzystniejszych pożyczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *