Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny

to taki który wykonujemy do lub z innego banku za granicą. Tego typu operacje Banki traktują jako operacje niestandardowe i słono sobie za nie liczą. Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zanim wykonasz taką transakcję upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi danymi. Polska bankowość internetowa stoi na bardzo wysokim poziomie i tu nie powinniśmy mieć problemu, ze coś pominiemy przy wypełnianiu. Jednak w przypadku np. angielskich banków wszystko nie jest tak oczywiste.

Robiąc przelew zagraniczny upewnij się zatem, że wszystkie wpisane dane są poprawne. W przypadku wpisania niewłaściwych danych bank może nie zrealizować transakcji a opłatę pobierze. Jeśli robimy przelew z zagranicy nasz błąd może kosztować nawet kilkadziesiąt dolarów. Poprawne dane na przelewie to nie wszystko. Musimy znać kod SWIFT banku w Polsce lub innym kraju. Czym jest ten kod? Jest numer identyfikujący bank do którego kierowany jest przelew. Jeśli wykonujesz przelew z Irlandii do PKO BP to jego SWIFT to BPPKOPLPW.

Oprócz kodu SWIFT musimy znać IBAN czyli międzynarodowy zapis rachunku bankowego. Jak on wygląda? To nic innego jak odpowiedni skrótu literowy przed 26 cyfrowym numerem konta. Jeśli wysyłamy pieniądze do polskiego banku to przed rachunkiem bankowym wstawić należy – PL.

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Banki ustalają swoje prowizje indywidualnie. Najtaniej zapłacimy za przelewy wykonywane samodzielnie przez Internet. Dużo droższe są wizyty w oddziale. Polacy jednak najczęściej wybierają przelewy internetowe i tak sprawdziliśmy koszty w 10 największych bankach w Polsce.

  • Alior Bank – 5 zł
  • Bank Pocztowy – 5 zł
  • BGŻ BNP Paribas – 10 zł dla posiadaczy konta Bardzo Osobistego, pozostali 15 zł
  • Bank Zachodni WBK –  8 zł
  • CitiHandlowy -5 zł  jeśli przelew wykonamy online, w oddziale zapłacimy już 10 zł
  • Deutsche Bank – 5 zł
  • Getin Bank – 5 zł przez Internet lub 20 zł w oddziale
  • ING Bank Śląski – 5 zł
  • mBank – 5 zł
  • PKO Bank Polski -8 zł lub 20 zł w trybie przyspieszonym.

Wakacje kredytowe w bankach – zestawienie

Wakacje kredytowe w bankach to zestawienie, które pomoże w szybki sposób na weryfikację czy w Waszym banku będziecie mogli skorzystać z tego odroczenia w spłacie. Przedstawiamy warunki oraz sposób korzystania.

Jak zamknąć konto bankowe – krótki poradnik

Darmowe konta bankowe to przeszłość Był taki okres w polskiej bankowości, że konta bankowe były oferowane za darmo. Banki nie pobierały opłat za prowadzenie rachunku, za przelewy i wypłaty z bankomatów. Aby jeszcze bardziej zachęcić Klientów banki nawet płaciły za otwarcie i używanie kont bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *