Polacy kochają płatności zbliżeniowe

Zgodnie z najnowszym komunikatem prasowym przedstawionym przez Mastercard aż 9/10 płatności w Polsce realizowanych jest zbliżeniowo. To znaczy, że nie oddajemy karty sprzedawcy tylko sami przykładamy do terminala płatniczego kartę, telefon czy zegarek. Na tak duży wynik dla płatności zbliżeniowych miała na pewno sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią COVID-19.

Polacy wolą nie oddawać swojej karty

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Mastercard ponad połowa pytanych Klientów odpowiedziała, że właśnie obostrzenia związane z pandemią były dla nich motywacją do korzystania z płatności zbliżeniowych.

Obecnie bezdotykowo można płacić na wiele sposobów – to znaczy, że bez względu na to czy płacimy kartą, czy zegarkiem lub smartfonem nie trzeba dotykać terminala płatniczego. Wystarczy tylko aby nasze źródło płatności znalazło się w jego zasięgu tj. w odległości kilku centymetrów.

Z danych zaprezentowanych przez Mastercard wynika, że z płatności smartfonem korzysta 36% ankietowanych, a smart zegarkiem jedynie 2%. Najpopularniejsze są nadal plastikowe karty płatnicze z których korzysta aż 96% konsumentów.

Zarówno smartfony jak i smart zegarki w zupełności zastępują kartę płatniczą, o ile wcześniej dane z karty zostały w nich zapisane. Płatność wyżej wymienionymi urządzeniami ma też tą zaletę, że nie trzeba pamiętać o portfelu, by móc zapłacić za coś na nieoczekiwanych zakupach. Polacy na tyle przekonali się do płatności elektronicznych, że większość ankietowanych Mastercard zadeklarowało, że po zakończeniu epidemii nie wrócą już do starych nawyków.

Kod CVVCVC

Czytaj także: pożyczki na dowód przez Internet

Polacy cały czas w czołówce

Polska ma jedne z najbardziej rozwiniętych systemów bankowych w Europie. Dlatego też na na tle wszystkich Europejczyków, szczególnie mocno widać jak bardzo lubimy nowe technologie w bankowości. W pierwszym kwartale 2020 roku udział płatności zbliżeniowych we wszystkich płatnościach elektronicznych wyniósł 90%, a w Europie aż 12% mniej (78%).

Raport Mastercard wskazuje także, gdzie płatności zbliżeniowe są przez nas najczęściej wykorzystywane. Najchętniej płacimy w:

  • sklepach spożywczych,
  • aptekach,
  • pozostałych sklepach.

Bardzo prawdopodobne jest to, że na wzrost zainteresowania płatnościami zbliżeniowymi wpłynął też fakt, że już na początku pandemii Mastercard zdecydował się na zwiększenie kwoty płatności bez podawania kodu PIN. Przypomnijmy, że możemy już płacić bez podawania PINu do 100 złotych.

Źródło:https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/

02/07/2022

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka dla seniora

Pożyczka dla seniora Mówi się, że zazwyczaj to osoby młode korzystają z pożyczek gotówkowych i pożyczek chwilówek. Nie zapominajmy jednak, że z większymi wydatkami spotykać się może każdy i to w każdym wieku.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Pożyczka dla zadłużonych. Hit czy kit?

Pożyczka dla zadłużonych jest możliwa. Jeśli masz poręczyciela możesz liczyć nawet na 25 tys. złotych. Pożyczka z komornikiem bez BIK